5 näpunäidet VPN-ühenduse anonüümsuse maksimeerimiseks

Ehkki võite väita, et VPN-i ainus eesmärk on aidata kaitsta teie veebipõhist privaatsust, kasutavad paljud inimesed virtuaalset privaatvõrguteenust, teadmata täpselt, mida see teeb. VPN-i kohta teavad nad seda, et see aitab neil pääseda saitidele, mille valitsus või ISP on blokeerinud. Nad ei tea, et virtuaalne privaatvõrk on võimeline kaitsma ka nende võrguühendust mitmesuguste veebiohtude eest ja hoidma sirvimisseansse anonüümsena.


Selle puuduliku teadmise tõttu kasutavad paljud inimesed VPN-i ilma teise mõtteta ja nad kasutavad teenust, kontrollimata tegelikult teenusepakkujate privaatsuspoliitikat. Seetõttu ei kasuta nad VPN-teenuse anonüümsuse funktsiooni täielikult ära. Kui olete üks neist kasutajatest, peaksite kaaluma oma VPN-i anonüümsuse veebipõhise funktsiooni täielikku kasutamist. Siin on 5 näpunäidet VPN-ühenduse anonüümsuse maksimeerimiseks:

1. Ärge installige VPN-rakendust lihtsalt oma brauserisse

Paljud VPN-teenused pakuvad kasutajatele nende VPN-rakenduste brauserilaiendeid, ehkki toetatud brauserite arv võib erineda. Kuid enamik teenuseid pakub vähemalt ühte brauserilaiendit, mille kasutajad saavad oma brauserisse installida, nii et selle brauseri kaudu tehtavad andmeedastused krüptitakse. Kahjuks installib enamik kasutajaid VPN-i oma brauserisse, mis tähendab, et neile on privaatsuse kaitse kasulik ainult siis, kui nad sellist brauserit kasutavad. Kui soovite oma anonüümsust maksimeerida, peaksite installima mitte ainult brauserisse VPN-i rakenduse, vaid ka oma OS-i platvormi.

2. Installige VPN kõigile seadmetele, mis teil on

Kui soovite oma kasutatavast virtuaalsest privaatvõrguteenusest täieliku kasu saada veebipõhisest kaitsest, on alati parem installida VPN-i rakendused kõigisse teie seadmesse. Peaksite installima selle mitte ainult oma mobiilseadmetesse, nagu enamik inimesi, vaid ka oma lauaarvutitesse, Linuxi masinatesse, nutitelevisse või isegi mängukonsoolidesse. Muidugi ei pruugi teil õnnestuda VPN-i rakendust otse teatud seadmetele, näiteks mängukonsoolidele ja nutitelerile, installida, kuid saate selle alati oma ruuterisse installida.

3. Kontrollige, kas teie privaatses ühenduses pole IP-aadressi ja DNS-i leket

VPN-ühenduse kasutamine ei tähenda veel, et teie ühendus oleks veel täielikult anonüümne, kui te ei kontrolli, kas seal on IP-aadressi või DNS-i leket. Teatud veebisaitidel saate kontrollida, kas teie privaatühendus lekib teie IP-aadressi või DNS-i teavet. Nende veebisaitide abil saate enne ühenduse kasutamist tavaliste veebitoimingute tegemiseks kontrollida, kas teie võrguühendus on täielikult privaatne. IP-aadressi ja DNS-aadressi leke ei pruugi ilmneda kohe, kui kontrollite seda IP-aadressi ja DNS-i lekkekontrolli veebisaidiga.

4. Veenduge, et tapmislüliti ja tulemüüri funktsioon on sisse lülitatud

Teie võrgutoimingud ei oma suurt tähtsust, kui teie privaatne ühendus on teatud põhjustel äkki välja lülitatud. Tegelikult on VPN-teenuse puhul ühenduse katkemine üsna tavaline. Seega, et VPN-ühendus ei lekiks teie tegelikku teavet võrgus ühenduse katkemise ajal, peaksite selle toimimise vältimiseks sisse lülitama tapmislüliti funktsiooni. See funktsioon aitab teil kogu võrguühenduse välja lülitada juhul, kui teie privaatses ühenduses ühendus katkeb. Lülitage kindlasti sisse ka tulemüüri funktsioon, et kaitsta oma seadmeid häkkerite ja muude veebipõhiste ohtude eest.

5. Kasutage spetsiaalset privaatset IP-aadressi

Mõned VPN-teenused pakuvad teile jagatud privaatse IP-aadressi asemel kasutada spetsiaalset privaatset IP-aadressi. Nad pakuvad seda teenust teile lisatasu eest. Vastutasuks saate anonüümsuse täiel määral ära oma veebitegevuses, kuna teie pühendatud privaatne IP-aadress on IP-aadress, mida kasutate ainult teie. Teised VPN-i kasutajad ei kasuta seda, seega kasutate VPN-teenuse pakkujalt eraldatud IP-aadressi nagu teie ISP-st eraldatud IP-aadressi. See annab teile veebitegevuses palju rohkem privaatsuse kaitse eeliseid.

Need on näpunäited VPN-ühenduse anonüümsuse maksimeerimiseks. Ärge kasutage blokeeritud veebisaitidele pääsemiseks lihtsalt oma VPN-ühendust. Kasutage seda oma veebis anonüümsuse maksimeerimiseks, järgides neid näpunäiteid.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map