Kuidas parandada oma VPN-ühenduse kiirust ja kõrvaldada puhver teie voogesitusprotsessis?

Peamine põhjus, miks paljud inimesed VPN-i kasutavad, eriti riikides, kus kehtivad ranged Interneti-seadused, ei ole tegelikult privaatsuse ega nende ühendusega seotud turvalisuse huvides, vaid selleks, et nende valitsuspiirangutest mööda hiilida. Nad kasutavad VPN-i, kuna soovivad pääseda juurde veebisaitidele või muude tootjate sisule, millele tavalise Interneti-ühenduse kaudu tavaliselt juurde ei pääse. Sellepärast kasutavad nad eraühendust sellistest valitsuse piirangutest või tsensuurist möödahiilimiseks, et pääseda juurde igale soovitud veebisaidile.


Suur osa inimesi kasutab VPN-i ka piirkonniti piiratud videote voogesitamiseks. See tähendab, et videod on saadaval ainult teatavates riikides ja seda ei saa vaadata ega voogesitada, kasutades tavalist ühendust riikidest, kellel seda pole lubatud näha. Niisuguse VPN-i populaarse kasutamise korral nõuavad paljud inimesed oma eravõrgu parimat ühenduse kiirust, kuna sellise sisu voogesitus on nende mugavuse jaoks väga oluline. Kui teie VPN-ühendus pole teie sisu voogesitamiseks liiga kiire, siis siin on mõned näpunäited VPN-i kiiruse parandamiseks ja puhverdamise kõrvaldamiseks oma voogesitusprotsessis:

1. Proovige muuta kasutatavat serverit

Enamik VPN-ühenduse kiirusega seotud probleeme tuleneb teie kasutatavast serverist. Tavaliselt, kui server on üle koormatud liiga paljudest serverit korraga kasutavatest kasutajatest, võib see hõlpsalt põhjustada jõudlusprobleeme, sealhulgas aeglane kiirus, teatud veebisaitide avamata jätmine jne. Niisiis, esimene samm, mida peaksite tegema, on kasutatava serveri muutmine. Ütleme nii, et te kasutate nüüd USA serverit. Proovige muuta server Kanada serveri, Saksamaa serveri või mõne muu serveri asukohaks. Samuti on hea mõte vahetada oma asukohale lähima serveri vastu. See annab teile vajaliku kiiruse suurendamise.

2. Valige traadiga võrguühendus

Traadita võrguühenduse probleem on see, et see sõltub tavaliselt signaali tugevusest. Sõltuvalt teie asukohast mõjutavad teie WiFi-ühenduse signaali tugevust mitmesugused tegurid, näiteks ilmastikutingimused, traadita häired, kaugus lähimast tornist jne. Seetõttu on parem, kui kasutate Interneti-ühendust, mis kasutab traadiga võrguühendust, näiteks kiudoptilist ühendust. Traadiga ühenduse abil saate stabiilsema ühenduse ja selle tulemusel saate vältida VPN-ühenduse aeglustumist. Mida vähem häirib teie võrguühendust, seda stabiilsem on teie privaatvõrgu kiirus.

3. Kasutage VPN-teenust, mis ei vähenda teie ühenduse kiirust

Paljud VPN-teenused, mis ei anna teile täielikku jõudlust, ja peate olema nende teenuste kasutamisest teadlik. Mõni VPN-teenus reguleerib teie ühenduse kiirust, kui jõuate teatud piiridesse või kui kasutate liiga palju ribalaiust. Seetõttu on oluline, et kasutate VPN-teenust, mis ei piira teie ribalaiuse kasutamist, vaid annaks kogu aeg ühenduse täiskiiruse. Tavaliselt reklaamivad need VPN-teenused neid funktsioone oma ametlikul lehel, andes kasutajatele teada, et nad pakuvad oma eravõrgu jaoks täiskiirust. Kui teie praegune VPN-teenuse pakkuja jätkab teile aeglase kiiruse pakkumist, siis on tõenäoliselt parem mõte minna teisele teenusele.

4. Taaskäivitage ruuter või WiFi võrk

Mõnikord saab teie aeglast VPN-i kiirust hõlpsalt parandada ruuteri või WiFi-võrgu taaskäivitamisega. See kehtib eriti siis, kui te pole oma seadet pikka aega taaskäivitanud. Ühenduse stabiilsuse tagamiseks on hea mõte ruuter või Interneti-võrk aeg-ajalt taaskäivitada. Teie ruuter või WiFi-võrk proovib pärast seadme taaskäivitamist saadud ühenduse värskendada, pakkudes teile paremat signaali vastuvõtmist ja paremat Interneti-toimivust. Pärast seda peate parima tulemuse saamiseks taaskäivitama ka VPN-i tarkvara.

5. Veenduge, et teie viirusetõrjetarkvara pole vastuolus teie VPN-iga

Turvatarkvarana on teie viirusetõrjel oma meetod, mis kaitseb teie seadet mitmesuguste veebiohtude eest. Ehkki VPN-i tarkvara eesmärk on sarnane teie seadme turvalisuse ja privaatsuse kaitsmiseks, on see mõnikord viirusetõrjetarkvaraga vastuolus. See konflikt mõjutab tavaliselt teie seadme VPN-ühenduse toimivust. Proovige kasutada VPN-ühendust mõnes muus seadmes, kus pole viirusetõrjetarkvara, ja uurige, kas selle kiirus on parem. Kui jah, siis on hea mõte VPN-tarkvara kasutamise ajal oma viirusetõrjetarkvara ajutiselt välja lülitada.

Need on mõned näpunäited VPN-ühenduse kiiruse parandamiseks ja puhverdamise kõrvaldamiseks voogesituse protsessis. Neid näpunäiteid järgides saate oma sisu või meedia voogesituse puhverdamise protsessi vähendada VPN-i abil, mis omakorda parandab teie teenuse kasutamise kogemusi.