5 Opera VPN-i puudused ja miks peaksite selle asemel kasutama spetsiaalset VPN-i

Opera on üks tavapärastest brauseritest, mida inimesed kasutavad nii oma töölaua kui ka mobiilseadme jaoks. Selle brauseri jaoks on oluline, et sellel oleks manustatud VPN-teenus, mida kasutajad saavad kasutada ilma piiranguteta. Selle VPN-teenuse, mida nimetatakse Opera VPN-ks, kasutamisel pole ribalaiuse piiranguid ja kasutajad saavad selle brauseri kaudu toimuvat liiklust krüptida lihtsalt VPN-funktsiooni sisse lülitades.


Opera esmakordsel installimisel on see funktsioon vaikimisi välja lülitatud. Alles pärast brauseri privaatsusseadete sisselülitamist saate hakata VPN-teenust kasutama. Märk, et privaatne ühendus on Operis aktiivne, on see, et näete aadressiribale kirjutatud väikest sinist kasti VPN-sõnaga. Nii hea kui see ka ei tundu, on selle brauseri VPN-teenusel mitmeid puudusi ja kui võrrelda seda pühendatud privaatsete ühendusteenustega, leiate, et see on teenuse kvaliteedi osas halvem. Siin on Opera VPN-i 5 puudust ja miks peaksite selle asemel kasutama spetsiaalset VPN-i:

1. See on saadaval ainult brauseris

Kuigi see brauser pakub kasutajatele tasuta privaatvõrguteenust, ei saa seda kasutada nagu kõiki muid spetsiaalseid privaatühendusteenuseid. Peamine erinevus on see, et see on saadaval ainult brauseris ja kui soovite privaatsest ühendusest rõõmu tunda, peate selleks kasutama Opera. Lisaks on see saadaval ainult Opera töölauaversioonis ja te ei saa seda Opera mobiilirakenduses kasutada. Kuid Opera VPN-i saate rakendusepoest alla laadida, et nautida sama privaatset teenust, mis on saadaval Opera töölaua brauseris.

2. Selle privaatühenduse kiirus on sageli ebastabiilne

Ehkki see ei piira privaatühenduse ribalaiuse kasutamist nagu mis tahes muud tasuta VPN-teenused, on probleemiks peamiselt kiirus. Kuigi ribalaius on piiramatu, ei ole privaatühenduse abil loodud Interneti-kiirus nii kiire kui kõigi muude pühendatud privaatvõrkude puhul. Kiirus sobib kergeks sirvimiseks, kuid suure koormusega andmeedastuseks ei tohiks te sellest privaatsest ühendusest loobuda. See on tõenäoliselt sellepärast, et miljonid kasutajad kasutavad samal ajal privaatservereid ja serveriressursid on piiratud, kuna see on tasuta teenus.

3. See ei paku nende servereid riikide asukoha järgi

Kui varem pakuti Opera VPN-i kasutajatele tasuta VPN-teenusena, mille abil kasutajad said valida vastavalt igale riigile erinevate serveri asukohtade vahel, siis nüüd on teenus muutunud väga piiratud privaatseks ühendusteenuseks. Selle põhjuseks on asjaolu, et serverite asukohad pole saadaval mitte riigi, vaid kogu mandri järgi. Kasutajad saavad privaatse ühenduse jaoks valida Aasias, Euroopas ja Ameerikas asuvate serverite vahel. See tähendab, et ei ole hea Internetist piirkonda lukustatud sisust mööda minna.

4. See ei ole hea filmi või video voogesituse jaoks

Kui kasutate Opera töölaua brauserit ja aktiveerite seda tasuta VPN-i, ei tohiks te oodata palju, kui proovite voogesitada mõnda filmi või videot oma lemmikveebisaitidelt. Seda seetõttu, et kiirus pole lihtsalt voogesitamiseks liiga hea. See on optimeeritud ainult kergeks sirvimiseks ja te ei saa seda ilmselgelt kasutada Netflixi või muude teie riigis blokeeritud võrgus voogesitusteenuste voogesitamiseks. Kui soovite seda teha, on alati parem kasutada spetsiaalset VPN-i.

5. Failide allalaadimine katkeb privaatühenduse kasutamise ajal sageli

Kuna jällegi pole see privaatühenduse teenus optimeeritud raskeks andmeedastuseks, on parem, kui hoidute privaatse ühenduse kasutamisest Interneti-failide, eriti suurte failide, allalaadimiseks. Selle põhjuseks on see, et privaatühenduse kasutamisel katkeb allalaadimine sageli, samas kui VPN-funktsiooni välja lülitate, laadite kõik failid alla suurepäraselt. Kasutajad on seda viga teada saanud, kuid tundub, et arendajad pole seda lahendanud. Lisaks on allalaadimiskiirus väga aeglane, mistõttu on parem kasutada spetsiaalset VPN-teenust.

Need on Opera VPN-i miinused ja miks peaksite selle asemel kasutama spetsiaalset VPN-i. Spetsiaalse privaatse ühendusteenuse kasutamisel saate kasutada kõiki eeliseid, mida VPN-teenus teile pakkuda võiks, sealhulgas kiire allalaadimise ja üleslaadimise kiirus, piirkonnast blokeeritud sisu ümbersõit, video või filmi voogesitus, täiustatud privaatsuse kaitse, parem turvalisus , anonüümsus ja palju muud.