5 lihtsat sammu veebipõhise privaatsuse kaitsmiseks sotsiaalmeedia platvormidel

Miks häkkerid armastavad sotsiaalmeedia kontodele sekkuda? Seda seetõttu, et see on koht, kus inimesed armastavad rääkida ja paljastada enda kohta palju teavet. Sotsiaalmeediaplatvorme kasutatakse ka ühenduse loomiseks mitmesuguste muude kontodega, sealhulgas finantskontodega, mis peaksid olema väga privaatsed. Häkkerid armastavad nende kontode varastamist, kuna nad saavad palju kasu vaid ühe küberkuriteo toimepanemisest. Kui nad on konto varastanud, saavad nad seda soovitud viisil kontrollida ja nad võivad kasutaja kohta leida ka palju isiklikku teavet.


Kui küberkuriteod leiavad aset sotsiaalmeedias ohjeldamatuks, on nende platvormide kasutamisel teie jaoks veelgi olulisem kaitsta oma veebipõhist privaatsust. Pidage meeles, et oma sõpradega veebist oma elu jagada on hea, kuid te ei tohiks üle parda minna. Siin on 5 lihtsat sammu oma veebipõhise privaatsuse kaitsmiseks sotsiaalmeedia platvormidel:

1. Valige kindlasti oma veebisõpru hoolikalt

Selliste sotsiaalmeediatega nagu Facebook, kui teil on vaja sõbrakutseid vastu võtta, kui soovite saada rohkem sõpru, võite tulla kokku erinevat tüüpi inimestega, kes tahavad olla teie Facebooki sõbrad. Asi on selles, et mitte kõiki neid inimesi, keda võiksite teada. Mõnikord tahavad isegi võõrad ja jälitajad olla teie sõbrad, et lihtsalt vaadata oma Facebooki voogu. Tarkade sõnad on järgmised: peaksite oma veebisõpru hoolikalt valima. Kui te ei tea neist midagi, on parem mitte võtta neid oma sotsiaalmeedia sõpradeks, kuna neil võib olla halb kavatsus, kui nad teiega sotsiaalmeedias sõbraks saavad..

2. Ärge ühendage oma sotsiaalmeediat teiste kontodega

Tänapäeval pakuvad paljud veebisaidid mitmesugustele veebikontodele juurdepääsu hõlbustamiseks, ühendades need kontod lihtsalt oma sotsiaalmeedia kontodega. Näiteks kui leiate mõne uue veebisaidi ja selline veebisait nõuab registreerumist, saate veebisaidile registreeruda lihtsalt ühenduse loomisega oma sotsiaalse meedia kontoga. Te ei pea seda käsitsi tegema. Kui aga liigute nendele veebisaitidele registreerumisel seda teed, paljastate nende veebisaitide jaoks palju isiklikku teavet, mistõttu ei tohiks te oma sotsiaalmeedia kontosid teiste kontodega ühendada. Kui tunnete muret oma veebipõhise privaatsuse pärast, on parem käsitsi registreeruda.

3. Ärge jagage teavet, mida te hiljem kahetsete

Kas olete kunagi kuulnud, et Internet on püsiv teabearhiiv? Ükskõik, mida te Internetti üles laadite, jääb see sinna igaveseks. Seega veenduge, et te ei jagaks midagi sellist, mida võiksite hiljem kahetseda. Näiteks kui teile meeldib oma fotosid sõpradega Instagramis jagada, siis veenduge, et te ei jagaks seal oma juhuslikke fotosid kogemata. See mitte ainult ei ohusta teie privaatsust võrgus, vaid on ka potentsiaalne päästik teie veebimaine maandamiseks hiljem. Saate jagada midagi jagamist väärt, kuid ärge unustage, et ei lähe sellega üle parda.

4. Ärge jälgige lihtsalt ühtegi suhtlusvõrgustikes leiduvat linki

Mõnikord jagavad teie sõbrad postitust, mis sisaldab linke kolmandate osapoolte veebisaitidele. Seda tüüpi asjade juures on asi selles, et peate olema teadlik nende linkide turvalisusest. Sellised lingid võivad mõnikord viia potentsiaalselt ohtlike veebisaitide või isegi andmepüügisaitideni. Pange tähele iga linki, mida sotsiaalmeedias klõpsate, sest kui te pole ettevaatlik, võib see paljastada teie veebipõhise privaatsuse. Sõltuvalt sellest, keda jälgite sotsiaalmeedias, aga ka teie sotsiaalmeedia sõpradest, saate nende postitustes linkide variatsioone, mis nõuab, et valiksite ainult usaldusväärsete veebisaitide linkidel klõpsamist..

5. Muutke oma privaatsussätteid

Enamik sotsiaalmeediavõrgustikke võimaldab teil muuta oma privaatsussätteid ja hallata seda, kuidas te seda kasutate. Niisiis, see on funktsioon, mida peaksite palju kasutama, kuna soovite tagada, et kasutate platvormi privaatselt. Saate valida, kellega jagate oma postitusi või kes näevad teie täielikku teavet sotsiaalmeedias. Samuti saate valida, kas soovite, et teie sotsiaalmeedia konto oleks otsingumootoris nähtav või mitte. Need seaded on väärtuslikud, et hoida teie sotsiaalmeedia kontosid privaatsetena, nagu soovite.

Need on 5 lihtsat sammu teie veebipõhise privaatsuse kaitsmiseks sotsiaalmeedia platvormidel. Ilma sotsiaalmeediumikonto privaatsuse hoidmiseks vajaliku lähenemisviisita saavad hoolimatud inimesed hõlpsalt veebis teie tegeliku identiteedi paljastada ja seda teavet oma huvides kasutada. Kuna sotsiaalmeedia platvormide eesmärk on teie isikliku loo jagamine, peate olema ettevaatlikum, kui soovite seda teie jaoks privaatsena hoida. Pidage meeles, et peate oma veebiturvalisust ja privaatsust alati kaitsma, isegi kui kasutate sotsiaalmeediavõrke.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map