5 sammu IPv6 lekke vältimiseks teie VPN-ühenduses

IPv6 on uus Interneti-protokolli tehnoloogia, mis võimaldab kasutajatel vana IPv4 tehnoloogiaga võrreldes rohkem eeliseid saada. Selle tehnoloogia üks suur puudus on aga see, et selle kasutuselevõtu määr on väga aeglane. IPv6-le üleminekuks vanalt IPv4-tehnoloogialt läheb tänapäeval enamiku kasutajate jaoks aastaid. Seega on Internetis endiselt palju teenuseid, mis kasutavad uuema IPv6 asemel IPv4 tehnoloogiat. VPN-i kasutajana võib see siiski teile probleem olla, kui otsustate kasutada uuemat Interneti-protokolli.


Miks võib VPN-i kasutajatele probleeme tekkida? Selle põhjuseks on asjaolu, et kui teie seade kasutab Interneti-ühenduse loomiseks Interneti-protokolli versiooni 6, kuigi teie VPN-tarkvara kasutab endiselt Interneti-protokolli 4. versiooni tehnoloogiat, siis võite privaatse ühenduse kasutamisel oma IP avalikkusele lekitada. Selle põhjuseks on teie kasutatavate Interneti-protokollide erinevus ja seetõttu tekivad konfliktid selles, kuidas VPN teie IP-aadressi kaitseb. IPv6 lekke vältimiseks teie VPN-ühenduses on viis sammu:

1. Veenduge, et kõik oleks õigesti seadistatud

Uue IPv6 protokolli asi on see, et selle ideaalseks tööks peate kõik samamoodi konfigureerima. See tähendab, et teil peab olema seade, mis toetab seda uut protokolli ja konfigureerige oma operatsioonisüsteem kasutama seda uuema protokolli asemel vanemat. Seejärel peate tagama, et teie VPN-i konfiguratsioon oleks konfigureeritud kasutama ka Interneti-protokolli versiooni 6. Kui kõik on samamoodi konfigureeritud, peaksite selle uue protokolli kasutamisel olema võimalik leke ära hoida.

Isegi kui konfiguratsioonis on ainult üks ebakõla, võib VPN-ühendus kasutada vaikimisi IPv4-protokolli ja see põhjustab uuema IP-tehnoloogia lekkeid. Niisiis, ole ettevaatlik.

2. Kui te pole kindel, kasutage vana IPv4 konfiguratsiooni

Kui peate selle asemel kinni vanemast IPv4-protokollist, ei pea te oma IPv6-protokolliga probleeme tekkima. See kehtib eriti siis, kui te ei tea, kuidas oma seadet ja VPN-i uuema protokolli abil sünkroonimiseks seadistada. Vanema protokolli kasutamine on endiselt hea asi ja igatahes kasutab suurem osa sealsetest kasutajatest endiselt vana IPv4 konfiguratsiooni.

Nii et hiljem riskantse IPv6 lekke eest päästmiseks peate lihtsalt kasutama vanemat protokolli, kuni saate kõik õigesti konfigureerida.

3. Hoidke kõik ajakohasena

Kuna IPv6 kasutab uusimat turvasüsteemi ja uusimat tehnoloogiat Interneti-protokollide süsteemis, peate enne selle protokolli kasutamist oma peamiseks IP-aadressiks kontrollima, et kõik oleks ajakohane. Esiteks peab teil uue tehnoloogia mahutamiseks olema kaasaegne riistvara. Seejärel peate oma operatsioonisüsteemi värskendama ka uusimale versioonile. Lõpuks tuleb teie VPN-i tarkvara värskendada uusimale versioonile, mis seda protokolli toetab.

Pidage meeles, et endiselt on palju VPN-i tarkvara, mis ei kasuta uuemat protokolli vaike-IP-aadressina, seega veenduge, et teie VPN toetaks seda.

4. Kontrollige, kas on olemas võimalus IPv6 lekke vältimiseks

Kui kasutate head premium-VPN-teenust, on tõenäoline, et nad pakuvad seadetes juba IPv6 lekkekaitsesüsteemi. Peate lihtsalt kontrollima, kas saate oma VPN-tarkvaraga kaitsta oma IP-aadressi IPv6 lekke eest või mitte. IPv6 lekkekaitse peaks olema lubatud menüüs Seaded ja tavaliselt jäetakse see vaikimisi keelatuks. Kui soovite kasutada uuemat IP-aadressi, peate selle valiku lubama, et lekke vältimisest kasu saada.

Kui te pole milleski kindel, võite alati küsida oma VPN-teenuse tehniliselt toelt, kas selline võimalus on saadaval. Kuid pidage meeles, et see ei kehti tavaliselt siis, kui kasutate tasuta VPN-ühendust.

5. Kasutage VPN-i, mis toetab IPv6 ja millel on kaasaegne turbekaitse

Kui teie VPN-tarkvara ei toeta IPv6 kasutamist, mida paljud VPN-teenused ikka pakuvad, siis võib-olla on aeg hakata otsima mõnda teist VPN-teenust, mis toetab IPv6 turvalisuse ja privaatsuse kaitsesüsteemi. Samuti peab sellel olema kaasaegne turvakaitsesüsteem, mida pidevalt uuendatakse. Peate tagama, et kasutate oma turvalisuse ja privaatsuse kaitsmiseks parimat teenust.

Need on sammud IPv6 lekke vältimiseks teie VPN-ühenduses. Pidage meeles, et enne oma eraühendusega ühenduse loomist peate teadma kasutatava IP-aadressi tüüpi ja kui te pole kindel, peate regulaarselt kontrollima oma IP-aadressi, et tuvastada, kas olete VPN-i privaatse IP-aadressiga tõesti kaitstud. või mitte.