5 VPN-i kasutamise reeglit riikides, kus keelatakse BitTorrenti kasutamine torrentside jaoks

BitTorrent on tehnoloogia, mis võimaldab teil jagada faile Interneti kaudu võrdselt, mis tähendab, et saadud failid edastatakse otse kasutaja seadmetest. Keegi ei hostita neid faile spetsiaalses serveris, kuid teil on võimalik neid faile otse hankida, taotledes kasutajaid, kellel on nende seadmetes olevad failid. Neid kasutajaid nimetatakse külvajateks.


BitTorrenti enda taga olev tehnoloogia pole illegaalne, kuid sageli kasutatakse seda autoriõigusega kaitstud materjalide ebaseaduslikuks jagamiseks, mis on siin probleemi juur. Kuna erinevate materjalide jagamiseks, mis on oma olemuselt ebaseaduslikud, on kasutatud torrentingu või BitTorrenti tehnoloogiat, on paljud riigid keelanud oma kodanikele torrentite või BitTorrent-tehnoloogia kasutamise. See on mõeldud piraatluse ja ebaseadusliku allalaadimise ärahoidmiseks ning selle tulemusel ei pääse te juurde ühele neist riikidest piinavatele saitidele.

VPN-i abil saate sellest piirangust siiski alati mööda minna. Siin on 5 reeglit VPN-i kasutamiseks torrentide jaoks riikides, mis keelavad BitTorrenti kasutamise:

1. Siit saate teada, kas piinamine võib teid seadustega hätta jätta

Ehkki enamus maailma riike ei võimalda piinlemist, blokeeritakse nende kodanikele juurdepääs piinavatele saitidele. Nad ei hooli praktiliselt sellest, kas nende kodanikud saavad blokeerimisest mööda minna, ja seega ei tekita VPN-i kasutamine sellistes riikides sisuliselt mingit probleemi.

Mõnes eririigis ei luba nad siiski piina ja rakendavad oma kodanikele seadusi, kui neil õnnestub valitsuse blokeerimisest mööda minna. Kui elate seda tüüpi riikides, võib torrentite kasutamine olla väga ohtlik ja tülikas. Soovitatav on veenduda, et teie riik ei kiusaks teid ainult BitTorrenti kasutamise ja torrent-saitidele juurdepääsu eest.

2. Kasutage ainult VPN-i, millel on spetsiaalsed serverid torrentide jaoks

Kui olete kindel, et saate VPN-i ohutult kasutada, ilma et peaksite silmitsi seisma valitsuse või ametiasutuste ohtudega, on aeg teil leida VPN-teenus, mis saaks seda tööd korralikult teha. Enamik VPN-teenuseid võimaldab teil mõnda torrentit teha. Isegi tasuta VPN-teenused võimaldavad teil juurdepääsu torrent-saitidele ja nendelt saitidelt failide allalaadimiseks ja üleslaadimiseks BitTorrenti abil.

Kuid see annab teile parima kogemuse virtuaalse privaatühenduse kasutamiseks, mis pakub torrentside jaoks spetsiaalseid servereid. Tavaliselt on need serverid torrentite jaoks nii optimeeritud, et need tagavad torrentide allalaadimiseks ja üleslaadimiseks kõige stabiilsema ja kiireima kiiruse. Trikk on see, et enne kui saate oma BitTorrenti klienti mõne failijagamistoimingu tegemiseks kasutama hakata, peate esmalt ümber lülitama piinamiserverisse..

3. Kasutage BitTorrenti tehnoloogiat targalt

Jällegi, mis muudab piinamise mõnes riigis ebaseaduslikuks, on andmed, mida selles jagatakse. Kui kasutate torrente seaduslikuks failide jagamiseks, näiteks õigustatud tarkvara (enamasti avatud lähtekoodiga tarkvara), üldkasutatavate raamatute, tasuta muusika (indie-muusika), tasuta filmide ja kõige muu jagamiseks, mis ei riku ühegi ettevõtte või inimese autoriõigusi, siis saate täiesti vabalt kasutada BitTorrenti nii palju kui soovite. Kuid kuigi otsustate alla laadida torrentite abil autoriõigustega kaitstud materjale, on see siiski teie enda valik ja teie enda vastutus.

Peate tagama, et kasutate BitTorrenti tehnoloogiat arukalt. Olge teadlik oma riigi seadustest ja sellest, kui üldiselt teie kogukonna inimesed seda tehnoloogiat kasutavad. Vältige selle kasutamist ebaseadusliku failijagamise jaoks, kui teate, et võimud jõustavad seadusi ja taga kiusavad teid kohe.

4. Kindlasti tuleb krüptida kogu süsteem, mitte ainult brauser

Kui kasutate VPN-i piinamiseks, ärge rakendage VPN-süsteemi ainult oma brauseris. Mõned VPN-teenused pakuvad brauserilaiendeid, mis võimaldavad teil nende privaatse ühenduse aktiveerida ainult brauseris. Kuid võrgu jaoks on kogu süsteemis krüptimine alati kasulik.

Alati on parem installida VPN-tarkvara arvutisse, nii et kogu arvutis kasutatav tarkvara saadaks ja edastaks andmeid ainult VPN-ühenduse kaudu. See on kasulik, et tagada maksimaalne turvalisus ja privaatsus nii piinavate saitide kasutamisel kui ka tavalise Interneti sirvimise ajal.

5. Kontrollige regulaarselt IP leket

Lõpuks võib IP-leke juhtuda igal ajal ja see võib paljastava tegevuse ajal paljastada teie identiteedi valitsusele või avalikkusele. IP-leket peate regulaarselt kontrollima, et vältida soovimatuid IP-muudatusi teie süsteemis, see tähendab muutust privaatselt IP-aadressilt avalikule IP-aadressile..

Pidage meeles, et IP-leke võib potentsiaalselt lekitada teie isiklikke andmeid, nii et peate IP-lekkeid regulaarselt kontrollima. Või kui teie VPN-teenusel on tapmislülituse funktsioon saadaval, peate selle sisse lülitama. See on funktsioon, mis teadaolevalt hoiab ära võimaliku IP lekke teie privaatses ühenduses.