Erinevate VPN-protokollide mõistmine

Kui vaatate paljusid saadaolevaid VPN-i pakkujaid, märkate, et nad pakuvad oma teenuses erinevat tüüpi VPN-protokolle. Mõni teenusepakkuja võib pakkuda ainult ühte VPN-protokolli, teised aga mitut protokolli, mida kasutajad saavad vabalt valida. Igal neist protokollidest on oma plussid ja miinused. Mida usaldusväärsem ja usaldusväärsem on VPN-teenus, seda paremaid valikuid saavad nad oma kasutajatele teha seoses nende kasutatavate VPN-protokollidega. Virtuaalse privaatvõrgu kasutajana peate mõistma erinevate VPN-protokollide erinevust. Sel moel teate, mida saate oma investeeringult.


Erinevatel VPN-protokollidel on Interneti-põhise privaatsuse kaitsmiseks erinevad viisid. Mõnel võib nende võrgus olla suur haavatavus, mõnel teisel aga suurepärased turvafunktsioonid. Niisiis, kui kasutate mitut protokolli pakkuvat virtuaalset privaatset võrguteenust, võtke arvesse, millist protokolli te oma sirvimisseansi jaoks kasutate, kuna see võib mõjutada veebipõhise privaatsuse kaitsmise viisi. Siin on nimekiri kõige tavalisematest VPN-protokollidest ja nende võimalustest:

1. PPTP (punktist teise tunneldamise protokoll)

PPTP on kõige levinum VPN-protokoll, mida kasutavad erinevad virtuaalse privaatvõrgu pakkujad, ja selle turvalisuse krüptimine on teiste protokollidega võrreldes kõige nõrgem. Seda seetõttu, et seda protokolli on aastakümneid kasutatud personaalarvuti loomiseks PC-ga, mis muudab selle vananenud krüptimistehnoloogia tõttu rünnakute jaoks haavatavamaks. Seda protokolli on aga väga lihtne üles seada ning erinevad tasuta ja odavate VPN-i pakkujad on seda virtuaalse võrguettevõtte juhtimise kulude minimeerimiseks kasutanud. Selle protokolli kasutamisel saate erinevatele blokeeritud veebisaitidele juurdepääsu saamiseks kiire ühenduse kiiruse ja seda saab kasutada kõigi platvormide jaoks.

2. OpenVPN

See on avatud lähtekoodiga privaatvõrgu tehnoloogia, mis võimaldab teil luua oma seadme jaoks väga turvalise privaatühenduse. Sellel on täiustatud 256-bitine krüptimissüsteem ja see on paljude platvormide jaoks väga konfigureeritav. See on teie seadme kaitsmisel mitmesuguste rünnakute eest väga stabiilne. Kuid seda on kõige parem kasutada lauaarvutiplatvormide jaoks, kuna OpenVPN-i seadistamine mobiilseadmete jaoks on endiselt üsna keeruline. Kui soovite privaatses ühenduses rohkem turvalisust, peaksite seda kindlasti kasutama.

3. L2TP (2. kihi tunneldusprotokoll)

L2TP on üsna sarnane PPTP-ga, milles ta pakub privaatühendusele just piisavalt turvafunktsioone. Turvalisuse osas on see turvalisem kui PPTP, kuid vähem turvaline kui OpenVPN. See on ka palju aeglasem kui OpenVPN-protokoll, mis muudab kasutamise vähem eelistatavaks. Samuti on kuulujutud, et NSA jälgib seda protokolli ja nad töötavad selle protokolli nõrgendamise nimel, nagu ka PPTP puhul. Samuti, kui installite seadmesse mis tahes tüüpi tulemüüri turbe, võib L2TP kasutamine olla vastuolus teie tulemüüri kasutamisega. Seda protokolli peetakse aga hõlpsasti seadistatavaks ning see ühildub kõigi tänapäevaste seadmete ja opsüsteemidega.

4. IPsec (Interneti-protokolli turvalisus)

IPseci peetakse enamasti sarnaseks L2TP-ga. Sellel on sarnased turvafunktsioonid ja haavatavused, mis L2TP-l. Sellepärast loetlevad mõned VPN-i pakkujad IPsec ja L2TP kui L2TP / IPsec, kuna need on üsna sarnased. Seda protokolli kasutatakse tavaliselt teie kasutatava IP-võrgu krüptimiseks, nii et kõik andmepaketid krüptitakse edastamise ajal. Kombineerituna teiste turvaprotokollidega saab seda kasutada nende protokollide turbefunktsioonide täiustamiseks, muutes häkkerite jaoks teie süsteemi rikkumise ja võrgutegevuse jälgimise keerukamaks.

5. VPN-i protokoll

Mõni VPN-teenuse pakkuja võib teie eravõrgu üldise turvalisuse parandamiseks pakkuda oma protokolli. Näiteks kui teenusepakkuja ei saa tavaliste protokollide abil oma kasutajatest teatavatest turbepiirangutest mööda minna, pakub omanduses olev VPN-protokoll võimaluse neil piirangutest mööda minna. Vaatame VPNi kasutamist Hiinas. Valitsus raskendab VPN-i regulaarse ühenduse kasutamist selles riigis. Mõnel VPN-i pakkujal õnnestub aga luua protokoll, mis võimaldab Hiina Interneti-piirangutest mööda minna, vältides nende võrguliikluses sügavate pakettide kontrollimist. Ainult mõnel teenusepakkujal on oma varaline protokoll, kuid kui see on olemas, võib see pakendatud kasutajatele anda Interneti-privaatsuse ja turvalisuse osas palju rohkem eeliseid..

Need on kõige tavalisemad VPN-protokollid, mida mitmesugustest VPN-teenustest leiate. Igal protokollil on oma plussid ja miinused. Seega peate kasutajana mõistma, kuidas VPN-ühendust kasutate. Erinevate protokollide mõistmisel saate nende vahel vahetada, et saada teatud eeliseid vastavalt oma olukorrale.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map