Erinevad VPN-i seadused kogu maailmas, mida võiksite teada

Kõik riigid ei luba teil oma jurisdiktsioonis virtuaalset privaatvõrku kasutada. Tegelikult on mõned ultrakonservatiivsed riigid, kes võivad teid vangi panna või isegi surmanuhtlust kohaldada just eraviisilise ühendusteenuse kasutamise eest. Sel juhul peate enne selle teenuse kasutamist alati olema teadlik VPN-i seaduslikkusest oma riigis. See ei hirmuta teid ega heiduta teid isegi privaatvõrguteenuse kasutamisest. Selle eesmärk on kaitsta teid ja pakkuda teile vajalikku teavet enne mis tahes tüüpi virtuaalse privaatvõrguteenuse kasutamist, olenemata sellest, kas see on tasuta või tasuline.


Kuid peate mõistma, et VPN-i ebaseaduslikuks pidavate riikide arv on tegelikult väga väike, arvatavasti vähem kui 10 riiki kogu maailmas. Teisest küljest võimaldab enamus maailma riike kasutada ilma probleemideta igat tüüpi eraühendust. Lisateabe saamiseks selles küsimuses, siin on erinevad VPN-i seadused kogu maailmas, mida võiksite teada saada:

1. Hiina

Kuna Hiinas on miljardeid kodanikke, on teil oluline teada, kuidas selle riigi valitsus suudab oma kodanikke kontrolli all hoida. Kontrollides viisi, kuidas nad Internetti pääsevad, on valitsus suutnud hoida kodanikud korras. Hiinas on nn suur tulemüür, mis takistab kõigil kodanikel teatud veebisaitidele juurdepääsu. Üldiselt ei taheta tavakodanikke privaatvõrguühenduste kasutamisest, samas kui ettevõtted peavad VPN-i kasutamiseks luba saama, kui nad seda soovivad. Üksikud kasutajad saavad privaatset ühendust kasutada probleemideta, kui piirkond, kus nad elavad, ei täida kohalike elanike privaatset ühendust käsitlevaid seadusi.

2. Venemaa

Venemaa hakkas oma VPN-i blokaadis jälgima Hiina valitsust, kuid need pole nii piiravad kui Hiina valitsus. Ehkki mõnedel VPN-i pakkujatel on Venemaalt keeld, on endiselt palju võimalusi tsensuurist mööda minna, kasutades muid mainekaid teenuseid. Kasutajaid ei julgustata privaatse ühenduse kasutamist, kuid seadused pole kuigi piiravad, kuna paljud Venemaa kodanikud kasutavad endiselt VPN-teenuseid ilma probleemideta.

3. Saudi Araabia

Saudi Araabias on neil VPN-teenuste kasutamise piirangud mõne kolmanda osapoole telekommunikatsioonitarkvara või -rakenduse kasutamiseks. Näiteks kui kasutate VPN-i Skype’i jaoks Saudi Araabias, võib valitsus taga kiusata selle eest, et ta püüdis riigi telekommunikatsiooni pakkujatest mööda minna ja kasutada selle asemel kolmanda osapoole tarkvara. Mõned VPN-teenused on selles riigis keelatud ja see riik on üks rangemaid riike, mis karistab VPN-teenuste kasutajaid.

4. Põhja-Korea

Põhja-Korea on tuntud oma piirava režiimi või valitsuse poolest, mis seab kontrolli alla kõik kodanikud. Selles riigis peetakse Internetti endiselt haruldaseks vaatamisväärsuseks. Teisisõnu, enamik inimesi ei kasuta Internetti, see tähendab, et nad ei pruugi VPN-ist midagi teada. Kui olete selles riigis reisija, on VPN-i kasutamine lubatud ja saate seda kasutada tsenseeritud veebisaitide probleemideta vältimiseks. Põhja-Korea valitsus paneb siiski palju jälgimist ja jälgimist kohalikele elanikele, kes soovivad VPN-iga Internetti pääseda, ja te ei pääse absoluutselt saitidele, mis sisaldavad pornograafiat, Lõuna-Koreaga seotud meediat ja Piibliga seotud sisu.

5. Iraan

Selles riigis on väga keeruline VPN-serverile juurde pääseda lihtsalt seetõttu, et Iraani valitsus sulgeb kõik mis tahes eraserveriga ühendatud pordid. Teisisõnu, enamik VPN-teenuseid pole selles riigis saadaval. Selles riigis saab kasutada ainult käputäis VPN-teenuseid, mis võivad sellisest sadamate blokeerimisest mööda minna. Kuid VPN on selles riigis rangelt ebaseaduslik ja võite minna vangi just eravõrguteenuse kasutamise tõttu.

6. AÜE

Üldiselt on selles riigis privaatne ühendus lubatud. Kuid te ei saa VPN-i ebaseadusliku tegevuse jaoks kasutada, kuna see lisab teile rohkem tasusid, kui valitsus tabab teid. See piirang kehtib ainult üksikisikutele. Äriasutused saavad aga VPN-teenuseid ilma piiranguteta kasutada.

7. Muu maailm

Peale nende riikide ei ole enamikul maailma riikidel mingeid privaatse ühenduse kasutamise piiranguid. Näiteks lääneriikides pääsete juurde mis tahes soovitud veebisaidile ka ilma privaatset ühendust kasutamata. Seega, kui elate enamikus maailma riikides, on VPN-teenuste kasutamine teile hea.

Need on erinevad VPN-seadused kogu maailmas, mida võiksite teada saada. Pidage meeles, et kui plaanite reisida riikides, kus VPN on rangelt keelatud, peate enne mis tahes tüüpi privaatühenduste teenuse kasutamist mõistma kohalikke seadusi..