5 parimat näpunäidet YouTube’i blokeeringu tühjendamiseks ja YouTube’i juurdepääsu avamiseks Hiinas

Hiina on tuntud oma riigi VPN-i kasutamise vastaste rangete reeglite poolest. Kohalik omavalitsus võib isegi arreteerida kodanikud, kes pakuvad riigi kasutajatele eraühendust. Kuid see ei tähenda, et VPN oleks riigist täielikult keelatud. Keelatud on ainult need VPN-teenused, mida selles riigis pakuvad selle riigi kodanikud. Valitsus nõuab endiselt, et kodanikud järgiksid võrgus oleku ajal VPN-i mittekasutamise reegleid, eriti kui nad kasutavad oma privaatset ühendust valitsuse kritiseerimiseks või riigi piires probleemide tekitamiseks.


Paljudel juhtudel, kui Hiina jurisdiktsioonis tegutsevad ettevõtted peavad oma äritegevuseks kasutama virtuaalset privaatühendust, peavad nad selleks selleks saama valitsuse loa. Selle põhjuseks on asjaolu, et enamik ettevõtteid peab kasutama selliseid teenuseid nagu Google Drive, YouTube, sotsiaalmeedia ja muud ülemaailmsed võrguteenused, mis on riigist keelatud. Turistidel on lubatud kasutada VPN-i valitsuse piirangutest möödahiilimiseks.

Kui teil on Hiinas YouTube’i juurdepääsuga probleeme, võib sellest aru saada, kuna Hiina valitsus keelab YouTube’i kasutamise. Seega peate Hiinas YouTube’i juurdepääsu saamiseks kasutama VPN-i. Kuid nagu öeldud, ei lubata tavakodanikel tavaliselt eraviisilist ühendust kasutada. Nii, siin on 5 näpunäidet YouTube’i blokeeringu avamiseks ja Hiinas YouTube’i juurdepääsu avamiseks:

1. Installige VPN enne riiki tulekut

Kui olete turist või külastaja, kes soovib Hiinas lühikeseks ajaks viibida, peate enne riiki saabumist installima või vähemalt alla laadima oma eelistatud virtuaalse privaatühenduse tarkvara. Selle põhjuseks on asjaolu, et kui olete riiki jõudnud, on suur tõenäosus, et valitsus blokeerib kõik VPN-i veebisaidid ja rakendused. Niisiis, kui te ei laadinud VPN-tarkvara alla ega installinud enne sinna jõudmist, on teil selles riigis saadaoleva tavalise ühenduse kasutamine jännis..

Samuti on oluline, et te ei kasutaks ühtegi tasuta virtuaalse privaatühenduse teenust, kuna tõenäoliselt on need kõik kasutamiskõlbmatud. Parim panus on tasulise VPN-i kasutamine Hiinas viibimise ajal.

2. Liituge VPN-teenusega, mis võimaldab Hiina hiiglaslikust tulemüürist mööda minna

Peate teadma, et Hiina valitsus rakendab oma kodanikele privaatseid suhteid käsitlevaid reegleid väga rangelt. See tähendab, et selle riigi elanikel pole absoluutselt lubatud mööda minna valitsuse püstitatud suurest tulemüürist. Kui nad proovivad VPN-i abil suurest tulemüürist mööda minna, võivad kodanikud oodata trahve või vangistust. Autsaideritele ja ärikasutajatele lubab valitsus siiski VPN-i mõnes mõttes kasutada.

Siiski pole kõik VPN-teenused piisavalt tugeva krüpteerimisega varustatud, et Hiina suurest tulemüürist mööda minna. Peate leidma hea teenusepakkuja, kes tagab, et Hiina piirangutest on võimalik mööda minna.

3. Tehke seda ainult siis, kui olete turist või ajutine külastaja

Kui olete Hiinas seaduslik kodanik, ei soovitata teil hiina hiina tulemüürist mööda minna, kuna see võib olla teie jaoks ohtlik. Lisaks peate kontrollima virtuaalse ühenduse kasutamise kohalikke reegleid, kas see on võimalik või kas see on absoluutselt keelatud. Mõned kohalikud reeglid võivad kasutajaid taga kiusata, kui võimud leiavad, et nad kasutavad eraühendust. Nii et kasutage VPN-i, et Hiina valitsuse piirangutest mööda minna, kui olete riigi turist või ajutine külastaja.

4. Kasutage inkognito režiimi

Kasutage VPN-i ainult vajadusel, eriti kui soovite vaadata YouTube’i videoid, ja eemaldage pärast seda kõik jäljed sirvimisajaloost. Kui soovite oma sirvimisajaloo selge hoida, on soovitatav kasutada brauseris inkognito režiimi. Inkognito režiim aitab teil VPN-i kasutamise ajal hoida kõik privaatsena, nii et isegi kui võimud kontrollivad teie sirvimisajalugu, ei pea te muretsema selle pärast, et jätate VPN-i kasutamisest jäljed teie seadmesse.

5. Kasutage puhverserverit või VPN-brauseri laiendit

VPN-i kasutamise veelgi nähtamatumaks muutmiseks peaksite enne Hiinasse tulekut installima ka VPN-brauseri laienduse. Seejärel saate laienduse peita ja kasutada seda ainult siis, kui teil on vaja YouTube’i juurde pääseda. Valige VPN-teenuse pakkuja, mis võimaldab teil installida nende teenuse brauserilaiendi. Võite kasutada ka puhverserverite veebisaite, ehkki valitsus võib neid veebisaite blokeerida. Kuid kui leiate mõne toimiva, saate nende puhverserveri saitide abil pääseda Hiinast YouTube’i.