Andmete turvaline varundamine turvalise VPN-ühenduse abil

Andmete varundamine peaks toimuma perioodiliselt, eriti kui teil on olulisi andmeid teie kohalikes arvutites. Hea on oma andmetest varundada, kuna teil on sellele juurdepääs igal ajal, isegi kui teil on probleeme kohalike arvutite või muude seadmetega. Pilve varundamine tähendab aga riski riskida, et vastutustundetud inimesed, näiteks häkkerid, pääsevad teie andmetele juurde või rikub neid. Võib-olla olete selle pärast mures, kuna häkkerid võivad varundamise ajal teie andmeedastuse pealtkuulata ja andmed omaenda serveritesse kopeerida. Samuti on probleeme inimestega, kes kaotavad oma pilvesalvestuse häkkimise tõttu tundlikke või privaatseid andmeid.


Sellepärast on väga oluline, et teie ühendus oleks varukoopia ajal turvaline, et takistada kolmandatel osapooltel teie andmetele juurde pääseda. Siin on mõned näpunäited andmete turvaliseks varundamiseks, kasutades turvalist VPN-ühendust:

1. Veenduge, et teie VPN on teie andmete sünkroonimisel alati aktiivne

Paljud pilvesalvestusteenused pakuvad tarkvara või rakendust, mille saate oma seadmesse installida. Tarkvara funktsioon on lubada teil sünkroonida andmed pilvesalvestusega nagu ka kohalik salvestusruum. Niisiis, peate lihtsalt kopeerima andmed oma seadme pilvesalvestuskausta ja see laaditakse automaatselt pilvesalvestusse. Samuti sünkroonitakse selle kausta andmed automaatselt pilvesalvestusega, nii et edastate oma andmeid pidevalt oma seadmest pilvesalvestusse. Peate veenduma, et VPN on alati aktiivne, kui see sünkroonimisprotsess aset leiab.

2. Kasutage ainult usaldusväärseid pilvesalvestuse pakkujaid

Internetis on palju pilvesalvestuse pakkujaid, näiteks Dropbox, Google Drive, Microsoft One Drive jne. Enamik neist pakub teatud limiidi jaoks tasuta pilvesalvestusruumi koos täiendava salvestusmahuga. Mida peate tegema, peate valima usaldusväärse pilvesalvestuse pakkuja. Mida vähem mainekas pilvesalvestuse pakkuja on, seda tõenäolisem on selle häkkimine. Hea ja hea mainega pilvesalvestuse pakkuja korral on teie andmeedastus alati turvaline, eriti VPN-ühenduse lisamisega.

3. Logige sisse oma pilvesalvestuse pakkuja veebisaidile, kasutades ainult VPN-i

Kui soovite oma pilvesalvestuskontole ametliku veebisaidi kaudu sisse logida, peate selle tegemisel tagama, et teie VPN-ühendus oleks aktiivne. Tegelikult peaksite oma salvestusruumi pakkuja kontole logima ainult VPN-i kasutades, et tagada andmete edastamise alati ohutus. Pidage meeles, et salvestate olulisi andmeid oma pilvmäluseadmesse, nii et peate hoidma juurdepääsu andmetele privaatse ühenduse kaudu, et mitte keegi teie Interneti-liikluses luurata.

4. Kasutage alati tugevat parooli ja kaheastmelist autentimist

Kui loote pilvesalvestuse pakkujaga konto, veenduge, et loote selle konto jaoks tugeva parooli. Selle põhjuseks on asjaolu, et häkker peab teie kontole tungima ainult teie parool. Kui teie parool pole tugev, saab osav häkker teie parooli välja mõelda vaid mõne minuti või mõne tunniga. Kuid kui teie parool on tugev, võtab häkkerid teie parooli välja mõtlemiseks aastaid. Ärge unustage ka oma konto kaheastmelist autentimisprotsessi seadistada, nii et peate oma kontole juurdepääsu saamiseks autentima oma sisselogimisandmeid. See aitab teie olulistele andmetele täiendavaid turvakihte lisada.

5. Rakendage VPN kõigile seadmetele, mis on ühendatud pilvesalvestusega

Lõpuks peate installima oma virtuaalse privaatvõrgu tarkvara või rakenduse kõigisse pilvesalvestusega ühendatud seadmetesse. Üks pilvesalvestuse funktsioone on lubada teil sünkroonida oma andmeid mitme seadme vahel. Niisiis, peate kõigis seadmetes oma andmeedastuse alati turvalisena hoidma, installides VPN-i kõigisse oma seadmetesse. Sel viisil jäävad andmed teie jaoks privaatseks ja turvaliseks, sõltumata kasutatavast seadmest.

Need on näpunäited andmete turvaliseks varundamiseks, kasutades turvalist VPN-ühendust. Mida rohkem andmeid pilvesalvestusse salvestate, seda olulisem on VPN-ühenduse abil andmeedastus krüptida. Selle eesmärk on tagada, et teie andmed sünkroonitakse seadmetes turvaliselt ja privaatselt, ning vältida seda, et häkkerid teie olulisi andmeid varastavad..