Miks ei peaks oma mobiilseadmete jaoks tasuta VPN-i kasutama?

Enamik tasuta VPN-rakendusi on ohtlikud, isegi kui miljonid kasutajad neid kõrgelt hindavad. Miks? Selle põhjuseks on asjaolu, et hiljutiste USA turbeuuringute kohaselt on 40% Play poes saadaval olevatest tasuta VPN-rakendustest manustatud pahavaraga. Erinevate viirusetõrjeprogrammidega testitud on need tasuta VPN-i rakendused varjatud pahavaraga rakenduste sees, pannes kasutajad narrima mõtlema, et nad sirvivad privaatselt Internetti.


Mobiiliturvalisuse eest hoolitsemine

Paljud mobiilikasutajad ei ole nõus maksma rakenduste eest, mida nad saavad Play poest alla laadida. Sama on see siis, kui nad üritavad oma mobiilseadmetele VPN-teenust leida. Nad püüavad leida tasuta VPN-teenuseid, mida nad saaksid kasutada, et nad saaksid tasuta vabastada oma mobiilseadmete veebipiirangud. Kahjuks on paljudel neist tasuta VPN-teenustest varjatud tegevuskava ja need pole lihtsalt selleks, et aidata kaitsta oma kasutajate Interneti-tegevust.

Pärast seda, kui kasutajad otsustasid kasutada tasuta mobiilsidevõrgu VPN-teenuseid, on leitud palju pettuste juhtumeid, alates teie andmete varastamisest, rämpsposti saatmisest, juhusliku reklaami kuvamisest ja loata sisselogimiskatsetest. Siin on põhjused, miks te ei peaks oma mobiilseadmete jaoks tasuta VPN-i kasutama:

1. Kui see on tasuta, olete toode

Virtuaalsete privaatvõrkude maailmas pole midagi tõeliselt tasuta. Pidage meeles, et ettevõte peab oma privaatserverite ülalpidamiseks maksma pidevat tasu ja pole mingit põhjust neile teenust täiesti tasuta osutada, välja arvatud juhul, kui see on suur saak. Siin on suur saak tavaliselt nende tasuta kasutajate muutmine ettevõtte tooteks, et nende teenust reaalselt raha teenida. See tähendab tegelikult seda, et VPN-i ettevõte kasutab kasutaja andmeid ja müüb neid kolmandale osapoolele ning sageli on müüdavad andmed nende kasutajate tundlik teave.

2. See võimaldab kolmandatel isikutel jälgida teie Interneti-tegevust

On teada, et tasuta VPN-teenuse pakkujad, eriti mobiilseadmetes, manustavad oma rakendustesse peidetud jälgimisandmeid. Seda asjaolu on kinnitanud paljud julgeolekuuurijad. See tähendab, et tasuta VPN mobiilseadmetes pole teie jaoks parim viis netis anonüümseks jääda. Andte oma sirvimisandmed ja Interneti-tegevuse tegelikult kolmandale osapoolele, kes kasutab neid andmeid siis reklaamide pommitamiseks, brauseri kaaperdamiseks, teie seadmesse pahavara saatmiseks ja muudele hoolimatutele tegevustele..

3. See on manustatud õelvaraga

Androidi enam kui 250 tasuta VPN-rakenduse analüüsimiseks on tehtud turbeuuring ning tulemused olid hämmastavad. Enam kui 40% tasuta VPN-i rakendustest on nende rakendustes peidus pahavara, mis on rakenduste kasutamisel valmis kasutajaid ründama. Osa pahavara kasutatakse teie ribalaiuse varastamiseks, samas kui mõnda teist kasutatakse teie tundlike andmete (nt krediitkaarditeabe) varastamiseks. Arvestades, et enamik Interneti-pangandustegevusi toimub mobiilseadmete kaudu, peaksite seda asjaolu rohkem teadma.

4. See ei tööta üldse

Kui 40% tasuta VPN-i rakendustest on rakenduse lähtekoodi manustatud pahavara, siis mobiilseadmetele saadaolevate tasuta VPN-rakenduste teine ​​suur osa on lihtsalt võltsrakendused. Nad ei tee tegelikult midagi. Need näitavad teile ainult rakenduse liidest, mis sarnaneb legitiimse VPN-i rakendusega. Kui koputate VPN-serveritega ühenduse loomiseks, näitab see graafilist liidest nagu kõik muud rakendused, kuid tegelikult juhtub see, et see ei tee midagi. See on mõeldud miljonite inimeste petmiseks selle alla laadima, et nad saaksid oma rakendustes reklaame näidata ja reklaamidelt raha teenida.

5. Olematu klienditoega on aeglane

Muidugi on väga väike protsent tasuta VPN-i rakendusi, mis pakuvad teile sirvimistegevuse jaoks tõepoolest turvalisust ja kaitset. Nad teenivad raha oma rakendustes kuvatavate reklaamide pealt, kuid neil pole manustatud pahavara ega pahatahtlikku kavatsust nende kasutajate ees. Saate neid rakendusi tegelikult oma mobiilseadmetes ohutult kasutada, kuid seal on üks suur saak. Serverid on valusalt aeglased ja rakendustele ei pakuta üldse klienditeenindust. VPN-ühenduse loomine on nii aeglane, et nad jagavad ühendust korraga paljudele inimestele ja selle jaoks ei saa midagi teha.

Need on põhjused, miks te ei tohiks oma mobiilseadmete jaoks tasuta VPN-i kasutada. Kui soovite hoolitseda oma mobiiliturvalisuse eest, on parem, kui kasutate tõelist VPN-ühendust, mis ei paku mitte ainult privaatsust ja turvalisust töölaual, vaid ka teie mobiilseadmeid. Need tasuta VPN-i mobiilirakendused pole üldse väärt riski.