5 põhjust, miks häkkerid ei saa teie privaatsesse ühendusse tungida

Miks turustatakse VPN-i teie veebipõhise privaatsuse kaitsmise viisina? Kuidas saab teie kasutatav virtuaalne privaatühendus takistada teid võimalike häkkerirünnakute eest? Need on küsimused, mida võiksite enne hea VPN-teenuse tellimist silmas pidada. Võite arvata, et teie tavaline ühendus on piisavalt hea, et teid kaitsta, kuna seni pole teil ühendusega mingeid probleeme. Samuti võite arvata, et enamikul usaldusväärsetel veebisaitidel on niikuinii oma krüptimissüsteem juba olemas, nii et te ei pea oma võrgule suurema krüptimise lisamiseks kasutama privaatset ühendust.


Kui see on see, mida arvate, peate võib-olla uuesti mõtlema. Selle põhjuseks on asjaolu, et häkkerid ei vali oma sihtmärke, eriti kui nad korraldavad massirünnakuid erinevatele kliendiarvutitele. Muidugi, nad võivad olla valivad, kui nad valivad suuri sihte, näiteks korporatsioone. Kuid kui tegemist on pisikeste häkkimiskuritegudega nagu paroolide varastamine, failide varastamine pilvesalvestusest, sotsiaalmeedia kontode kaaperdamine jms, siis häkkerid pole üldse valivad. Nad võivad teie juurde tulla igal ajal.

Kuid kui teie võrguühendus on VPN-iga kaitstud, ei saa nad midagi teha. Siin on 5 põhjust, miks häkkerid ei saa teie privaatsesse ühendusse tungida:

1. Teie tegelik IP-aadress on maskeeritud ja varjatud

VPN-i põhifunktsioon on teie IP-aadressi peitmine ja maskeerimine. Niisiis, selle asemel, et näidata oma tegelikku IP-aadressi avalikkusele ja teie külastatavatele veebisaitidele, kuvatakse teie privaatne IP-aadress. VPN-i privaatse IP-aadressi juures on hea see, et saate asukoha valida vastavalt oma eelistustele. Sõltuvalt VPN-teenuse pakkuja pakutavatest serveri asukohtadest saate valida privaatse IP-aadressi, mis asub USA-s, Suurbritannias, Kanadas, Austraalias, Singapuris ja teistes riikides.

Kuna teie tegelik IP-aadress on maskeeritud ja peidetud, tunnevad kõik teie külastatud veebisaidid ära ainult teie isikliku IP-aadressi. See kehtib ka kõigi kolmandate osapoolte, sealhulgas häkkerite kohta, kes üritavad teid jälitada.

2. Kogu teie võrk on krüpteeritud väga keeruka algoritmiga

VPN ei ole ainult tööriist, mida saate kasutada oma IP-aadressi peitmiseks või maskeerimiseks, vaid see on ka tööriist, mida saab kasutada kogu võrgu krüptimiseks. Kui installite oma seadmesse VPN-i rakenduse või tarkvara, ei installita te lihtsalt väikest ja ebaolulist rakendust. Tegelikult ehitate oma seadme jaoks taristut, mis võimaldab teil kaitsta ja krüptida kogu teie kasutatavat võrguühendust.

Selle krüptimisega loob VPN-i rakendus või tarkvara teie ühenduse jaoks mitu turvalisuse ja privaatsuse kaitse kihti. Kui virtuaalsel privaatühendusel on täiendavaid turbevahendeid, näiteks viirusetõrje või tulemüür, on see veelgi parem. Teie võrgu krüptimise kihid muudavad häkkerite võimatuks selle rikkumise.

3. Häkkeritel võib kuluda aastaid teie VPN-i ühenduse loomist

Isegi kui häkkerid on nii kindlalt otsustanud teie privaatsesse ühendusse tungida ja nad on sellega nii püsivad, võib nende privaatse ühenduse katkestamine võtta aastaid. Algoritm on tavaliste häkkerite jaoks liiga keeruline, et murda vaid mõni minut. See kehtib eriti juhul, kui VPN-is on vähemalt 256-bitine krüptimine. See muudab häkkerite tungimise teie süsteemi peaaegu võimatuks.

Privaatühenduse algoritm on lihtsalt liiga keeruline, et keegi seda arutada saaks. Isegi VPN-i ettevõte ise ei suuda oma kasutajaid jälgida ega häkkida, kui nad on privaatsesse võrku sisse logitud.

4. Teie IP-aadress muutub pidevalt

Üks oluline funktsioon, mida VPN-i kasutajana saate, on võimalus valida privaatservereid vastavalt oma eelistustele. Enamik virtuaalseid privaatvõrguteenuseid ei anna kasutajatele mingit piirangut erinevate serverite vahel vahetamiseks. Nii saate hõlpsalt ühe hiireklõpsuga üle minna USA privaatserverilt teisele Ühendkuningriigi serverile.

See ajab häkkerid segadusse, kuna kui nad on teie privaatserveri aadressi leidnud, saate selle hõlpsalt teisele aadressile vahetada ja nad kaotavad teie jälje. See on suurepärane võimalus häkkerite radari alt kohe kaduda.

5. Privaatseid IP-aadresse on võimatu jälgida

Inimesi, kes kasutavad kogu maailmas privaatseid IP-aadresse, on palju. Teie privaatset IP-aadressi võivad kasutada mitte ainult teie, vaid seda võidakse jagada ka teiste kasutajatega. Nii et selles osas on privaatseid IP-aadresse võimatu jälgida. On võimatu kindlaks teha täpset kasutajat, kes e-aadressi abil võrgus midagi teeb, kuna see võib olla igaüks.

Sellepärast võib privaatse IP-aadressi kasutamine muuta teie võrgutegevuse tõepoolest turvaliseks ja anonüümseks ning seetõttu ei saa häkkerid teie VPN-i ühendust rikkuda.