5 Kolmandate osapoolte virtuaalsete klaviatuuride kasutamise privaatsusriskid

Virtuaalne klaviatuur on ekraaniklaviatuur, mida saate kasutada füüsiliste klaviatuuride asendamiseks või alternatiiviks. Tavaliselt on see saadaval mobiilseadmetes ning enamasti kasutatakse seda nutitelefonide ja tahvelarvutite jaoks. Kuigi virtuaalsed klaviatuurid on saadaval ka lauaplatvormide jaoks, kasutatakse neid väga harva, välja arvatud juhul, kui kasutajatel on mingid puuetega seotud probleemid. Seega, olenemata sellest, kas kasutate Androidi või iOS-i seadet, võtke arvesse virtuaalset klaviatuuri, mida praegu kasutate.


Enamasti saate kasutada virtuaalset vaikeklaviatuuri, nagu mobiilside opsüsteem pakub. Kuid App Store’is või Play poes leiate palju alternatiive, mis asendavad praeguse virtuaalse klaviatuuri, mida kasutate. Halb uudis on see, et kuna need klaviatuurid logivad tavaliselt teie sisestatud teavet paremate sõnasoovituste ja muude eeliste pakkumiseks, peate teadma, et see võib teie privaatsusele ohtlik olla. Kolmanda osapoole virtuaalsete klaviatuuride kasutamisel on siin 5 privaatsusriski:

1. See võib tulla varjatud klahvilogijaga

Kuigi paljud kolmandate osapoolte arendajad väidavad, et nad ei salvesta oma kasutajate klahvivajutuse andmeid, on olnud juhtumeid, kus kolmandate osapoolte arendajad manustavad võtmehoidja oma klaviatuurirakendustesse. See võib olla kasutaja jaoks ohtlik, kuna kasutate seda virtuaalset klaviatuuri iga kord, kui seadmesse midagi kirjutate. Võimalik, et kolmanda osapoole klaviatuuriarendajad logivad, kuna nad soovivad teile kuvada asjakohast reklaami, kuid pole tõendeid selle kohta, et teie andmeid kasutatakse lihtsalt sellel eesmärgil. Sellepärast on hea kinni pidada teie seadmega kaasasolevast vaikeklaviatuurirakendusest.

2. See vajab täielikku juurdepääsu teie telefoni süsteemile

Mõni seadmesse installitud klaviatuurirakendus võib vajada täielikku juurdepääsu oma telefoni süsteemile, mis on kummaline ja absurdne. Miks peaks selline rakendus nõudma juurdepääsu näiteks teie kaamerale ja mikrofonile? See on asi, mida peate enne seda tüüpi rakenduste installimist oma mobiilseadmesse teadma. Enne selle installimist uurige luba, mida nad teilt nõuavad, ja uurige, kas see kahjustab teie privaatsust või mitte.

3. See võib teie seadmest koguda privaatseid andmeid

Kuna mõned kolmanda osapoole virtuaalsed klaviatuurid soovivad teie telefonisüsteemile täielikku luba, tähendab see, et sellel võib olla täielik kontroll teie telefoni üle, kui ta seda soovib. See tähendab ka, et sellel on juurdepääs kõikidele teie telefoni salvestatud andmetele, nagu SMS, e-post, telefonikontakt, fotod jms. Kui selline rakendus saab seda teha, tähendab see, et see võib vaikides koguda teie seadmest privaatseid andmeid, mis kahjustab teie veebipõhist privaatsust. Kuna teie annate sellele rakendusele loa seda teha, ei saa te seda takistada, isegi kui kasutate oma mobiilseadmes VPN-ühendust. Ainus viis selle peatamiseks on rakenduse desinstallida.

4. Lekked kolmanda osapoole klaviatuurirakendustest on tavalised

On juhtumeid, kus klaviatuurirakendused levitavad kasutaja andmeid kolmandatele osapooltele. Rakendused kogusid kasutajatelt andmeid ja salvestasid andmeid oma serveritesse. Serveritel ei olnud aga usaldusväärset turvasüsteemi, mis oleks vajalik andmete hea salvestamise nõude jaoks, mille tulemusel häkivad kolmandad osapooled häkivad andmeid. Miljonite kasutajate privaatsed andmed lekivad kolmandatele osapooltele ja selle lekke tõttu on ohus miljonite inimeste privaatsus. Seetõttu on väga riskantne kasutada oma mobiilseadmes kolmanda osapoole virtuaalse klaviatuuri rakendust.

5. Klaviatuuri arendajal ei pruugi olla kasutaja andmete salvestamiseks turvalist serverit

Enne seadmele alternatiivse klaviatuurirakenduse installimist lugege kindlasti rakenduse arendaja privaatsuseeskirju. Kuidas nad teie andmeid koguvad? Milliseid andmeid kogutakse? Kus neid hoitakse? Mõnel juhul pole klaviatuuri arendajal vajalikku infrastruktuuri, et kasutaja andmeid turvaliselt säilitada. Nad kasutavad odavat jagatud serverit, mida saab hõlpsasti häkkida, kuna selle turvalisus on madal. Pole tähtis, mis see on, alati on parem, kui te seda ei juhtu, kasutades oma mobiiliplatvormi pakutavat ametlikku virtuaalset klaviatuuri.

Need on kolmanda osapoole virtuaalsete klaviatuuride kasutamise privaatsusriskid. Need, mida te kirjutate, saavad need kolmanda osapoole rakendused jälgida, kui te pole ettevaatlik. See hõlmab teie kasutajanime ja parooli, aga ka sõnumeid, mille tipite oma sõpradele. Seega on teie enda huvides alati olla teadlik riskidest, mis kaasnevad kolmanda osapoole virtuaalsete klaviatuuride kasutamisega.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map