Mida peate tegema, kui teie võrguühendus on ohus

Võrguühenduse kasutamine on natuke keeruline. Kui te ei hooli omaenda Interneti-turvalisusest, siis ei pruugi te teada saada, millal teised inimesed üritavad teie võrku tungida ja teie andmeid varastada. Internet, nagu me seda praegu teame, on igaühe jaoks väga oluline. Niisiis on kellelgi vaja vähemalt teadvustada oma võrguturvet, et nad saaksid oma andmeid ja võrgusuhtlust korralikult kaitsta. Kuid tegelikkus on see, et paljud inimesed kogevad iga päev mitmesuguseid Interneti-rünnakuid pahatahtlikelt kolmandatelt osapooltelt, kes soovivad oma olulisi andmeid varastada. See on midagi, mida peate Interneti-kasutajana teadma.


Nende pahatahtlike inimeste tööpõhimõte on see, et nad kahjustavad teie võrguühendust ja häirivad teie Interneti-ühendust. Samuti kaaperdavad nad teie brauseri ja proovivad varastada teie olulisi paroole, et nad saaksid sellele juurde pääseda. Kui teil ilmneb mõni neist katkestustest, peate selle lahendamiseks võtma vajalikud meetmed. Kui teie võrguühendus on ohus, peate tegema järgmisi asju.

1. Ühendage võrk kohe lahti

Hetk, mil leiate oma võrguühenduses imeliku käitumise, näiteks ribalaiuse suurenemine, suur võrgu aktiivsus ooterežiimis, kummalised rakendused, mis taotlevad pidevat andmeedastust jne, peate oma võrgu viivitamatult lahti ühendama. See on esimene asi, mida peate tegema. Need pahatahtlikud inimesed ei saa midagi teha, kui te ei loo Interneti-ühendust. Seejärel peaksite probleeme uurima, kontrollides tegumihaldurit, kas teie süsteemis on käimas seaduslikke värskendusi või on mõni tundmatu rakendus, mis nõuab teie ühendusest rohkem andmeid. Kui leiate need tundmatud rakendused, peatage kohe nende protsess ja eemaldage tarkvara seadmest.

2. Muutke ruuteri sätteid ja paroole

Minge oma ruuteri seadete juurde ja muutke kohe seadeid ja paroole. Kui teil on ruuteriga samal ajal ühendatud mõni seade, veenduge, et tunneksite ära kõik seadmed. Häkkerid võivad proovida teie ruuteriühendust teie veebisuhtluse katkestamiseks, nii et peate kontrollima, kas ruuteriga on ühendatud tundmatuid seadmeid. Kui leiate need, eemaldage need kohe oma võrgust. Muutke ruuteri parool turvalisemaks parooliks, kasutades suurtähtede, väiketähtede, numbrite ja märkide kombinatsiooni.

3. Proovige uuesti ühendada ja uurige, kas probleemid püsivad

Nüüd, kui olete lahti saanud põhiprobleemidest, mis võivad põhjustada võrguühenduse katkestusi, saate seadme ohutult uuesti oma võrguga ühendada. Vaadake oma seadet mõni minut ja kontrollige, kas probleemid püsivad. Kui sama tarkvara hakkab teie andmeühendust taas kasutama ilma teie nõusolekuta, ehkki olete selle kustutanud, on suur tõenäosus, et teie süsteem on nakatunud. Pärast nakatumist on pahatahtlikku tarkvara oma süsteemist väga raske eemaldada. Kui teie viirusetõrjetarkvara ei tuvasta isegi pahatahtlikke programme, tähendab see, et peate oma süsteemi parema kaitse installima.

4. Installige hea tulemüüri ja VPN-i tarkvara

Proovige oma süsteemi installida hea tulemüüritarkvara, et kaitsta oma süsteemi võrgurünnakute eest, mida häkkerid teevad kaugest kohast. Kui see on installitud, viib tarkvara läbi skaneerimise ja kontrollib, kas teie süsteemi pole tunginud mingite tundmatute ohtude tõttu. Kui jah, puhastab tarkvara pahatahtlikud programmid ja hoiab teie süsteemi hea turvalisuse. Järgmisena peaksite kogu oma Interneti-liikluse krüptimiseks installima VPN-i tarkvara. See on teie süsteemi täiendava kaitse tagamiseks ja kõigi andmeedastuste krüptimiseks. Ehkki need pahatahtlikud programmid edastavad teie olulisi andmeid välisesse serverisse, ei saa häkkerid andmeid avada, kuna need on krüptitud.

5. Kontrollige oma süsteemi põhjalikult viirusetõrjetarkvara abil

Viimaseks võite oma süsteemi põhjalikuks skannimiseks kasutada head viirusetõrjetarkvara. Seda juhul, kui olete mõnda viirust oma süsteemi installinud, ilma et te sellest teada saaksite. Viirused võivad pärineda paljudest kohtadest, näiteks teie külastatud veebisaitidelt, saadud failidest, installitud tarkvarast jne. Viirusetõrjetarkvara aitab teie süsteemi installitud ohte kindlaks teha ja ohte eemaldada või karantiini panna. Samuti soovitab ta toiminguid, mida peaksite tegema oma süsteemist ohtude eemaldamiseks.

Need on asjad, mida peate tegema, kui teie võrguühendus on ohus. Ärge võtke seda turvaprobleemi kergekäeliselt. Isegi kui keegi proovib teie Interneti-võrgu parooli häkkida, et saada tasuta Interneti-ribalaiust, ärge võtke seda asja kergekäeliselt. Teie süsteem võib olla ohus ja peate tegema vajalikud sammud, et tagada ohtude kadumine igaveseks.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map