Kuidas mõjutab sotsiaalmeedia teie veebipõhist privaatsust ja kuidas saate seda kaitsta

Tänapäeval on miljardeid inimesi, kellel on aktiivne sotsiaalmeedia konto, olgu selleks siis Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest või kohalikud sotsiaalmeedia platvormid. Vähemalt pooled neist pääsevad aktiivselt oma kontole juurde ja postitavad kord nädalas oma kontole midagi. Ükskõik, kas nende endi mõtted, nende praegused tingimused, erilised sündmused, meeldejäävad hetked või mõni muu asi nad postitab, see, mida nad oma sotsiaalmeedia platvormidel postitavad, jääb sinna igaveseks. Jah, kuigi nad on selle kustutanud.


Sotsiaalmeediaserverid säilitavad alati nende kasutajate üles laaditud faile või postitusi. Kui teie postitused on võrgus, ei naase enam. Neid ei saa täielikult kustutada. Jah, need võidakse teie ajajoonelt või kanalist kustutada. Kuid seda säilitatakse serverites väga pikka aega. Seetõttu võib sotsiaalmeedia olla teie veebipõhise privaatsuse jaoks suur oht. Tavakasutajana peate teadma, mis on laos, kui kasutate mõnda seal saadaolevat sotsiaalmeediaplatvormi. Siit saate teada, kuidas sotsiaalmeedia mõjutab teie veebipõhist privaatsust ja kuidas saate seda kaitsta:

1. Sotsiaalmeedia jälgib teie tegevust erinevalt teistest teenustest

Kui soovite teada, millist tüüpi veebiteenused soovivad oma kasutajatelt kõige rohkem andmeid koguda, on see sotsiaalmeedia. Olgu selleks Facebook, Instagram, Google Plus, Twitter või mõni muu sotsiaalmeedia platvorm, proovivad nad kasutajaid nii obsessiivselt jälgida, et nad võivad teie veebipõhist privaatsust sageli rikkuda. Miks? Selle põhjuseks on asjaolu, et nende äri keerleb inimeste teabe ümber. Tegelikult on nende teenuseid kasutavad inimesed ise toode.

Sotsiaalmeedia müüb lubadusi, et kasutajad saavad luua profiili ükskõik kellega maailmas. Seejärel julgustavad nad kasutajaid oma postitusi teistele jagama. Järgmisena uurib platvorm inimeste käitumist ja seda, kuidas nad üksteisega suhtlevad, mis tüüpi postitused on populaarsed, millised on nende praegused meeleolud, probleemid ja nii edasi. Kõik need andmed kogutakse nende serveritesse.

Kuidas kaitsta oma privaatsust: Kasutage sotsiaalmeediat nii vähe kui võimalik ja eraldage võimalusel oma veebielu sellest täielikult.

2. Nad on huvitatud, et nad teaksid teie kohta kõike

Miks tahavad sotsiaalmeedia platvormid teie kohta kõike teada? Sellepärast, et olete toode. Nad soovivad kasutada sinult kogutud andmeid ettevõtte jaoks võimalikult suure kasumi teenimiseks. Kogutud andmeid jagatakse seejärel nende reklaamijatele ja kolmandatele osapooltele, kes on huvitatud teid tootetoetustes või reklaamides sihtida.

Valitsustele meeldib töötada ka sotsiaalmeediaga, kuna nad ei pea tegema rasket tööd, et teid oma subjektidena profileerida.

Kuidas kaitsta oma privaatsust: Suhelge inimestega ainult individuaalselt sotsiaalmeedias, keda te isiklikult tunnete.

3. Valitsus teeb tihedat koostööd sotsiaalmeedia platvormidega

Sellised sotsiaalmeedia platvormid nagu Facebook ja Twitter vastavad valitsuse eeskirjadele andmete kogumise ja jagamise kohta. Igal juhul võib valitsus vajaduse korral paluda sotsiaalmeediateenustel jagada oma kasutajate andmeid uurimise või muudel eesmärkidel. Kui ettevõte ei täida valitsuse nõudmisi, võib nende äri olla ohus.

Teisest küljest, kuna sotsiaalmeedia suhtleb inimestega otse, saab sellest valitsuse suurepärane partner, kes uurib oma kodanike kohta teavet ja teab neist kõike väga vähese tööga. Sellest võib saada isegi valitsuse laiendatud kodanike järelevalvesüsteem.

Kuidas kaitsta oma privaatsust: Ärge paista silma sotsiaalmeedias. Hea kodanikuna proovige sotsiaalmeediat vastutustundlikult kasutada.

4. Teie andmeid ei eemaldata, isegi kui olete need eemaldanud

See on sotsiaalmeedias riskantne. Ükskõik millised postitused või teave, mille olete sotsiaalmeedia platvormidele sisestanud, ei saa seda kustutada, isegi kui olete selle oma ajajoonelt eemaldanud. Selle üks põhjusi on see, et nende teenuste taga olevad ettevõtted vajavad võimalikult palju selle kasutajate kohta kogutud andmeid ega taha, et nad sellest lahti laseksid. Teine põhjus on see, et kui andmeid endiselt nende serverites säilitatakse, ehkki need on üldsusest kadunud, pääseb valitsus ikkagi juurde teabele mis tahes üksikisikute kohta, isegi kui nad on oma jäljed sotsiaalmeedias eemaldanud.

Sel juhul võib see teie veebipõhise privaatsuse jaoks olla tõesti ohtlik, kuna teie teave on alati nende ettevõtete käes, isegi kui te ei soovi seda enam teistega jagada..

Kuidas kaitsta oma privaatsust: Postitage sotsiaalmeedias ainult häid asju, olgu see teie või kellegi teise kohta. Nii ei kahetse te oma postitatud postitusi.

5. Nende töövahendid on loodud teie käitumise uurimiseks

Iga funktsioon, mille sotsiaalmeediaplatvormid üldsusele avaldasid, on mõeldud selleks, et oma kasutajaid paremini uurida. Muidugi kasutatakse väikest osa kogutud andmetest teenuse enda parendamiseks. Kuid suurt osa kogutud andmeid kasutatakse nende kasumi maksimeerimiseks, müües teie teavet huvitatud kolmandatele isikutele. Samuti on iga välja antud tööriist tarkvara, veebitööriistade, rakenduste või mõne muu kujul mõeldud teie veebikäitumise uurimiseks. Nii et ole ettevaatlik.

Kuidas kaitsta oma privaatsust: Kasutage VPN-i alati, kui pääsete juurde sotsiaalmeediale, et krüpteerida kõik oma andmeedastused ja vältida nende isiklike andmete kogumist.

Nii mõjutab sotsiaalmeedia teie veebipõhist privaatsust ja kuidas saate seda kaitsta. Nüüdsest peaksite olema vastutustundlikum sotsiaalmeediaplatvormide kasutamisel, püüdes samal ajal oma eraelu puutumatust kaitsta.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map