Kuidas kasutada VPN-i häkkerite sotsiaalse meedia kontode varastamise takistamiseks

Kuna sotsiaalmeedias on tavaline komme, mis tegelikult nende sotsiaalmeedia kontodest ei hooli, annavad nad häkkeritele lihtsa võimaluse oma kontosid varastada. On palju juhtumeid, kus sotsiaalmeedia kontod varitsevad häkkerid mitmel viisil. Nad võivad varastada neid kontosid andmepüügi kaudu, mis on kõige tavalisem, või võivad nad seda teha kasutaja süsteemi sisse tungimisega, mida tavaliselt tehakse siis, kui kasutajad muutuvad oma võrguühendusega hooletuks..


Näiteks kui ühendate Interneti-ühenduse kaudu avalikku WiFi-võrku ilma oma Interneti-ühendust kaitsmata, annab see häkkeritele tavaliselt hõlpsa võimaluse tungida teie võrku ja varastada teie sotsiaalmeedia kontode parool. Üks parimaid viise selle vältimiseks on VPN-i abil võrguühenduse kaitsmine. Siin on mõned näpunäited VPN-i kasutamiseks, et häkkerid ei saaks teie sotsiaalmeedia kontosid varastada:

1. Ärge kasutage kõigi oma kontode jaoks samu või lihtsaid paroole

Paljud sotsiaalmeedia kasutajad, kes ei hooli oma konto turvalisusest, kasutavad tavaliselt kas lihtsaid paroole, nagu nende sünnikuupäev, hüüdnimi jne, või samu paroole kõigil oma kontodel. See tähendab, et neil on sama parool ja mõnikord sama kasutajanimi ka Twitteri, Facebooki, Instagrami, Google Plusi ja muude sotsiaalmeedia kontode jaoks. See võib olla väga ohtlik, sest kui häkkeritel õnnestub mõni teie parool varastada, tähendab see, et kõik teie sotsiaalmeedia kontod on ohus. See on ettevaatusabinõu, mida peate mõistma, et tagada oma kontode häkkerite eest kaitsmine.

2. Tooge oma VPN kuhu iganes sa lähed

VPN on tööriist, mille abil saate tagada võrguühenduse alati turvalise ja privaatse, mis tähendab, et ükskõik millist võrku te kasutate, saate võrguühenduse VPN-iga krüptida ja oma ühenduse sellega turvaliseks muuta. Turvaline võrk tähendab teie jaoks kaitstud süsteemi, kuna häkkerid varastavad tavaliselt oma ohvri sotsiaalmeedia kontosid, tungides kõigepealt nende Interneti-võrku. Seega on oluline tuua VPN kuhu iganes sa lähed ja kasutada seda VPNi alati, kui on vaja Interneti-ühenduse loomiseks, olenemata sellest, mida kasutate.

3. Kasutage oma VPN-i iga suhtlusrakenduse jaoks

Enamik kommunikatsioonirakendusi, mis on saadaval mobiilseadmetele, on tavaliselt krüptitud otsast lõpuni krüptimissüsteemiga. See tähendab, et suhtluse sisu saavad lugeda ainult kasutajad, kes sellise suhtluse algatavad. Ükski kolmas osapool ei saa otstes krüptimissüsteemi kasutavate rakenduste suhtlust jälgida. Ehkki nende siderakenduste kasutamine ilma täiendava krüptimiseta võib olla teie jaoks üldiselt ohutu, on VPN siiski vajalik võrgu kaitsmiseks, mida need rakendused kasutavad sõnumite edasi-tagasi saatmiseks. See annab teile kahekihilise turvalisuse, mida häkkeritel on veelgi raskem tungida.

4. Ärge avage kahtlaseid tekstsõnumeid, meilisõnumeid ega helista

Kõige tavalisem meetod, mida häkkerid kasutavad paljude inimeste sotsiaalmeedia kontode varastamiseks, on võltsteadete, e-kirjade või kõnede saatmine oma ohvritele. Seejärel juhendavad nad ohvreid kirjutama oma kasutajanimi ja parool võltsveebilehele, mis sarnaneb algse sotsiaalmeedia platvormiga. Kui ohvrid on kirjutanud oma kasutajanime ja parooli, saadavad nad häkkeritele tõhusalt oma tundlikku teavet. Seda nimetatakse andmepüügiks ja paljud inimesed on seda kava petnud. Sellepärast, isegi kui kasutate VPN-i kogu aeg, soovitatakse teil alati olla ettevaatlik vastuvõetud sõnumite, meilide ja kõnede suhtes.

5. Kasutage tulemüüri ja pahavaravastaste funktsioonidega kaasasolevat VPN-i

VPN-teenuse pakkuja valimisel peate olema teadlik nende pakutavatest funktsioonidest. Mida vähem funktsioone nad pakuvad, seda rohkem peaksite hoiduma nende VPN-teenuste kasutamisest. Võrguühenduse täiendava turvalisuse tagamiseks valige alati VPN-teenuse pakkuja, mis pakub tulemüüri ja pahavaravastaseid funktsioone. Tulemüüri funktsioon pakub teile parimat ärahoidmist mitmesuguste küberrünnakute vastu, samas kui pahavaravastane funktsioon tagab, et te ei puutu kokku pahatahtlike rakenduste, veebisaitide, tarkvara ega muude ohtudega, mis võivad teie süsteemi kahjustada või teie isiklikku identiteeti seada ohus.

Need on näpunäited VPN-i kasutamiseks, et häkkerid ei saaks teie sotsiaalmeedia kontosid varastada. Kui järgite neid näpunäiteid, on häkkerite jaoks teie süsteemi sihtimine väga väike, kuna seda on väga raske rikkuda. Isegi kui häkkerid on piisavalt püsivad, peavad nad tegelema mitmesuguste turvameetmetega, mille olete oma süsteemi ümber pannud, mis muudab häkkerite su tundliku teabe varastamise peaaegu võimatuks..