Kuidas peaksid ettevõtete omanikud VPN-i oma ärikeskkonnas kasutama

VPN-i kasutamine isiklikus seadmes ei ole sama, mida kasutada ärikeskkonnas. Kuigi virtuaalse privaatühenduse funktsioon ise on enam-vähem sama, nõuab virtuaalse privaatühenduse kasutamine ärikeskkonnas hoolikat kavandamist ja kaalumist. Lisaks üsna kõrgetele paigaldus- ja hoolduskuludele peate arvestama ka üldiste muudatustega, mida peate oma võrgus rakendama..


Sõltuvalt teie ettevõtte suurusest võib VPN-i kasutamine olla lihtne või keeruline. Kuid VPN-i eelised on teie ettevõtte turvalisuse ja privaatsuse jaoks endiselt väga olulised. Siit saate teada, kuidas ettevõtete omanikud peaksid VPN-i oma ärikeskkonnas kasutama:

1. Valige ettevõtetele kohandatud VPN-i pakkuja

Kõik VPN-i pakkujad ei saa kogu ettevõtte installimisega hakkama. See kehtib eriti uute või väikeste VPN-ettevõtete puhul. Parem on valida pakkuja, kes saab ettevõtte paigaldamise ja kasutamisega hakkama. Tavaliselt pakuvad suured ja lugupeetud VPN-ettevõtted äri-VPN-funktsiooni, mida saavad kasutada väikesed ettevõtted või ettevõtted. Seda tüüpi virtuaalse privaatvõrgu pakkuja valimine säästab teid paljudest peavaludest ja probleemidest hiljem, kui vajate neilt kiiret tuge või abi. Spetsiaalselt ettevõtetele kohandatud VPN-il on suurepärane tugisüsteem, mis on valmis teid aitama igal ajal, kui seda vajate..

2. Aktiveerige kogu ettevõtte võrgus VPN-ühendus

Kui olete oma VPN-teenuse pakkuja valinud, peaksite installima virtuaalse privaatvõrgu kõigisse teie kasutatavatesse ärivõrkudesse. See tähendab võrku, mida teie ettevõte kasutab mitmesuguste äritegevuste jaoks, samuti võrku, mida teie töötajad kasutavad ettevõtte süsteemile juurdepääsuks. Kui mingil juhul pakub teie teenus klientidele juurdepääsu teie võrgukeskkonnale avaliku võrgu kaudu, peaksite looma eraldi ühenduse just oma klientidele. Põhitegevused peaksid jääma privaatsete ühenduste juurde.

3. Nõuda, et töötajad ühendaksid ainult privaatvõrgu kaudu

See on oluline teie ettevõtte ohutuse, turvalisuse ja privaatsuse kontrolli all hoidmiseks. Peaksite looma süsteemi, mis võimaldab töötajatel teie süsteemiga ühenduse luua ainult privaatvõrgu kaudu. See on oluline eriti siis, kui teie töötajad töötavad väljaspool kontorit või isegi mõnes teises riigis. Kui te pole ettevaatlik, võivad nad teie ettevõtte andmeid kogemata lekitada, kui lubate neil mis tahes võrguühenduse kaudu ettevõttesüsteemiga ühenduda. Nad võivad teie süsteemiga ühenduse luua ebaturvaliste avalike võrkude kaudu, mis võib teie ettevõtte ohtu seada. Kõigilt töötajatelt tuleks nõuda juurdepääsu süsteemile privaatse ühenduse kaudu.

4. Veenduge, et veebipõhine failisalvestus oleks krüptitud VPN-iga

Nagu kõik teised ettevõtted, võib teie ettevõte kasutada kogu failide salvestamise teenust, et hoida kogu ettevõtte andmed turvalisena. Kui kõik veebipõhised failisalvestusteenused pakuvad kindlasti head krüptimissüsteemi, et hoida andmete edastamine turvalisena, on häkkeritel alati võimalus tungida teie veebifailide salvestusse. Seega on parem katta kogu oma võrguühendus VPN-iga, sealhulgas juurdepääs failisalvestusteenusele. Edastades oma ettevõtte andmeid kohalikust serverist privaatvõrgu kaudu võrgusalvestusteenusele, suurendate oma ettevõtte turvalisust ja privaatsust märkimisväärselt, tagades, et kõik privaatsed ja tundlikud andmed on kogu aeg turvalised.

5. Koolitage oma töötajaid ettevõtte privaatsuse ja turvalisuse alal

Pole tähtis, kui tugev on teie turvasüsteem, võib töötaja üks viga põhjustada teie ettevõtte turvasüsteemi olulist rikkumist. Seega on parem investeerida aega ja raha oma töötajate teavitamiseks ettevõtte privaatsuse ja turvalisuse parimatest tavadest, mida nad saavad kohe järgida. See hõlmab nende seadme tarkvara ajakohastamise tagamist, ühenduse loomist ainult privaatsetest või krüptitud võrkudest, paroolide regulaarset vahetamist, kahefaktorilise autentimissüsteemi kasutamist kogu ettevõtte võrguga ühendamiseks jne. See vähendab töötajate võimalust teha suuri vigu, mis on seotud teie ettevõtte privaatsuse ja turvalisusega.

Nii peaksid ettevõtete omanikud VPN-i oma ärikeskkonnas kasutama. Kui tuginete endiselt Interneti-teenuse pakkuja pakutavale ühendusele ilma seda krüpteerimata, on parem, kui lisate oma äriühenduse jaoks VPN-krüptimise. See aitab teil kaitsta oma äritegevust ja andmeid mis tahes tüüpi võimalike ohtude eest.