5 näpunäidet veebikaamera privaatsuse ja turvalisuse tagamiseks võrgus

Veebikaamera tehnoloogia on olnud igasuguse veebisuhtluse lahutamatu osa, mistõttu on enamik arvutiseadmeid tänapäeval varustatud kaameraga. Lauaarvuti, sülearvuti või mobiilseadme ostmisel leiate suure tõenäosusega sellesse seadmesse installitud kaamera. Seda kaamerat saab kasutada erinevatel eesmärkidel, kuid peamine eesmärk on majutada teid veebisuhtlusesse. Seda saab kasutada piltide ja videote jäädvustamiseks teistega suheldes Interneti kaudu.


Halb uudis on see, et häkkerid või muud vastutustundetud inimesed võivad teie veebikaamera sihtida teie isiklikele andmetele juurdepääsu saamiseks. Tavaliselt tuleks veebikaamerat kasutada ainult siis, kui teil seda vaja on, näiteks videokõne algatamisel, kuid mõnikord võivad häkkerid teie süsteemist läbi pääseda ja veebikaamera kasutamist täielikult kontrollida. See tähendab, et nad saavad teie veebikaamera kaugjuhtimisega sisse ja välja lülitada või isegi kasutada seda teie tegevuse vaikseks jälgimiseks. Seetõttu on veebikaamera privaatse ja turvalise hoidmine oluline asi, mida teha. Siin on 5 näpunäidet veebikaamera privaatsuse ja turvalisuse tagamiseks võrgus:

1. Kasutage veebikaamera turvatarkvara

Tavaliselt on veebikaamera kasutamisel tulede märgutuli ja see märgutuli jääb sisse lülitatuks seni, kuni teie seade veebikaamerale juurde pääseb. Turvalisuse rikkumise korral saavad häkkerid veebikaamera funktsiooni kasutamise ajal selle tule indikaatori hõlpsalt välja lülitada, mis tähendab, et te ei mõista, et teie veebikaamera on alati sisse lülitatud. Häkkerid teevad seda selleks, et takistada teid nende tööd märkama, et nad saaksid teid teie veebikaameraga privaatselt luurata. Veebikaamera turvatarkvaraks on tarkvara, mis annab teile teada iga kord, kui veebikaamerat kasutatakse, hoolimata valguse indikaatorist. Nii et häkkeritel pole võimalust teie tegevust vaikides luurata.

2. Aktiveerige oma seadme tulemüür

Tulemüüri olemasolu teie seadmes on väga oluline, kuna tulemüür töötab teie seadme kaitsmisel igat tüüpi häkkerirünnakute eest. Kui häkkerid üritavad teie seadme turvalisust tungida, peavad nad enne teie süsteemi täielikku juhtimist kõigepealt tulemüüriga hakkama saama. Nende jaoks on tulemüüre sageli väga raske purustada, nii et nad kipuvad teie süsteemi üksi jätma, kui nad saavad teada, et olete oma tulemüüri aktiveerinud. Hea tulemüüritarkvara aktiveerimine on sel juhul vajalik, et tõrjuda igat tüüpi küberkurjategijaid, kes üritavad pääseda juurde teie veebikaamerale.

3. Kui te seda ei kasuta, peaksite oma veebikaamera katma

Paljudel inimestel on kombeks hoida oma sülearvutid lahti, kui neid ei kasutata. Nad jätavad oma seadmed lihtsalt oma tuppa üksi, mõistmata, et mõned hoolimatud inimesed võivad kasutada teie seadme veebikaamera teie ruumi või isiklike asjade luuramiseks. On olemas üks hea trikk, mis aitab teil vältida veebikaamera igasugust võimalikku häkkimist, näiteks selle katmise ajal, kui te seda ei kasuta. Sel moel ei näe pahausksed inimesed kaane kaudu näha, et teie kohta rohkem privaatset teavet saada. Kui kasutate sülearvuteid, sulgege kaane kindlasti ka siis, kui te neid ei kasuta, isegi kui lahkute vaid mõneks minutiks.

4. Kasutage VPN-i igas veebikaameraga seotud veebisuhtluses

Kui kasutate veebisuhtluse jaoks sageli oma veebikaamerat, veenduge, et teie võrguühendus oleks piisavalt turvaline. Turvamata võrguühendus on häkkeritele hõlpsaks sisenemispunktiks, et pääseda juurde oma veebikaamerale, mis tähendab, et kui teie ühendus pole krüptitud, on see justkui teie uste avamine ja sissetungijate tulek teie koju ilma nendepoolse pingutuseta. . Kui kasutate VPN-ühendust, saate siiski oma võrguühenduse turvaliseks muuta, muutes häkkerite süsteemi sisenemise võrgu kaudu võimatuks. Raske krüptimine, mida VPN pakub, on nagu erinevate lukkude panemine teie ustele ja suure seina ehitamine oma kodu ette. Pole mingil juhul juurdepääsu teie veebikaamerale.

5. Hoidke oma süsteemi ja veebikaamera tarkvara alati ajakohasena

Teie jaoks on oluline ka oma opsüsteemi ajakohasena hoida, kuna häkkerid otsivad aktiivselt turvaauke, mida nad saavad teie opsüsteemist ära kasutada. Oma operatsioonisüsteemi värskendades tähendab see, et parandate neid turvaauke uusima turbekaitsega, pakkudes teile veelgi turvalisemat süsteemi. Samuti on oluline oma veebikaamera tarkvara ja püsivara ajakohastada, et tagada selle uusim turbekaitse. Sel viisil ei saa hoolimatutel inimestel sellele juurdepääsu olla.

Need on näpunäited veebikaamera privaatsuse ja turvalisuse tagamiseks võrgus. Kui soovite kaitsta oma veebipõhist privaatsust mis tahes tüüpi häkkimise ja veebiohtude eest, on teie veebikaamera kindlasti üks peamisi seadmeid, mida peate kaitsma. Veebikaamera kaitsmisega ei anna te sissetungijatele “silmi”, mida nad vajavad teie privaatsesse keskkonda piilumiseks.