5 põhjust, miks ühekordselt kasutatav e-posti konto võib teie privaatsust veebis kaitsta

Enamik inimesi ei pruugi olla tuttav ühekordselt kasutatava e-posti kontoga. Kuid seda tüüpi e-posti konto on olemas ja see võib pakkuda palju paremat privaatsust, kui teate seda kasutada. Võrreldes tavalise e-posti kontoga on ühekordselt kasutatav e-posti konto seda tüüpi e-posti aadress, mida saab kasutada ainult üks kord ja mille saate pärast kasutamist visata. See on selline ajutine e-posti aadress, mida saate kasutada, kui soovite saata privaatsõnumeid teistele inimestele ilma, et peaksite oma isiklikke andmeid avaldama..


Veebitegevuses on palju juhtumeid, kui peate oma e-posti teabe kolmandatele osapooltele erinevatel eesmärkidel ära andma. See võib olla tarkvara allalaadimiseks, uudiskirja tellimiseks, võõraga vestluseks, ostmiseks ja müümiseks jne. Sellistel juhtudel ei pea te tegelikult oma peamist e-posti aadressi ära andma, eriti kui teil on vaja selliste kolmandate osapooltega suhelda ainult üks kord. Sellistes olukordades sobib paremini ühekordselt kasutatav e-posti aadress. Lisaks on mõjuvaid põhjuseid, miks peaksite seda tüüpi e-posti kontot kasutama hakkama, kui hoolite nii palju oma veebipõhisest privaatsusest. Siin on 5 põhjust, miks ühekordselt kasutatav e-posti konto võib teie privaatsust võrgus kaitsta:

1. Kaitske oma identiteediteavet veebis

Esiteks, kui kasutate ühekordselt kasutatavat e-posti kontot, saate oma identiteedi hõlpsalt ja mugavalt veebis varjata. Kui te ei soovi, et teised inimesed teist teaksid, saate seda tüüpi kontot kasutada, kuna saate kaitsta oma identiteeti ja muuta oma vestlus privaatseks. See on kasulik eriti siis, kui tegemist on ettevõtetega, kes küsivad turunduseesmärkidel teie e-posti aadressi. Sel juhul saate kasutada ühekordseks kasutamiseks mõeldud aadressi ja vältida turundussõnumeid, mida võidakse hiljem teie aadressile saata. Samuti on kasulik, kui kasutate seda aadressi võõrastega veebis suhtlemiseks.

2. Vältige rämpspostiga tegelemist

Rämpspostisõnumitega tegelemine võib olla pettumust valmistav, kuna need kirjad täidavad endiselt teie postkasti rämpsposti ja sageli ohtlike linkidega. Rämpspostisõnumite saamise vältimiseks peate lõpetama oma peamise e-posti aadressi jagamise teiste kolmandate osapooltega, eriti nendega, keda te ei tea. Kui annate oma sõnumid hõlpsalt teistele kolmandatele osapooltele, eriti inimestele või ettevõtetele, keda te ei tea, võivad need kolmandad osapooled müüa teie aadressi teistele kolmandatele osapooltele, et nad saaksid teid oma rämpsposti loendisse lisada. Ühekordse kasutusega aadressi abil on võimalik rämpsposti üldse vältida.

3. See ei logi teie IP-aadressi

Peaaegu kõik ühekordselt kasutatavad e-posti konto pakkujad võimaldavad teil ajutisi kirju salvestada ilma oma IP-aadressi logimata. Pidage meeles, et teie IP-aadress sisaldab teie asukoha ja seadme kohta väga tundlikku teavet. Kui annate kellelegi teada oma IP-aadressist, annate potentsiaalselt neile oma isikliku teabe tasuta. Ühekordse kontoga, mis ei logi teie IP-aadressi, ei pea te muretsema selle pärast, et keegi teab teie IP-aadressi veebis. Samuti on parem, kui kasutate seda tüüpi ajutist kontot aktiivse VPN-iga, et muuta see teie jaoks veelgi privaatsemaks.

4. Teatud aja möödumisel kustutatakse kõik teated

Ühekordselt kasutatava postkasti eesmärk on võimaldada teil seda enne viskamist teatud aja jooksul kasutada. Kõik ajutisele kontole saabunud kirjad kustutatakse teatud aja jooksul, tavaliselt nädala jooksul. Seetõttu nimetatakse seda ajutiseks e-posti kontoks. Sel moel ei pea te muretsema selle pärast, et mõni kolmas osapool proovib teie postkasti skannida sõnumeid või vestlusi, mida olete varem teinud. See on mõeldud kasutamiseks teie privaatseks suhtluseks.

5. Keelake ühelgi veebisaidil oma isikliku teabe müümist

Tänapäeval on palju veebisaite, mis üritavad klientidelt või külastajatelt rohkem raha saada, müües nende isiklikku teavet. See tähendab, et kogu teavet, mille te sellistele veebisaitidele edastate, kasutatakse nendel veebisaitidel kauba teenimiseks rohkem raha. Kui annate neile koos oma isikliku teabega oma peamise e-posti aadressi ja veebisait otsustab müüa teie e-posti aadressi andmeid teistele kolmandatele osapooltele, on see teie jaoks ebasoodne. Kasutades ühekordselt kasutatavat kontot, saab selle võimaliku privaatsuse rikkumise ennetada enne, kui see juhtub.

Need on põhjused, miks ühekordselt kasutatav e-posti konto saab teie privaatsust võrgus kaitsta. Oma veebipõhise privaatsuse kaitsmiseks saab toimuda mitmel viisil. Esimene soovitatav meetod on virtuaalse privaatvõrgu kasutamine. Teine soovitatav meetod on hakata seda tüüpi ajutist e-posti kontot kasutama, et hoida oma veebisuhtlus privaatsena ja turvalisena.