Kas kaitsete oma privaatsust veebis? 5 küsimust, mida peaksite küsima veebipõhise privaatsuse kohta

On tõsi, et paljud inimesed ei hooli tegelikult oma veebipõhisest privaatsusest. Nad kasutavad oma seadmeid lihtsalt mis tahes otstarbel, mida nad soovivad, mõtlemata üldse omaenda veebiturvalisusele. Nad kasutavad otsingumootoreid, külastavad mõnda veebisaiti, laadivad faile alla, jagavad faile, postitavad pilte sotsiaalmeedias ja teevad kõiki muid veebitegevusi, teadmata, et nende valitsus jälgib nende valitsust, ISP-d, nende külastatud veebisaite, ettevõtted ja isegi häkkerid. Kas teil on sama probleem kui paljudel inimestel?


Kui hoolite oma privaatsusest veebis, on oluline, et oleksite üha teadlikumad oma reaalse identiteedi kaitsmisel veebis. Veebipõhise privaatsuse kaitsmine ei ole valitsuse ega muude kolmandate osapoolte ülesanne. See on teie enda vastutus. Tegelikult on see kõigi vastutus, ehkki paljud inimesed pole endiselt oma vastutusest teadlikud. Kas kaitsete oma privaatsust veebis?? Siin on 5 küsimust, mida peaksite oma veebipõhise privaatsuse kohta küsima:

1. Kas kasutate Internetti pääsemiseks alati turvalist võrguühendust??

Millist võrguühendust kasutate Interneti-ühenduse saamiseks? Kui kasutate Internetti sageli avalikes WiFi-võrkudes, peaksite olema teadlik, et selliste võrkude turvalisus on parimal juhul küsitav. Kui kasutate Interneti-ühenduse saamiseks krüptimata võrguühendust, riskite sellega, et kolmandad osapooled jälgivad teie sirvimistegevust. See tähendab, et kui krüptimata võrku sirvite Internetis, pole teil privaatsust. Teisest küljest, kui olete alati teadlik, et kasutate Interneti-juurdepääsuks ainult turvalist võrguühendust, on teie privaatsus turvaline ja inimesed ei saa teie veebitegevust üldiselt jälgida.

2. Kas hoiate oma rakendusi ja operatsioonisüsteemi ajakohasena??

Teie rakendused ja opsüsteem on teie veebiturvalisuse piirid. Rakenduste ja opsüsteemi ajakohastamine tagab, et teil on hästi kaitstud ja turvaline süsteem. Häkkerid pääsevad hõlpsalt teie süsteemi sisse, kui te ei hoia seda värskeima plaastriga kursis. Selle põhjuseks on see, et operatsioonisüsteemi ja rakenduste arendajate tehtud värskendused parandavad tavaliselt mitmesuguseid turvaauke. Kui riskite oma veebiturvalisusega, kuna ei hoia oma rakendusi ja opsüsteemi ajakohasena, tähendab see, et riskite ka oma privaatsusega.

3. Kas kaitsete ja krüptite oma võrguühendust??

Isegi kui kasutate Interneti-juurdepääsuks alati oma turvatud võrguühendust, ei tähenda see, et keegi ei saaks teie sirvimistegevust jälgida. Jah, häkkeritel või muudel hoolimatutel kolmandatel osapooltel võib olla raske teie võrguühendust tungida ja teie andmeid varastada. Kuid teie ISP ja valitsus jälgivad teie sirvimistegevust tõenäoliselt endiselt. Niisiis, tagamaks, et teie privaatsus on täiesti ohutu mis tahes tüüpi veebiseiresüsteemide eest, peate oma võrguühenduse krüptima ja kaitsma, kasutades virtuaalset privaatvõrku või VPN-i. See tagab, et sirvite Internetti kogu aeg anonüümselt.

4. Kas järgite veebiturbe parimaid tavasid?

Kuna paljud inimesed on oma veebiturvalisuse suhtes endiselt ükskõiksed, pole ime, et endiselt on palju juhtumeid, kus sotsiaalmeedia kontode häkkimine toimub. Lihtsalt seetõttu, et enamik inimesi ei järgi veebiturbe parimaid tavasid. Näiteks on endiselt palju inimesi, kes seadistavad oma kontole väga lihtsad paroolid. Samuti on inimesi, kes avavad endiselt rämpsposti e-kirju ja järgivad nendes rämpsposti sõnumites sisalduvaid linke. Oma veebipõhise privaatsuse kaitsmiseks peate järgima parimaid turvalisuse tavasid, näiteks seadistades oma kontodele tugevad paroolid, aktiveerides kahefaktorilise autentimise, kustutades viivitamatult rämpsposti rämpsposti, teadma andmepüügisaitide veebisaite jne. peal.

5. Kas avaldate oma isiklikku teavet veebis pidevalt??

Mitu korda nägite oma sõpru täna sotsiaalmeedias nende privaatset teavet paljastamas? Nad ei hooli tegelikult oma privaatsusest ja endiselt on seal palju inimesi, kes teevad seda iga päev. Nad paljastavad, kus nad praegu on, millal puhkusele lähevad, oma isiklikud probleemid, privaatsete fotode või teabe jagamise jne. See on omamoodi harjumus, mis võib teie privaatsuse võrgus lekitada, isegi ilma, et häkkerid prooviks teie seadmesse häkkida. Enda eraelu puutumatuse kaitsmiseks Internetis proovige vältida oma isikliku teabe avaldamist või jagamist veebis, kuna see pole teie jaoks sobiv koht..

Need on 5 küsimust, mida peaksite oma veebipõhise privaatsuse kohta küsima. Niisiis, kas olete teinud piisavalt oma võrguturbe ja privaatsuse kaitsmiseks? Kui vastust ei ole veel, peaksite kohe oma veebipõhist privaatsust valvama. Kunagi pole liiga hilja teha vajalikke asju oma identiteedi turvaliseks hoidmiseks Internetis sirvides.