5 tüüpi teavet, mida Google teie sirvimistegevusest jälgib

Google on Internetis domineerinud sellest ajast, kui neist sai maailma suurim otsingumootoriettevõte. Kuid pärast Androidi mobiilside opsüsteemi populaarsuse kasvu on Internet muutunud kellegi elu lahutamatuks osaks. Androidi opsüsteemi laialdase kasutamise kaudu saavad kõik soovijad Interneti-ühenduse luua. Muidugi, kuna Google pakub ka erinevaid veebitööriistu, mida kasutavad miljardid inimesed, nagu Gmail, Drive, Fotod, Tõlgi, Docs, Plus ja paljud muud tööriistad, ei saa miljardid inimesed tänapäeval Google’ita elada. Kogu maailmas peavad inimesed oma igapäevases tegevuses kasutama vähemalt ühte selle ettevõtte loodud veebiriista.


Kuna Google on nii tugevalt haaratud kõigi võrgutegevustest, muutub see murelikuks, kuna see ettevõte jälgib ka teie võrgutegevusi. See kehtib eriti siis, kui kasutate nende tööriistu, kuna nad säilitavad nende tööriistade kasutamise ajaloo. Seetõttu tahavad mõned inimesed selle haardest välja tulla, mis on tänapäeval üsna võimatu. Selle asemel, et proovida Google’i oma elust välja viia, on parem teada saada, mida nad teie veebitegevusest jälgivad. Sel viisil saate ettevõtte võrgutööriistu kasutades oma veebipõhist privaatsust parandada. Siin on 5 tüüpi teavet, mida Google teie sirvimistegevuse põhjal jälgib:

1. Teie otsinguajalugu

Google on suurim otsingumootor maailmas ja see on peamine otsingumootor, mida inimesed üle kogu maailma igapäevaselt kasutavad. Kui kasutate seda otsimootorit, salvestab ettevõte teie otsingu andmed automaatselt teie otsinguajaloos. Kuid seda saab teha ainult siis, kui olete veebipõhise otsingu tegemise ajal oma Google’i kontole sisse logitud. Kui teete otsingud ilma oma kontole sisse logimata, siis teie otsinguandmeid teie kontole ei salvestata. Otsinguajalugu koosneb nii märksõnadest, mille olete otsingukasti sisestanud, kui ka teie hääleotsimise ajaloost.

2. Teie külastatud veebilehed

Google registreerib ka teie külastatud veebilehed, et tuvastada teie huvi. Seda suuresti seetõttu, et selle ettevõtte peamine ärimudel on veebireklaamid, mis eeldavad, et ettevõte teaks oma displeireklaamide parimat sihtrühma. Seetõttu registreerib see ettevõte külastatud veebilehed, eriti kui kasutate Chrome’i, et ettevõte saaks teie jaoks kõige sobivamaid reklaame kuvada. Näete seda tegelikult siis, kui külastate veebisaite või kasutate Androidi mobiilseadmetes rakendusi.

3. Asukoht, mida olete külastanud

Kui kasutate Androidi mobiilseadet, milles GPS-süsteem on sisse lülitatud, jälgib Google teie asukohta automaatselt. See kehtib eriti siis, kui kasutate rakendusi, mis vajavad juurdepääsu Google Mapsile või muudele GPS-funktsioonidele. Ettevõte registreerib teie külastatud kohad, teie praeguse asukoha ja sihtkoha. Ettevõtte palub teil isegi vaadata üle kohad, mida olete viimastel päevadel külastanud, et täiustada selle kohaliku ettevõtte otsingu funktsiooni.

4. Videod, mida vaatasite

Kuna Google’ile kuulub YouTube ja YouTube on praegu suurim videote jagamise veebisait Internetis, siis loomulikult vaatavad miljardid inimesed YouTube’i videoid iga päev. Ettevõtte tegevus seisneb selles, et ta jälgib ka YouTube’is vaadatud videoid. Kuna YouTube kasutab ka Google’ile kuuluvat reklaamivõrku, on ettevõtte üks eesmärk teie YouTube’i tegevuse jälgimisel pakkuda teie eelistustele kõige asjakohasemat reklaami. Muude teie YouTube’i tegevusest jälgitavate asjade hulka kuuluvad meeldinud videod, video vaatamise aeg, lemmikkanalid ja kommentaarid.

5. Google’i rakendusteenustega seotud teave

Paljud mobiilirakendused kasutavad Google’i rakendusteenuseid selleks, et hästi toimida. Kui kasutate rakendusse sisselogimiseks rakendust, mis nõuab ühenduse loomist Google’i kontoga, tähendab see, et rakendus kasutab oma töös Google’i rakendusteenuseid. Selliste rakenduste kasutamisel jälgivad teie tegevust nii Google kui ka rakenduste arendaja. Teie rakenduse kasutamist võidakse teataval määral Google’iga jagada, eriti kui rakenduse arendaja kasutab suure osa rakenduse funktsioonide jaoks Google’i API-sid.

Need on 5 tüüpi teavet, mida Google teie sirvimistegevuse põhjal jälgib. Ehkki on tõsi, et te ei pruugi sellest ettevõttest oma digitaalses elus pääseda, on siiski palju alternatiive, kui soovite vähendada Google’i mõju oma veebitegevusele. Kuid mis kõige tähtsam – peaksite oma võrguühenduse varustama VPN-iga, et kolmandate osapoolte ettevõtted nagu Google ei saaks jälgida kõiki teie võrgutegevusi, mida teete.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map