Kuidas saab VPN kaitsta teie ettevõtet DDoS-i rünnakute ja muude häkkimiskatsete eest

Kuna ettevõtte omanik on ettevõte, millel on mitmesuguseid veebivarusid ja -infrastruktuure, on oluline teada, et teie veebipõhiste varade ja infrastruktuuride turvalisuse ja privaatsuse aspekte tuleb kogu aeg kaitsta. Selle põhjuseks on asjaolu, et isegi suured ettevõtted võivad mõnikord oma languse läbi viia. Mõned häkkerid võivad siiski rünnata suuri ettevõtteid või korporatsioone, kus juba rakendatakse peaaegu täiuslikke turvameetmeid, ja nad võivad varastada nende olulised veebivarad..


Kunagi ei saa alahinnata neid oskusi, mis mõnedel veebipõhistel häkkeritel tänapäeval on. Nad võivad rünnata teie servereid ja põhjustada teenuse DDoS (Distributed Denial of Service), proovida teie süsteemi kaaperdada, varastada kasutaja paroole ja krediitkaarditeavet jne.. Siit saate teada, kuidas VPN saab teie ettevõtet kaitsta DDoS-i rünnakute ja muude häkkimiskatsete eest:

1. Teie IP-aadressi peitmine tähendab teie süsteemi sihipärasuse takistamist

Kasutades oma ärisüsteemi jaoks VPN-i, peidate oma füüsiliste serverite IP-aadressi ja kasutate selle asemel privaatserverite IP-aadressi. VPN-ühendus toimib tööriistana teie tegeliku IP-aadressi varjamiseks ja peidab seetõttu kogu teie ettevõttega seotud privaatse teabe. See aitab vältida häkkerite asukohta teie serverites ja nende rünnakute alustamist, mis võivad põhjustada DDoS-i või muid süsteemiprobleeme.

Virtuaalne privaatühendus aitab kaitsta teie süsteemi pahatahtlike kolmandate osapoolte hõlpsa sihtmärgi eest, kes võivad teie ettevõtet mingil moel häirida. See kehtib eriti siis, kui rakendate oma ettevõttes vähemalt kahte kihti privaatset ühendust.

2. Tulemüüri kaitse hoiab häkkereid lahe ääres

Enamik VPN-i teenuseid hõlmab tänapäeval tulemüüritarkvara, et parandada nende turvalisust ja privaatsuse kaitset, eriti nende ettevõtete jaoks, kes vajavad seda veelgi pakilisemalt. Tulemüüri ülesanne on luua süsteemivõrgu ümber kujutletavad tuleseinad, mis takistavad häkkerite või ründajate sisenemist teie süsteemi. Tulemüür tunneb ära kõik nende häkkerite katsed häirida teie süsteemi stabiilsust ja turvalisust.

VPN-iga saate kaasasoleva tulemüüri funktsiooni abil häkkerite eest tugeva kaitse. Ilma tulemüürita võite oma ettevõtte häkkerite eest peita, kuid tulemüüri abil saate oma süsteemi kaitsta nende hoolimatute inimeste algatatud julma jõu või äkiliste rünnakute korral..

3. Privaatservereid saate igal ajal vahetada

Virtuaalse privaatühenduse kasutamisel saate kasutada kõiki privaatservereid, mida soovite kasutada. Näiteks kui kasutate USA-s asuvat privaatserverit, võite igal ajal lülituda Ühendkuningriigis asuvale serverile. See on oluline, kuna DDoS-rünnaku korral saate lihtsalt teise serveri sisse lülituda, et see täielikult kaoks.

Turvalisuse huvides võib privaatserverite regulaarne muutmine tõesti aidata teil oma serverite turvalisust parandada. Sel moel saate selle tavapärase privaatserverite vahetamise abil oma ärivõrku häkkerite eest veelgi rohkem varjata, kuna häkkerid ei tea täpselt, milliseid servereid te konkreetsel ajal kasutate.

4. Veebivaradele ja -infrastruktuuridele pääseb juurde vaid privaatse ühenduse kaudu

Kogu süsteemi VPN-ühenduse installimisel peaksite veenduma, et teie töötajad või need, kellel on juurdepääs teie veebipõhistele varadele ja infrastruktuuridele, pääsevad sellele juurde ainult privaatse ühenduse kaudu. Sel viisil saate oma ettevõtte turvalisuse tagamiseks lisada veel ühe kaitsekihi.

Kui lubate oma töötajatel ja administraatoritel juurdepääsu teie ettevõtte infrastruktuuridele avaliku võrgu kaudu, võivad häkkerid proovida jälgida nende sisselogimisjälge ja jõuda siis teie ettevõtte süsteemini, kasutades sillana töötaja seadet. Seda ei saa aga teha siis, kui peate oma töötajatelt juurdepääsu teie veebis olevatele varadele ja infrastruktuuridele ainult privaatse ühenduse kaudu, kuna nii töötaja seade kui ka ettevõttesüsteem on täielikult krüptitud..

5. Häkkerid ei tea teie serverite tegelikku asukohta

Häkkerid saavad teie ettevõtte võrku rünnata või DDoS-rünnaku käivitada ainult siis, kui nad teavad teie serverite asukohta. See on vajalik nende täpse sihtmärgi leidmiseks. Seetõttu võivad ettevõtted, millel pole VPN-i installitud, neile häkkeritele hõlpsaks saagiks, kuna nad saavad oma serverid hõlpsalt üles leida ja neid otse rünnata.

Kuid VPN-iga ei saa seda teha, kuna teie serveri tegelik asukoht on avalikkuse eest peidetud. Häkkerid ei tea selle tegelikku asukohta, kuna teie võrk on krüptitud ja olemas on ka muid turvameetmeid. Niisiis võib VPN tõesti aidata teil vältida DDoS-i rünnakuid ja muid häkkimiskatseid.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map