Kumb on parem – valimine sisseehitatud ja pühendatud VPN-i vahel

Kui tegemist on virtuaalse privaatvõrguga, on kasutajatel palju valikuid. Seal on tasuta VPN, mis on laialdaselt saadaval nii laua- kui ka mobiilseadmete jaoks. Seal on sisseehitatud VPN, mis on sageli sisseehitatud muu tarkvara või seadmega. Sisseehitatud VPN-i näide on VPN, mis on saadaval brauseris, või see, mis on saadaval viirusetõrjetarkvaras, või see, mis on saadaval teatud seadmes, näiteks Samsung Galaxy S8. Teisisõnu, kui saate tarkvara, olgu see siis tasuta tarkvara või tasuline tarkvara, või ostate seadme, saate VPN-i, maksmata midagi täiendavat. See on komplekteeritud selle tarkvara või seadmega.


Teise tüüpi VPN on spetsiaalne VPN, mis on tarkvara, mis on loodud ainult virtuaalse privaatühenduse loomiseks. Seda tarkvara nimetatakse sageli premium-VPN-teenuseks, kuna virtuaalse võrguteenuse kasutamiseks peate maksma teatud tellimistasu kuus või aastas. Milline neist on parem? Siin on mõned olulised asjad, mis aitavad teil valida sisseehitatud VPN-i ja pühendatud VPN-teenuse vahel:

1. Tarkvara ostmine Tellimistasu maksmine

Sisseehitatud VPN on komplekteeritud tarkvaraga, mis on sellega seotud, näiteks veebibrauser või viirusetõrjetarkvara. Mõnes seadmes võib olla kasutaja privaatsuse kaitse parandamiseks sisseehitatud VPN-teenus, näiteks uusim Samsung Galaxy S8. Kui olete tarkvara või seadme ostnud, ei pea te VPN-i kasutamiseks lisaraha maksma, nii et privaatvõrk on tasuta teenus.

Spetsiaalne VPN on eraldiseisev VPN-teenus, mis pakub teile privaatset võrguühendust, mida peate maksma kord kuus või kuus. Kuna see on pühendatud, võite leida, et see teenus pakub erinevaid funktsioone, mis enamasti pole sisseehitatud VPN-teenuses saadaval.

2. Teenuse ainuõigus

Sisseehitatud privaatühendus on privaatvõrguühenduse tüüp, mida saavad kasutada ainult teatud toote kasutajad. Näiteks kui ostate teatud tüüpi viirusetõrjetarkvara, mis sisaldab virtuaalset võrguteenust, on see teenus saadaval ainult nendele kasutajatele, kellel on tarkvara litsentsivõti. Need, kes tarkvara ei kasuta, tavaliselt ei saa VPN-teenust kasutada.

Spetsiaalne privaatühendus on privaatne ühendusteenus, mis võimaldab seda teenust kõigil kasutada, kui nad maksavad liitumistasu. Nad ei pea kasutama teatud komplekteeritud tarkvara või seadet. Ehkki mõned spetsiaalsed teenused võivad pakkuda komplekteeritud seadet, näiteks ruuterit, on see täiesti vabatahtlik.

3. Piiratud kasutamisega vs. Piiramatu kasutamine

Põhimõtteliselt on sisseehitatud VPN-teenusel piiratud kasutus teatud tingimustega, mida kasutajad peavad järgima. Näiteks kui ostate sisseehitatud privaatvõrguga seadet, võidakse teil seda võib-olla kasutada ainult selle seadmega ja võib-olla ei saa te privaatset ühendust teiste seadmetega jagada. Sama on ka siis, kui ostate sisseehitatud VPN-iga tarkvara. Tavaliselt lubatakse teil privaatset ühendust kasutada ainult teatavatel asjaoludel, näiteks kasutades seda korraga ainult ühes seadmes.

Spetsiaalne VPN-teenus seevastu võimaldab teil privaatset ühendust kasutada mis tahes viisil. Tarkvara saate installida mitmesse seadmesse, jagada privaatset ühendust teistega ja edastada nii palju andmeid kui vaja.

4. Vaikefunktsioonid vs. Täpsemad funktsioonid

Sisseehitatud privaatne ühendus pakub tavaliselt vaikimisi või põhifunktsioone, ilma täiendavate funktsioonideta, mis parandavad kasutaja privaatsust. See võimaldab teil mööda minna kõigist Interneti-piirangutest, peita oma IP-aadressi, sirvida anonüümselt ja teha turvaliselt veebipangandust ja -poodlemist. Kuid lisaks sellele ei paku see tavaliselt enam lisafunktsioone.

Spetsiaalne privaatühendus pakub seevastu palju täiustatud funktsioone, millele lisandub regulaarselt uusi funktsioone. Näiteks võib see pakkuda sõjaväelist krüptimissüsteemi, VPN-i tõkestamise süsteemi, Interneti kiiruseklapi vältimist, ülikiiret jõudlust jne. Lühidalt, need täpsemad funktsioonid pole sisseehitatud VPN-teenuses tavaliselt saadaval.

5. Pikaajaline kättesaadavus

Sisseehitatud VPN-i korral sõltub teenuse kättesaadavus tarkvaraettevõttest või komplekteeritud toote tootjast. Kui ettevõte ei otsusta enam eravõrgulahendust oma tarkvara või toote hulka lisada, on see möödas. Kasutajad ei saa privaatset ühendust enam kasutada. Samuti on privaatne ühendus saadaval ainult seni, kuni kasutajad kasutavad seda konkreetset seadet või tarkvara.

Spetsiaalse VPN-iga on pikaajaline kättesaadavus kindlam. Kuni maksate liitumistasu, saate seda teenust kasutada tähtajatult. Ehkki üks VPN-i ettevõte enam eravõrguühendust ei paku, on siiski veel sadu valikuid. Niisiis, näete seda tõenäoliselt pikaajaliselt.

Need on mõned olulised asjad, mis aitavad teil valida sisseehitatud VPN-i ja pühendatud VPN-teenuse vahel. Kui olete neist olulistest asjadest teada saanud, saate valida, milline neist on teie jaoks parem. Üldiselt tuleks sisseehitatud VPN-i käsitada ainult tasuta teenusena ja teil on soovitatav kasutada spetsiaalset VPN-i oma peamise privaatühendusena.