5 suurt märki halvast ja pahatahtlikust VPN-i rakendusest

Miljonid ja miljonid inimesed kasutavad täna oma mobiilseadmete jaoks tasuta VPN-teenust, kuna neid tasuta VPN-rakendusi on rakenduste poes saadaval rohkesti. Kuid ärge arvake, et kuna tasuta rakendusi kasutab miljoneid inimesi, tähendab see, et need on teie jaoks head rakendused. Hiljutised turbeuuringud on avastanud, et suurt osa neist tasuta VPN-rakendustest on ohtlik kasutada, kuna need on manustatud pahatahtlike lähtekoodidega, mis on loodud kasutaja andmetega riskimiseks. Pealegi hinnatakse enamikku neist rakendustest poes kõrgel kohal, nii et kellelgi võib tekkida kiusatus rakendust proovida ja selle privaatset ühendusteenust kasutada, ilma et vähimatki kahtlust selle turvalisuses oleks.


Kuigi suur osa neist mobiilirakendustest on pahatahtlikud, leidub endiselt palju VPN-rakendusi, mida saab teie mobiilseadmes kergeks sirvimiseks kasutada. Teisisõnu, endiselt on märkimisväärsel arvul rakendusi, mida on üsna turvaline kasutada, ehkki teil pole soovitatav neid rakendusi kasutada veebitehinguteks või muuks otstarbeks, mis nõuab teie täielikku privaatsust. Siiski on endiselt oluline, et te tuvastaksite halvad VPN-i rakendused, et te ei saaks nende halbade rakenduste ohvriks. Siin on 5 suurt märki halvast ja pahatahtlikust VPN-i mobiilirakendusest:

1. See on manustatud viirusetõrjetarkvaraga skaneerides pahatahtliku kodeerimisega

Kui installite need tasuta VPN-rakendused ametliku rakenduste poe kaudu, ei pruugi te aru saada, et need rakendused sisaldavad sellesse manustatud pahatahtlikke lähtekoode. Võite arvata, et see töötab pärast avamist ilma probleemideta korralikult. Kuid te ei peaks lootma rakenduste välimusele. Peate selle skannima vastava viirusetõrjetarkvaraga, mis toetab mobiilirakenduste skannimist, et täpselt teada, kas need rakendused on head või halvad. Enamasti on viirusetõrjetarkvara hõlpsalt tuvastavad halvad ja pahatahtlikud virtuaalse privaatvõrgu rakendused. Kui leiate, et rakendusel on pahatahtlik kodeerimine, lõpetage rakenduse kasutamine ja desinstallige see kohe.

2. See tühjendab teie mobiiltelefoni aku kiiresti

VPN-rakenduse kasutamine mobiilseadmes ei tohiks teie akut liiga palju mõjutada, kuna see kasutab tavalist Interneti-ühendust ja krüpteerib ühenduse ainult. Niisiis, kui leiate, et rakendus tühjendab teie mobiiltelefoni akut liiga palju, kui kasutate tavaliselt ainult Internetti, on suur tõenäosus, et mobiilirakendus on pahatahtlik. See võib saata pahatahtlikke andmeid kolmanda osapoole serveritesse ja loob pideva suhtluse nende serveritega, mille tulemusel tühjeneb teie mobiilseadme aku kiiresti.

3. See muudab teie Interneti-ühenduse väga aeglaseks

Hea mobiilne VPN-rakendus kasutab teie tavalist Interneti-ühendust, aeglustamata teie ühenduse kiirust üldse. Kui te ei loo ühendust ühendusega, kus puudub traadita signaal, peaksite saama Interneti-ühenduse luua tavalise kiirusega VPN-i abil. Kuid pahatahtlike mobiilsete virtuaalsete privaatvõrgurakenduste korral võib teie tavaline mobiilsideühendus erinevatel põhjustel aeglustuda. Need põhjused hõlmavad pidevat andmeedastust, mida te ei luba, serveri aeglast jõudlust, serveri ülekoormamist jne.

4. See edastab rohkem andmeedastust, mis sööb teie ribalaiust

Halva ja pahatahtliku mobiilse VPN-i rakenduse kasutamisel peaksite uurima oma mobiilseadme andmetarbimist. Kui mobiilseade näitab, et ta kasutab teie ühenduse kohta rohkem andmeid, tähendab see, et VPN-ühendus võib suurema andmeedastuse kaudu teie ribalaiust ära kasutada. Tavaliselt juhtub see sageli, kuna pahatahtlikud VPN-teenused edastavad andmeid ka siis, kui olete jõude. See kujutab endast volitamata andmeedastust ja te peaksite eemal hoidma seda teenust.

5. See niisutab teie telefoni tavalisi toiminguid

Kas nägite, et pärast selle konkreetse VPN-i rakenduse installimist on teie tavalised telefonitoimingud häiritud? Näiteks võite avastada, et kontaktiloendist kellelegi helistamine on keerulisem või võite märgata, et teie SMS-i rakendus ei tööta korralikult. Samuti, kui märkate, et keegi üritab teie sotsiaalmeedia kontodele sisse logida, on see suur märk, et teie mobiilne VPN-i rakendus on ohtlik. Usaldusväärses VPN-i rakenduses seda tüüpi käitumine puudub ja see hoiab teie telefoni alati turvalisena, häirimata selle regulaarseid toiminguid.

Need on 5 suurt märki halva ja pahatahtliku VPN-i mobiilirakendusest. Kui olete selle rakenduse oma mobiilseadmes avastanud, desinstallige see kohe ja taaskäivitage seade. Samuti veenduge, et te ei laadiks uuesti seda tüüpi rakendusi oma mobiilseadmesse alla. Veebitegevuse tõelise kaitse tagamiseks peaksite kasutama ainult tuntud VPN-i ettevõtte mainekat ja usaldusväärset VPN-i rakendust.