9 VPN-i puudused, mida peaksite enne selle kasutamist teadma

VPN on tänapäeval tuntud kui lahendus erinevatele privaatsusprobleemidele Internetis. Ehkki valitsus ja teie Interneti-teenuse pakkuja jälgivad iga päev kogu teie veebitegevust ja võivad piirata veebisaite, mida saate veebis külastada, võib virtuaalne privaatvõrk pakkuda turvalahendust, mis toob teie veebipõhise privaatsuse ja vabaduse tagasi. Virtuaalse privaatvõrgu abil saate hõlpsalt Internetti sirvida, ilma et peaksite muretsema valitsuse, teie Interneti-teenuse pakkuja või muude kolmandate osapoolte jälgimise, jälgimise ja piirangute pärast..


Paljude eeliste hulgas, mida VPN teie veebipõhise privaatsuse jaoks pakub, on ka mitmesuguseid puudusi, millest peate enne VPN-teenuse kasutamist teadma. See kehtib eriti siis, kui olete VPN-i kasutaja esimest korda. Siin on VPN-i 5 puudust, mida peaksite enne selle kasutamist teadma:

Kasutage ülaltoodud graafikat oma blogis või eelseisvas artiklis uuesti. Kopeerige lihtsalt allolev kood.

1. VPN-i kasutamine võib teie riigis olla tegelikult ebaseaduslik

Mõnes riigis ei lubata oma kodanikel kasutada mis tahes tüüpi VPN-teenuseid. Tegelikult blokeeritakse enamik VPN-teenuseid riikides, kes peavad eravõrke ebaseaduslikuks. See on esimene puudus, millega peate tegelema. Kui arvate, et teie riik kuulub nende riikide loendisse, kes peavad eraühendust ebaseaduslikuks, ei tohiks te VPN-teenust ennekõike kasutada. Selle põhjuseks on asjaolu, et selle maksmise korral võite maksta tohutu trahvi või minna vangi.

2. Privaatvõrgu kasutamisel võib teil esineda jõudluse probleeme

Kuna privaatvõrguühendus toimib, ühendades oma võrgu privaatserveriga enne, kui pääsete tegelikult juurde veebisaidile, mida soovite külastada, võib see tekitada protsessis jõudlusprobleeme. Mõnedel virtuaalsetel privaatvõrkudel võib privaatserveritega kontakteerumine võtta kauem aega, mis võib põhjustada pikema aja, kui peate laadima veebisaidi, millele pääsete juurde.

See on tegelikult tavaline puudus, mida näete tasuta VPN-teenuse kasutamisel. Samuti võite märgata, et privaatühenduse kasutamisel võib ühenduse kiirus olla aeglasem kui tavalise ühenduse kasutamisel.

3. VPN-teenus võib teie tegevust jälgida ja teie andmeid kasutada

Mõned privaatsed võrguteenused võimaldavad teil oma andmete eest vastutasuks kasutada nende privaatservereid. Muidugi, nad ei pruugi oma kavatsust esiteks öelda. Siiski on olnud juhtumeid, kus VPN-i ettevõtted jälgivad kasutajate andmeid enda huvides. Jah, need võivad aidata teie Interneti-piirangutest mööda minna ja teie IP-aadressi peita, kuid eravõrguettevõtted võivad selle asemel tegelikult jälgimist teha.

Peaksite olema teadlik VPN-teenustest, mis pakuvad privaatset ühendust tasuta või väga madala hinnaga, kuna need võivad teie tegevust logida.

4. Ärikasutajate jaoks võib seda olla keeruline seadistada

Üksikute kasutajate jaoks võib VPN-i seadistamine olla lihtne, kuna peate lihtsalt oma VPN-i rakendused või tarkvara alla laadima ja seadmesse installima. Ärikasutajate jaoks ei pruugi juhtum siiski selline olla. Ärikasutajate jaoks on VPN-i seadistamine palju keerulisem, eriti kui peate seadistama privaatvõrgu oma ettevõtte eelduses.

See muudab teie üldise võrguühenduse veelgi keerukamaks ja mõjutab kõiki teie ettevõttes kasutatavaid seadmeid. Ehkki paljud VPN-i ettevõtted saavad seda teie jaoks lihtsustada, peate oma ettevõtte privaatse ühendusvõrgu jälgimiseks siiski vajama spetsiaalset võrguhaldusmeeskonda.

5. See võib teie võrguühendusele lisakulusid lisada

Vaikimisi on virtuaalne privaatvõrk esmaklassiline privaatühendusteenus, mille eest peate maksma tavalisest võrguühendusest või ISP-st eraldi. Kui soovite kasutada VPN-ruuterit, peate lisaks VPN-ühenduse kasutamiseks ostma täiendava ruuteri riistvara. Seega ei pruugi see teile tasuta tulla. Muidugi, on palju tasuta privaatseid ühendusi, mida saate kasutada, kuid need pole üldiselt usaldusväärsed ja neil on palju piiranguid. Teine privaatühenduse puudus on see, et see võib teile pikaajaliselt väga kulukaks osutuda.

