Kuidas kasutada otsingumootorit ilma oma jälgi Internetist jätmata

Otsimootoritest on saanud igaühe elu osa sellest ajast, kui Internetist saab põhitehnoloogia, mida inimesed igapäevaselt kasutavad. Ükskõik millist teavet soovite Internetist leida, peate kasutama nende platvormi ja sisestama oma päringud otsingukasti. Seejärel edastab see teile palju linke veebilehtedele, mis sisaldavad otsitavat teavet. Ükskõik, kas kasutate Google’i, Bingi või mõnda muud teenust, leiate tänu nendele teenustele Internetist mis tahes teavet, mida soovite..


Siiski on üks probleem, mida peate nende teenuste kasutamisel meeles pidama. Probleem on selles, et teie päringud ja muud andmed registreerib teie kasutatav teenus. Neid andmeid saab seejärel kasutada oma isiksuse profiilimiseks ja muud tüüpi isikliku teabe paljastamiseks, mis võib teile kuuluda. Teisisõnu on enamik otsimootoreid teie veebipõhise privaatsuse suhtes riskantne. Neid teenuseid kasutades riskite oma veebitegevusele jälgede jätmisega, samuti oma tegeliku identiteedi paljastamisega. Siin on mõned näpunäited otsingumootori kasutamiseks ilma jälgi Internetist jätmata:

1. Kasutage privaatse otsingumootori teenust

Veebiteenuseid nagu Google ja Bing haldavad suured ettevõtted, kes on huvitatud oma kasutaja isikliku teabe tundmisest. Tegelikult on see viis, kuidas nad saavad oma ettevõtetele rohkem raha teenida, laiendades sellega oma äriimpeeriumit. Siiski on olemas alternatiivsete teenuste tüüp, mida nimetatakse privaatseks otsingumootori teenuseks ja mille abil saate Internetist teavet jälgi jätmata leida. Seda nimetatakse ka privaatsuse otsimootoriks ja seda teenust kasutades saate kaitsta veebipõhist privaatsust, tehes samal ajal mitmesuguseid veebipõhiseid otsinguid. See teenus võib olla teile saadaval tasuta või tasuline, sõltuvalt teie kasutatavast ettevõttest.

2. Ärge logige veebikontrolli ajal oma kontole sisse

Üks asi, mida saate teha selleks, et te ei edastaks otsimootoriettevõttele mingit isiklikku teavet, on mitte sisse logimine teabe otsimisel veebist. Olenemata sellest, kas kasutate Google’i, Bingi või mõnda muud teenust, ärge logige oma kontole päringute esitamise ajal sisse. Seda seetõttu, et sisse logituna registreerib teenus teie päringud ja jälgib ka teie sirvimistegevust. Sisselogimata jätmiseks saate selleks kasutada brauseri inkognito režiimi.

3. Kasutage privaatsuse otsimise brauseri laiendit

Leidub mõnda brauserilaiendit, mis aitab muuta kõik teie veebipõhised otsingud igasuguse jälgimiseta. Privaatsuse otsingusirvija laiendi abil saate privaatselt otsida teavet oma lemmikotsingumootori platvormi kohta ja leida soovitud teavet, jätmata veebist jälgi. See laiend toimib, suunates teie liikluse laienduse arendajale kuuluvasse privaatserverisse, edastades seega otsingutulemuse privaatserveri kaudu. Seda laiendit kasutades saate veenduda, et kõik päringud jäävad otsingumootori jälgimis- ja jälgimissüsteemi eest varjatuks.

4. Kasutage VPN-ühendust

VPN-ühendus aitab teil ka oma otsingutegevusi varjata, hoides võrguliiklust kogu aeg krüptituna. Ainuke asi, mida peate tegema, on see, et te pole oma otsingutegevuse ajal oma kontole sisse logitud. Kui lülitate Interneti-ühenduse privaatseks ühenduseks, logitakse teid automaatselt oma kontolt välja, kuna loote ühenduse teise riigi privaatserveriga ja otsimootorid peavad teie IP-aadressi uueks kasutajaks, mis seetõttu ei logita teid privaatühendusteenuse kasutamise ajal oma kontole sisse.

5. Kasutage Tor-brauserit

Tor-brauser on teatud tüüpi privaatbrauser, mis krüpteerib automaatselt kõik teie andmeedastused ja peidab teie IP-aadressi. Selle brauseri kasutamisel saate siseneda Tor-võrku ja peita oma IP-aadressi paljude selle võrgu serverite vahel. Tegelikult on teie IP-aadress peidetud väga kenasti, kuna teie kasutatavat võrguliiklust suunatakse serverist serverisse mitu korda, mis eemaldab teie veebijäljed täielikult. Seda privaatsusbrauserit kasutades saate peita ka oma otsingutegevuse ja hoida selle otsingumootori jälgimissüsteemist eemal.

Need on mõned näpunäited otsingumootori kasutamiseks ilma oma jälge Internetist jätmata. Eemaldades jäljed veebipõhisest otsingutegevusest, saate ära hoida igasuguse jälgimise või jälgimise, mida otsingumootoriettevõte rakendab oma kasutajate profiilil nende päringute põhjal.