5 erinevust VPNi ja inkognito või privaatse sirvimisrežiimi vahel

Mõned inimesed arvavad, et nad ei pea kasutama ühtegi virtuaalset privaatvõrku, kui eesmärk on oma sirvimisseansil privaatsust saada. Igas brauseris pakutakse funktsiooni, mis võimaldab neil sirvimistegevust peita töölaual või mobiilseadmes. Seda funktsiooni nimetatakse inkognito või privaatse sirvimise funktsiooniks. Selle funktsiooni kasutamisel saate sirvida privaatselt, jätmata brauseris ajalugu. Kuid kas piisab oma sirvimistegevuse ajal privaatsuse säilitamisest?


Vastus võib teid üllatada. Kui arvate, et inkognito režiimi kasutamine on sama, mis VPN-i kasutamine, ja kui arvate, et see pakub teie sirvimistegevuseks piisavalt privaatsust, siis eksite. VPN pakub rohkem turvalisuse ja privaatsuse funktsioone, kui võrrelda seda inkognito režiimi või privaatse sirvimisega. Tegelikult pakub teie brauseri inkognito režiim ainult murdosa funktsioonidest, mida eravõrk teile pakub. Siin on 5 erinevust VPN-i ja inkognito või privaatse sirvimisrežiimi vahel.

1. Privaatsusfunktsioonide ulatus

Kuigi nii VPN kui ka inkognito režiim pakuvad oma kasutajatele privaatsusfunktsioone, on privaatsusfunktsioonide ulatus kõigil neist erinev. Privaatvõrk pakub privaatsusfunktsioone kasutajatele igas sirvimisseansis. Virtuaalse privaatvõrguga ühenduse loomisel krüptitakse ühendus ise, nii et ükski kolmas osapool ei saa nende sirvimistegevust jälgida. Siia kuuluvad valitsus, ettevõtted, häkkerid ja Interneti-teenuse pakkuja. Inkognito režiim seevastu pakub privaatsust kasutajatele ainult siis, kui nad kasutavad privaatset sirvimisrežiimi, ja see võib peita ainult kasutajate sirvimistegevuse. See ei krüpteeri kasutaja ühendust ja valitsus või Interneti-teenuse pakkuja saavad endiselt jälgida nende sirvimistegevust.

2. Kogu süsteemi hõlmav privaatsus Vs. Privaatsus ainult kohaliku brauseri jaoks

VPN-i abil saavad kasutajad nautida kogu oma veebitegevuse turvalisust ja privaatsust kogu süsteemis, mis tähendab, et kogu seade on krüptitud, mitte ainult brauser. Ükskõik, mis andmeedastust kasutajad oma seadme abil teostavad, peidetakse täielikult kolmandate osapoolte eest. See erineb privaatsest sirvimisrežiimist, mis pakub veebipõhist privaatsust ainult selles konkreetses brauseris ja sellel konkreetsel sirvimisseansil. Enamasti peidab see ainult teie sirvimisajalugu ja te ei krüpteeri ühtegi andmeedastust, mida inkognito režiimis teostate. Privaatsus tähendab siin ainult seda, et isikliku sirvimisrežiimi ajal ei saa sirvimisajalugu keegi, kes kasutab teiega samas seadmes sama brauserit.

3. Kes näevad teie andmeid

Privaatvõrguühendus võimaldab teil oma andmeedastust varjata seni, kuni aktiveerite sirvimistegevuse ajal privaatse ühenduse. Seega ei näe keegi teie andmeid, kuna need krüptitakse edastamise ajal. Valitsus, ISP ega häkkerid ei näe, millist teavet te edastate, millist parooli sisestate ja milliseid veebisaite te külastate. Teisest küljest peidab inkognito režiim teie sirvimisandmeid ainult igaühe eest, kes kasutab teiega sama arvutit. See ei varja teie andmeid valitsuse ega Interneti-teenuse pakkuja eest. Isegi kui häkkerid üritavad teie andmeedastust rikkuda, saavad nad seda teha, kuna teie ühendus pole krüptitud.

4. VPN-i põhifunktsioon Privaatne sirvimine

VPN-i põhifunktsioon on pakkuda kasutajatele täielikku Interneti-vabadust, säilitades samal ajal sirvimistegevuse ajal nende turvalisuse ja privaatsuse. Teisisõnu, VPN-iga saate vabalt külastada kõiki veebisaite, jäädes sirvimise ajal anonüümseks, ehkki teie riigi valitsus on veebisaidid blokeerinud. Teisalt on privaatse sirvimisrežiimi põhifunktsioon peita teie sirvimisandmed sellel konkreetsel sirvimisseansil teiste inimeste eest, kes kasutavad teiega sama seadet, kuid seda ei saa kasutada valitsuse sirvimispiirangutest möödahiilimiseks. Seega ei saa inkognito režiimi kasutades külastada ühtegi blokeeritud veebisaiti.

5. Privaatne ühendus vs. Regulaarne ühendus

VPN-teenus kaitseb teie võrgus privaatsust ja turvalisust ühenduse tasandil, see tähendab, et see krüpteerib teie tavalise Interneti-ühenduse nende privaatserveritega. Selle funktsiooni abil sirvite Internetti nii, nagu pääsete veebisaitidele muust asukohast vastavalt teie kasutatavale serverile. Iga kord, kui aktiveerite selle privaatühenduse ja kõik teie seadmes tehtavad võrgutoimingud on täielikult kaitstud. Teisest küljest kasutab inkognito režiim teie tavalist ühendust ilma ühenduse krüptimata, kuna privaatsusfunktsiooni rakendatakse ainult brauseri tasemel. Seega pole mis tahes veebitoimingud, mida väljaspool inkognito režiimi teete, kaitstud.

Mõned tõhusad ja kasulikud VPN-teenused

Ehkki privaatsuse kaitsmiseks on saadaval palju lahendusi ja VPN teeb seda õigesti, varjates teie sirvimismustrid. Oleme sellel saidil läbi vaadanud paljud tooted, kuid allpool on mõned, mis paistab silma rahva seas.

ToodeSestHinnakujundus alatesVeebisaitLoe rohkem

Kõige tundlikum tugi2,99 dollarit kuusKülastage veebisaitiLoe arvustust

Üldiselt parim6,67 dollarit kuusKülastage veebisaitiLoe arvustust

Parima turvalisuse tagamiseks4,65 dollarit kuusKülastage veebisaitiLoe arvustust

Kõrgeima privaatsuse tagamiseks8,95 eurot kuusKülastage veebisaitiLoe arvustust

Parim serverivõrk2,88 dollarit kuusKülastage veebisaitiLoe arvustust

Kokkuvõtteks võib öelda, et need on 5 erinevust VPN-i ja inkognito või privaatse sirvimisrežiimi vahel. Nii et privaatvõrguühendus pakub privaatse sirvimisrežiimiga võrreldes palju funktsioone, ja sellepärast peaksite võrgutegevuse turvalisuse ja privaatsuse suurendamiseks kaaluma VPN-i kasutamist. Kui soovite täielikku Interneti-vabadust, on tee privaatse võrguühenduse kasutamiseks.