6. See võib teie Interneti-kiirust aeglustada

VPN-ühenduse lisamisel lisate VPN-serveri kaudu privaatsuskihi. Veebisaidile otse juurde pääsemise asemel pääsete sellele juurde oma VPN-i pakkuja kaudu. Kuigi see võimaldab teil oma IP-aadressi peita ja andmeid krüptida, tähendab see ka seda, et andmed peavad liikuma rohkem ja keerukamaks.

Kui teie kasutatavad VPN-teenuse pakkujad pole piisavalt võimsad, võib teie Internet muutuda väga aeglaseks. See mõjutab peamiselt siis, kui vajate voogesitamiseks või allalaadimiseks kiiret internetti. Kuid see pole alati nii. Varem oleme paljude VPN-i pakkujate kiiruse üle vaadanud ja sageli on kiiruse vähendamine mõnel juhul minimaalne. Näiteks NordVPN andis meile kiiruse minimaalse vähendamisega. Suutsime saada ligi 95% algsest kiirusest. Mitte ainult nemad, vaid ka paljud teised pakkujad on optimeeritud mitte Internetti aeglustama.

7. Selle kasutamine ei saa tagada 100% anonüümsust

Isegi kui kasutate VPN-i, saate oma identiteedi ikkagi paljastada. Mis juhtuks, kui sirviksite mõnda veebisaiti VPN-ühenduse abil ja saaksite äkki aru, et teie VPN-klient on järsult lahti ühendatud? Või lekib teie DNS? Isegi halvimal juhul nõustub teie kasutatav teenuseosutaja andma oma valitsusele enda kohta kriitilist teavet?

Kuigi teenusepakkujad pakuvad tänapäeval palju funktsioone, näiteks Double VPN või Kill Switch, et muuta teie ühendus võimalikult privaatseks ja turvaliseks. Andmeid saab lekitada riistvara, tarkvara või muude vahendite abil endiselt mitmel viisil.

8. Kõigist piirangutest pole võimalik mööda minna

Üks peamisi põhjuseid, miks inimesed VPN-i kasutavad, on konkreetsete veebisaitide või sisu blokeeringute avamine (teisisõnu piirangute ümbersõit.) Ehkki enamiku veebisaitide või sisu blokeeringut on suhteliselt lihtne lahti võtta, võib mõnele sisule siiski olla keeruline juurde pääseda. Näiteks Netflix on juurdepääsetav kõikjalt, kuid ettevõte lubab juurdepääsu filmidele või telesaadetele ainult kindlates riikides.

Kuna neil on sisutootjatega sõlmitud mitu lepingut, ei ole neil seadusega lubatud näidata konkreetses piirkonnas konkreetset sisu. Ja enamasti on nad selle jõustamisel head. Paljud VPN-i pakkujad EI saa sellest piirangust mööda minna. Sama on paljude teiste saitide või sisuga.

9. Platvormi ühilduvuse probleemid, kui kasutate vähem populaarset platvormi

Kui kasutate opsüsteemi, mida kasutavad miljonid kasutajad kogu maailmas, on teil kõik korras. Kui kasutate vähem populaarset OS-i, vananenud OS-i või ühildumatut riistvara, ei pruugi teie VPN-i kasutamiseks või konfigureerimiseks olla palju võimalusi. Enamik VPN-e on saadaval nelja populaarseima opsüsteemi jaoks, nagu ka Windows, macOS, Android ja iOS. Kui kasutate midagi muud, on tõenäosus, et; võite teenuse konfigureerimisega kokku puutuda ja isegi ettevõttelt tuge saada. See kehtib mitte ainult VPN-ide, vaid kõigi tarkvarade kohta. Mitmed VPN-i pakkujad pakuvad ruuteri konfigureerimise viise, et kaitsta ka kogu teie Interneti-võrku, mis võiks toimida selle probleemi lahendusena.

Need on VPN-i puudused, mida peaksite enne selle kasutamist teadma. Kui kavatsete kasutada mõnda VPN-teenust, peate veenduma, et kasutate lugupeetavaid.

Lugupeetud teenusepakkujad ei anna teile neid puudusi või vähemalt saavad nad teie jaoks selliseid miinuseid minimeerida. Veelgi enam, kui te tõesti hoolite oma veebipõhisest privaatsusest ja turvalisusest, on VPN parim tööriist, mida saate oma veebipõhise privaatsuse ja turvalisuse kaitsmiseks kasutada.