Kaitske oma privaatsust – viis viisi, kuidas teha vahet tõelise ja andmepüügi veebisaidi vahel

Häkkerid saavad teie olulise teabe varastamiseks teha mitmel viisil. Kõige tavalisem strateegia, mida nad kasutavad, on luua andmepüügisaidil põhinev veebisait, mis sarnaneb õigustatud veebisaidiga, ja meelitada teid siis seda saiti külastama ja oma olulist teavet sinna panema. Tavaliselt on nende lõppeesmärk varastada teie kasutajanimi ja parool, et nad saaksid teie konto üle kontrolli teha ja sellega kõike teha. Seetõttu peaksite alati valvas olema, kui külastate mõnda linki, mille esitas kahtlane inimene, kellega te just võrgus kohtusite.


Paljud inimesed ei suuda endiselt eristada võltsitud ja seaduslikku saiti. Sellepärast sisestavad nad lihtsalt oma kasutajanime ja parooli, isegi mõtlemata. Pärast seda kaebavad nad, et nende kontot on häkitud, kuigi juhtumi põhjuseks oli tegelikult nende hooletus. See on põhjus, miks peate end sellest asjast harida. Siin on 5 viisi, kuidas teha vahet tõelise ja andmepüügisaidi vahel:

1. Domeeninimi

Esiteks, domeeninimi on üks asi, mida peate vaatama. Kõigil õigustatud veebisaitidel on vähemalt https-domeeninimi, mis tähendab, et tema kasutatav protokoll peaks algama https-iga. See kehtib eriti saitide kohta, kus peate oma kontole sisse logima. Teisest küljest pakub andmepüügisait teile ainult http-domeeni nime. Nende nimi võib samuti olla sarnane, kuid tähtede väga väikeste muudatustega. Näiteks võib tegeliku saidi aadress olla näiteks https://www.google.com/, samas kui võltsitud saidi aadress on näiteks http://www.go0gle.com/. Niisiis, vaadake hoolikalt aadressiriba domeeninime.

2. Veebisaidi turvalisus

Heal, seaduslikul ja turvalisel veebisaidil on tavaliselt tugev turvaprotokoll, mis kaitseb seda mitmesuguste veebipõhiste ohtude eest. SSL-turvalisus on alati olemas kõigil seaduslikel veebisaitidel, kus on vaja teie sisselogimisandmeid. Pidage meeles, et kui ettevõte pole seaduslik, siis SSL-sertifikaati ettevõttele ei anta, kuna see nõuab enne nende avalduse vastuvõtmist rangeid katseid. Vahepeal ei paigaldata võltsitud saidile ühtegi turvaprotokolli, kinnitades sellega, et veebisait pole usaldusväärne. Vaadake oma brauseri aadressiriba. Kui aadressiriba vasakus servas on roheline lukk ja näete, et saiti on õigustatud turbeteenuse pakkuja kinnitanud, tähendab see, et see on tõeline veebisait.

3. Lingi saatja

Enamikku andmepüügisaitidest reklaamitakse oma ohvritele rämpsposti kaudu. Neid võidakse reklaamida ka otsesõnumite kaudu erinevates sotsiaalmeedia platvormides. Kui saate lingi, mis palub teil oma kontole sisse logida, veenduge, et see, kes teile lingi annab, on usaldusväärne inimene või ettevõte. Selle põhjuseks on asjaolu, et paljud sellesse lõksu sattunud inimesed edastasid kahtlase lingi kaudu oma isiklikku teavet. Selle usaldusväärsuse kontrollimise asemel otsustasid nad seda ignoreerida. Seega veenduge, et usaldate tõesti inimest või ettevõtet, kes teile veebisaidi lingi annab. Kui teil palutakse mis tahes veebisaidil oma kontole sisse logida, veenduge, et sisselogimislingi annab teile ettevõte ise.

4. Saidi kujundus

Teine asi, mida peate vaatama, et eristada tõelist veebisaiti ja andmepüügi veebisaiti, on saidi üldine kujundus. Muidugi proovib võlts veebisait võimalikult palju jäljendada tõelist, kuid see on alati ebatäiuslik. Ehkki nad võivad esmapilgul saidi kujundust jäljendada, ei saa nad inimesi lollitada, kui nad tõesti võrdlevad tõelise ja võltsveebisaidi kujundust. Niisiis, vaadake hoolikalt saidi kujundust. Kui näete midagi ära, siis võib see olla märk sellest, et see pole päris sait, mida tavaliselt kasutate.

5. Kättesaadavad veebisaidi lehed

Võltssait ei saa kunagi päris veebisaite kopeerida. Niisiis, kui külastate kahtlast veebisaiti, mis sarnaneb tõelisele, peate klõpsama sellel veebisaidil saadaval olevatele linkidele. Kui nad ei saa kuvada ühtegi muud lehte peale sisselogimislehe, on see kindlasti võlts sait. Kuid kui saate veebisaiti tavapäraselt ilma probleemideta sirvida, siis on teil tegemist tõelise veebisaidiga. Niisiis, võtke veidi aega veebisaidi sirvimiseks ja vaadake, kas pääsete veebilehtedele nagu tavaliselt. Muidu hoidke sellest saidist eemal.

Need on viis viisi, kuidas eristada tõelise veebisaidi ja andmepüügi veebisaidi erinevust. Kui olete nende erinevuste kohta rohkem teada, saate oma veebipõhist privaatsust kergemini kaitsta. Kuid kõige olulisem asi, mida peate tegema, on vältida mis tahes tüüpi andmepüügiintsidente, kui teadvustate inimesi, kellega veebis suhtlete, ja olge ettevaatlik ka linkide suhtes, millel klõpsate.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map