IPv6 ja DNS-i lekkimise mõistmine

Tänapäeval kasutab enamik inimesi endiselt IPv4-tehnoloogiale kuuluvat IP-aadressi, mis on üsna vanaks muutunud, kuna meil on üha enam Interneti-ühendusega seadmeid. Seetõttu tutvustatakse just praegu IPv6 tehnoloogiat, ehkki selle tehnoloogia madal kasutuselevõtu määr muudab selle peavoolu jõudmise väga aeglaseks. Teie Interneti-teenuse pakkuja määrab teie võrgu IP-aadressi ja seega on ennekõike teie Interneti-teenuse pakkuja otsustada, kas nad pakuvad IPv4 või IPv6 tehnoloogiat..


Ehkki IPv6 on uuem tehnoloogia, mis võimaldab teil Interneti kaudu rohkematele seadmetele rohkem IP-aadresse määrata, ei soovi paljud Interneti-teenuse pakkujad erinevatel põhjustel seda tehnoloogiat omaenda Interneti-võrgus kasutada. Selle IPv6 tehnoloogia aeglase kasutuselevõtu tõttu on VPN-ühenduse kasutamisel oht lekitada nii oma IP-aadressi kui ka DNS-aadressi. Miks? Siin on mõned asjad, mida peate mõistma IPv6 ja DNS-i lekkimise kohta:

1. Enamik VPN-teenuseid ignoreerib IPv6-päringuid

Ehkki teie Interneti-teenuse pakkuja pakub teile IPv6 kogumist määratud IP-aadressi, ei ole see teie kasutatava VPN-teenuse puhul alati nii. Endiselt on palju VPN-i pakkujaid, kes ignoreerivad Interneti-protokolli v6 taotlusi, mis tähendab tegelikult, et teie IPv6-kogumist määratud IP-aadress pole privaatvõrgu kasutamisel kasutatav. Selle asemel tuvastab VPN-teenus teie taotlused IPv4-taotlustena, mis tähendab, et see tuvastab teie seadmed ainult IPv4-kogumist määratud IP-aadressiga. Seda tüüpi valesti konfigureerimine VPN-teenuse ja ISP vahel põhjustab tavaliselt DNS- või IP-aadressi leket.

2. IPv6 tehnoloogia tuleb täielikult kasutusele võtta, et pakkuda teile tõelist privaatsuse kaitset

Kuna Interneti-protokolli v6 tehnoloogia on endiselt üsna uus ja selle tehnoloogia kasutuselevõtu määr ei jõua veel tavakasutajateni, tähendab see, et paar aastat edasi oleme IPv4 tehnoloogia kasutamisel endiselt ummikus. Vahepeal, kui soovite tõesti muuta IPv6 kasutatavaks oma privaatsuse kaitsmisel ja igasuguse IP-aadressi või DNS-i lekke ärahoidmisel, peate seda tehnoloogiat kasutama kõigil rindel. See tähendab, et teie OS peab toetama IPv6, teie seade tuleb konfigureerida IPv6 jaoks, teie Interneti-teenuse pakkujal peaks olema IPv6 lubatud ja teie VPN peab aktsepteerima IPv6 taotlusi. Peale selle on teil aeg-ajalt endiselt DNS- ja IP-lekkeid.

3. Kui on vastuolu, võib leke juhtuda

Lekk võib juhtuda siis, kui teie ISP, VPN-i pakkuja, opsüsteemi ja isegi üksikute seadmete konfiguratsioonis on erinevusi. Kui konfiguratsioon ei vasta mõnes mõttes, võib leke juhtuda igal ajal. Kuna teie võrgu igal esiküljel peab olema lubatud Interneti-protokolli v6 tehnoloogia, peate vana IPv4 asemel selle IP-aadressi kogumi kasutamiseks kasutama kõiki seotud teenuseid. DNS-i või IP-aadressi leket saab takistada ainult kõigil rinnetel täielik konfiguratsioon.

4. DNS-i lekked toimusid enamasti konfiguratsioonivigade tõttu

Interneti-protokolli v6 konfigureerimine teie jaoks pole jällegi lihtne ülesanne. Praegu saavad seda teha lihtsalt tehnikaeksperdid ja enamiku kasutajate jaoks on selle uue IP-aadressi tehnoloogia seadistamine endiselt kättesaamatu. Seda seetõttu, et see hõlmab teie opsüsteemi konfiguratsioonide muutmist mõnel viisil, mis enamikul kasutajatel on kindlasti väga keeruline. Samuti ei rahulda kõik Interneti-teenuse pakkujad teie taotlust teie süsteemis IPv6 tehnoloogia lubamiseks. Niisiis, peate valima kõik võrguteenused, mida kasutate väga hoolikalt.

5. DNS-i leke pole nii tõsine kui IP-aadressi leke

DNS-i lekke hetkel, mis võib juhtuda konfiguratsiooni ebakõla tõttu, paljastate oma asukoha kohta ainult vähe teavet. See tähendab, et kui teie DNS lekib, näevad kolmandad osapooled ainult seda, kust olete pärit ja millist Interneti-teenuse pakkujat kasutate. Kuid nad ei saa teie asukohta veel täpselt tuvastada. Kui ilmneb IP-aadressi leke, võivad kolmandad isikud teie praeguse asukoha leida. Teisisõnu, isegi kui DNS-i leke võib juhtuda, ei kahjustata teie privaatsust nii tõsiselt kui siis, kui teil on IP-aadressi leke.

Need on asjad, mida peate mõistma IPv6 ja DNS-i lekkimise kohta. IPv6 peaks olema IP-aadressitehnoloogia järgmine põlvkond, mida peaks kasutama üha rohkem inimesi. Mida rohkem nad vanast Interneti-protokolli v4 tehnoloogiast lahkuvad, seda enam saavad nad oma privaatsust veebis kaitsta. Kui aga vana ja uue IP-aadressi tehnoloogia vahel on endiselt valesti konfigureeritud, võib DNS-i lekkimine või IP-aadressi lekkimine juhtuda igal ajal ja te peaksite sellest riskist teadlik olema, kui valite VPN-teenuse, mis kaitseb teie privaatsust parimal võimalikul võimalikul viisil tee.