5 peamist erinevust VPN-i ja tasuta veebipuhverserveri vahel

Tasuta veebipõhist puhverserverit peetakse VPN-i alternatiiviks, eriti neile, kes soovivad oma IP-aadressi varjata, ilma et peaksid tellima ühtegi premium-VPN-teenust. Kas tasuta veebi puhverserver on sama mis virtuaalne privaatvõrk? See on lihtne küsimus, mida võite küsida, kuid vastus on, et need pole samad. On teatud erinevusi, mille tõttu neil peita IP-tööriistadel on oma eelised ja puudused. Muidugi on veebist üsna lihtne leida tasuta veebipuhverserverit ja ka head virtuaalse privaatvõrgu teenust, kuid peate mõistma, kuidas need töötavad, et te ei segaks neid omavahel segi.


Lühidalt, tasuta veebipuhverserver pole sama, mis VPN, ja need pole omavahel asendatavad. Neil on oma funktsioonid ja nad pakuvad oma funktsioone. Nende kahe turvatööriista eesmärk on siiski üsna sama, mis aitab teil veebis anonüümsena püsida. Siin on 5 peamist erinevust VPN-i ja tasuta veebipuhverserveri vahel:

1. Lihtne IP-maskeerimine vs. Täielik veebipõhine privaatsuse kaitse

Tasuta veebipõhise puhverserveri kasutamisel määrate brauserile tegelikult teise IP-aadressi. Kui veebi puhverserver on saadaval, lisate brauseri seadetes selle puhverserveri lihtsalt. Kui puhverserver on rakendatud, saate sirvida Internetti, kasutades uut puhverserveri IP-aadressi, võimaldades teil sirvida anonüümselt. Kuid see on sel määral, mida tasuta veebipuhvers võimaldab teil teha.

VPN pakub täielikku veebipõhist privaatsuse kaitset, mitte ainult lihtsat IP-aadressi, mille saate oma brauserile määrata. VPN-i tarkvara abil saate kaitsta kogu oma seadet privaatse IP-aadressiga, mis võib varjata teie võrgus viibimist, ning pakkuda teile ka palju muid funktsioone, näiteks täiendav turvakrüptimine, Interneti-piirangutest möödahiilimine, kaitse häkkerite eest, ja nii edasi.

2. Rakendatud brauseri jaoks Rakendatud kogu seadmele

Tasuta veebipuhverserverit saab kasutada ainult teie brauseris, pääsedes juurde brauseri seadetele. Näiteks kui kasutate Firefoxi, siis võite minna jaotisse Seaded ja rakendada privaatsussuhtluses uut puhverserverit. Pärast puhverserveri kasutamist saab seda kasutada ainult teie Firefoxi brauser, kui te pole puhverserverit määranud ka teistele brauseritele. Seega, kui soovite seda puhverserveri aadressi kasutades anonüümselt sirvida, peate kasutama brauserit, kus puhverserverit rakendatakse.

Virtuaalne privaatvõrk seevastu rakendab uut IP-aadressi kogu teie seadmele, mitte ainult brauserile. Kui tarkvara on installitud, loob teie arvuti automaatselt ühenduse privaatserveriga. See tähendab, et sõltumata sellest, kas kasutate Firefoxi, Skype’i, Outlooki, Dropboxi või mõnda muud tarkvara, loote ühenduse oma VPN-i privaatse IP-aadressiga.

3. Põhikrüptimine Vs. Täpsem krüptimissüsteem

Tasuta veebipuhvers pakub lihtsat viisi oma IP-aadressi varjamiseks ilma täiendavate funktsioonideta. Isegi kui teie ühendus on krüptitud, pakub see ainult selle IP-aadressi põhikrüptimissüsteemi. Eesmärk on lihtsalt sirvimise ajal teie IP-aadressi varjata ilma lisafunktsioonideta, nagu näiteks panganduse või finantstehingute kaitse.

Teisalt pakub privaatne ühendus teile Interneti-ühenduse jaoks täiustatud krüptimissüsteemi. See tähendab, et VPN-i kasutamisel kaitstakse kõiki andmeedastusi automaatselt väga tugeva krüptimise abil. See krüptimissüsteem võimaldab teil kaitsta oma seadet häkkerite ja muude veebipõhiste ohtude eest. Mõned VPN-teenuse pakkujad pakuvad oma eravõrgu jaoks isegi sõjaväelist krüptimist.

4. Serveri käsitsi vahetamine vs. Integreeritud serveri vahetamine

Tasuta veebipuhverserveri kasutamise viis on leida teie jaoks praegu saadaolev IP-aadress. Kui olete selle leidnud, saate oma brauserile määrata IP-aadressi, et saaksite Internetti sirvida, kasutades selleks määratud IP-aadressi. Kui soovite aga üle minna teisele serverile või IP-aadressile, peate seda tegema käsitsi, otsides uue saadaoleva aadressi ja määrates selle oma brauserile.

VPN töötab erinevalt. Serveri vahetamise protsess on integreeritud VPN-i tarkvara, mis tähendab, et te ei pea uut IP-aadressi käsitsi sisestama iga kord, kui soovite teise serverisse vahetada. Peate lihtsalt valima serveri asukoha ja siis kasutate uut serverit automaatselt ilma suurema vaevata.

5. Piiratud sirvimisfunktsioonid vs. Täisfunktsionaalne sirvimine

Mõnikord saab mitmesugustest Interneti-piirangutest möödahiilimiseks kasutada tasuta veebipuhverserverit, kuid sirvimisfunktsioonid on tavaliselt piiratud. Tavaliselt lubab tasuta veebipuhverserver seda kasutada ainult kergeks sirvimiseks. Puhverserverit ei saa kasutada finantstehingute tegemiseks, voogesitamiseks ega toimingute tegemiseks, mis võivad kasutada liiga palju andmeid. Lisaks on sellel ka aeglane ühenduse kiirus.

VPN-i abil saate privaatset IP-aadressi veebis sirvida, nagu tavalise ühenduse korral. Saate seda kasutada finantstehingute, internetipanganduse, video voogesituse jms jaoks. See pakub teile isegi täiendavaid turvafunktsioone, näiteks tulemüüri kaitset, anonüümsust, privaatsust, täielikku Interneti-vabadust, krüptimist jne..

Need on 5 peamist erinevust VPN-i ja tasuta veebipuhverserveri vahel. Nüüd, kui olete aru saanud nende kahe erinevusest, on soovitatav teil VPN-i kohta rohkem teada saada, kuna see võimaldab teil mitte ainult oma IP-aadressi mitte varjata, vaid kaitsta ka võrgutegevusi..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map