7 olulist funktsiooni, mida peaksite hea VPN-teenuse pakkuja valimisel silmas pidama

VPN-tööstus kasvab praegu kiiresti ja üha enam inimesi on teadlikud oma veebipõhise privaatsuse ja turvalisuse olulisusest. Seetõttu võite leida turul palju uusi VPN-teenuse pakkujaid, millel on oma eelised ja puudused. Mobiili OS-i ametlikku rakenduste poodi kontrollides näete, et kasutamiseks on saadaval sadu tasuta VPN-i rakendusi. Kuid kuigi privaatseks ühenduseks on saadaval palju tarkvara ja rakendusi, pole need kõik hea kvaliteediga.


Vaid mõned VPN-i ettevõtted pakuvad kvaliteetset privaatvõrguteenust. Niisiis, on väga oluline, et enne otsuse vastuvõtmist uuriksite mõnda aega olemasoleva VPN-tarkvara uurimiseks. Kuna VPN võib maksta sadu dollareid aastas, on teil mõistlik kasutada ainult kvaliteetset privaatvõrguteenust. Siin on 7 olulist funktsiooni, mida peaksite hea VPN-teenuse pakkuja valimisel silmas pidama:

1. sõjaväelise klassi krüptimissüsteem

Kuigi peaaegu kõik esmaklassilised VPN-teenused pakuvad oma privaatvõrgu jaoks täiustatud krüptimissüsteemi, millel on mitu turbekihti, ei paku kõik premium-teenused sõjalise kvaliteediga krüptimissüsteemi. Võite öelda, et sõjaväelise kvaliteediga krüptimissüsteem on ülim krüptimissüsteem, mis igal virtuaalsel privaatvõrgul võib olla, kuna kõrgemat krüptimissüsteemi pole peale selle saadaval. See on sama krüptimissüsteem, mida sõjaväeasutused kasutavad igapäevaselt suhtlemiseks üliturvalise võrguühendusega.

2. Maksimaalne ühenduse kiirus

Te ei soovi sirvimisseansi ajal halba või aeglast ühendust kogeda. Niisiis, teie jaoks on oluline valida maksimaalse ühenduse kiirusega VPN-teenus. Kui teenusepakkuja seda funktsiooni pakub, tähendab see, et ükski kolmas osapool ei saa teie privaatset ühendust aktiveerida. Kui teenusepakkuja ei saa tagada teie privaatühenduse maksimaalset kiirust, tähendab see, et teie Interneti-teenuse pakkujal või mõnel muul kolmandal osapoolel on võimalik teie VPN-ühendust aeglustada.

3. Piiramatu andmeedastus

Samuti ei soovi te piirata andmete hulka, mida saate oma privaatse ühenduse kaudu edastada. Ükskõik, kas tarbite 1 TB ribalaiust kuus või ainult 10 GB andmeid kuus, on oluline, et teie VPN-teenuse pakkuja ei piiraks teie ribalaiust. Selle põhjuseks on asjaolu, et kui VPN-ühendusel on piiramatu ribalaius, on teil piiramatud võimalused nii teie külastatavate veebisaitide kui ka sisu osas, mida saate veebitegevuse ajal tarbida. Te ei pea muretsema iga kuu ribalaiuse või andmeedastuse säästmise pärast.

4. Tulemüür

Mitte kõik VPN-teenused ei paku seda funktsiooni, kuid kui leiate teenuse, mis pakub privaatse ühenduse täiendavaks turbeks tulemüüri funktsiooni, peaksite seda otsima. Selle põhjuseks on asjaolu, et VPN-is tulemüüri olemasolu võimaldab teil oma seadet häkkerirünnakute eest kaitsta. Kui te ei soovi, et häkkerid teie andmeid segama hakkaksid, peaks see funktsioon olema hea VPN-teenuse valimisel teie prioriteet. Ilma tulemüürita on teie VPN-ühendus endiselt turvaline, kuid tulemüüriga muutub see vähemalt kümme korda turvalisemaks.

5. Mitme seadme tugi

Kui soovite veenduda, et teie VPN pakub mitme seadme tuge, ei taha te muretseda selle üle, millist seadet oma VPN-iga kasutada. Selle funktsiooni abil tähendab see, et VPN-tarkvara on saadaval paljudele seadmetele ja platvormidele ning saate kaitsta kõiki oma seadmeid korraga. Saate kasutada ühte kontot mis tahes teie seadme jaoks, olgu see lauaarvuti, mobiilseade, ruuter, mängukonsool, nutiteleri, tahvelarvuti või muud seadmed. Mida rohkem seadmeid see toetab, seda parem on VPN-teenus teile.

6. Ülemaailmsed serverid

Serverite valik peaks samuti olema hea, kuna te ei soovi iga päev sama serveri kaudu privaatselt Internetti sirvida. VPN-teenus peaks pakkuma teile palju valikuid serverites, mida saate kasutada, ja serverid peaksid asuma erinevates riikides kogu maailmas. Mõned VPN-teenused pakuvad ainult servereid kogu USA-s või Euroopas, kuid need ei paku rohkem servereid teistest riikidest. Parem on valida see, mis pakub teile mitmesuguseid servereid erinevatest asukohtadest kogu maailmas.

7. VPN-i blokeerimise ennetamine

Mõni riik ei luba VPN-i kasutamist, kuid selle piirangu jaoks on olemas lahendus. Kui arvate, et teie riik ei luba VPN-i kasutamist, peaksite valima VPN-i pakkuja, kes pakub VPN-i blokeerimise ennetamist. See tähendab, et VPN-ühendus läheb sügaval pakettide kontrollsüsteemis kindlalt alla, nii et seda ei tuvastata privaatühendusena. Selle tulemusel saate VPN-i tarkvara endiselt kasutada, ehkki valitsus on teie riigis VPN-i kasutamise keelanud.

Need on 7 olulist funktsiooni, mida peaksite hea VPN-teenuse pakkuja valimisel silmas pidama. Pidage meeles, et privaatvõrguühenduse kasutamine tähendab teie jaoks suurt investeeringut. Seega on oluline, et valiksite ainult parima teenusepakkuja, kelle leiate, et saaksite sellega pikaks ajaks kinni jääda. Vaadake nende pakutavaid funktsioone ja valige üks, mis neid olulisi funktsioone pakub.