5 näpunäidet tarkvara turvaliseks allalaadimiseks ja installimiseks ilma veebiturvalisust riskimata

Veebiturvalisuse ja privaatsuse osas peate mõistma, et enamik ohte, mis võivad teie seadmele ohtu tekitada, pärinevad tavaliselt teie veebisirvimisest. Jah, enamik ohte, näiteks viirused ja pahavara, mis võivad teie süsteemi nakatada, pärinevad tavaliselt veebipõhistest installiprogrammidest. Seetõttu on soovitatav, et mõistaksite programme, mida kavatsete installida, enne kui see hiljem teile probleeme põhjustab. Enamik pahatahtlikke programme installitakse teie süsteemi teie teadmata ja need võivad pärineda veebist mitmesugustest pahatahtlikest veebisaitidest.


Veebi privaatsuse ja turvalisuse kontrollimiseks peate olema valvsad ükskõik, mida võrgus teete. See hõlmab teadlikkust linkide kohta, mida klõpsate veebis, allalaaditud rakendusi, külastatud veebisaite, iga külastatud veebisaidi turbeolekut jne. Teadmata oma veebitegevusest võite ilma teie teadmata kohata mõnda ohtu, mis on teie veebipõhisele privaatsusele ohtlik, mis võib teie jaoks tõeliselt halbu tagajärgi tuua.. Siin on 5 nõuannet tarkvara allalaadimiseks ja installimiseks ilma veebiturvalisusega riskimata:

1. Laadige tarkvara alla ainult müüja / väljaandja ametlikult veebisaidilt

Seal on palju kolmandate osapoolte veebisaite, mis pakuvad teile tarkvarainstalleerijaid. Nende veebisaitide tööpõhimõte on see, et nad loetlevad kogu platvormil oleva tarkvara mitmest kategooriast. Nad pakuvad teile mitmesuguste peeglite kaudu rakenduse installijatele allalaadimislingi. Kuigi neid veebisaite saate kasutada omamoodi otseteedena vajaliku programmi leidmiseks, ei soovitata teil neid kasutada. Põhjus on see, et enamikule installijatest on manustatud eri tüüpi reklaame, mis installivad teie süsteemi täiendavaid programme, kui te ei järgi installimise juhiseid hoolikalt. Seetõttu soovitatakse teil vajalikku tarkvara alati alla laadida ainult müüja või väljaandja ametlikult veebisaidilt.

2. Kustutage alati tarkvara, mis on teie seadmesse automaatselt alla laaditud

Tihti juhtub see pahatahtlike veebisaitide külastamisel Internetis. Need veebisaidid saadavad pahatahtlikud programmid tavaliselt teie arvutisse kohe, kui veebisaiti külastate. Näete seda brauseri allalaadimislehel. Kui külastate selliseid veebisaite, laadib see tarkvara teie loata automaatselt alla ja programm on peaaegu alati pahatahtlik tüüp. Võite nende pahatahtlike veebisaitidega kogemata kokku puutuda, kui klõpsate võrgus juhuslikel linkidel, mis pakuvad teile ka hüpikreklaame. Kui see juhtub, kustutage alati seadmesse automaatselt alla laaditud rakendus, andmata sellele võimalust seadmesse installimiseks.

3. Ärge laadige alla ühtegi tüüpi lõhenenud või häkitud programme

Võimalik, et vajate programmi, mis maksab teile sadu dollareid, kuid tarkvara hinna maksmise asemel võiksite selle alla laadida ebaseaduslikult. Seega proovite tarkvara litsentsist möödahiilimiseks leida veebisaite, mis pakuvad tarkvara ebaseaduslikku allalaadimist koos selle lõhe või häkkimisega. Siin on asi. Esiteks nimetatakse seda piraatluseks ja see on ebaseaduslik. Teiseks on programm, mis sisaldab mis tahes tüüpi mõra või häkkimist, peaaegu kindlasti pahatahtlik programm. Selle käivitamisel riskite oma seadmega teie süsteemi pahatahtlike koodide installimisega. Need koodid võivad olla teie veebiturvalisuse ja privaatsuse jaoks väga ohtlikud, kuna see kipub teie süsteemi häirima ja sellele pahatahtlikke käske saatma. Seega on parem, kui hoiate eemal sellist tüüpi tarkvarast.

4. Järgige väga hoolikalt paigaldustoiminguid

Kui laadite tarkvarainstalleri alla isegi ametlikult veebisaidilt, ärge klõpsake lihtsalt meelega järgmist, järgmist ja järgmist. Installimistoiminguid peate järgima väga hoolikalt, kuna halb tarkvaratootja võib manustada pahavara või reklaamvara nende installijasse. Kui klõpsate meelega järgmisele, järgmisele ja järgmisele, tähendab see, et olete nõus sellise pahavara installima koos programmiga. Seega, ole oma rakenduse installimisel teadlik sellest, mida teed. Valige kindlasti kõik suvandid, mis võimaldavad teil installida täiendavaid programme, mida te ei vaja ega soovi.

5. Ärge installige tarkvara installimisel manustatud täiendavat tarkvara

Mis tahes täiendav programm, mis installitakse koos teie tarkvara installimisega, võib tõenäoliselt olla reklaamvara või muud tüüpi pahavara. Need lisarakendused võivad sisaldada lisandmooduleid, tööriistaribasid või isegi viirusetõrjetarkvara. Kui see pole peamine installitav tarkvara, peaksite lisatarkvara installimisvõimaluse välja lülitama. Selle põhjuseks on asjaolu, et nende tundmatute programmide, mis on komplekteeritud peamise tarkvaraga, mille nad on seadmesse alla laadinud, installimisel on kasutaja turvalisus ja privaatsus ohustatud.

Need on 5 näpunäidet tarkvara allalaadimiseks ja installimiseks ilma veebiturvalisusega riskimata. Enne kui otsustate kasutada mõnda tarkvara, on alati parem uurida, kuna tõenäoliselt pakuvad kasutajad seda tüüpi tarkvara kohta soovitusi. Tundmatu tarkvara installimisel riskite oma võrguturbe ja privaatsusega, kui te pole selle suhtes ettevaatlik.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map