5 asja, mis muudavad teie VPN-ühenduse häkkerirünnakute jaoks haavatavaks

VPN-ühenduse peamine eesmärk on tagada teie veebipõhine privaatsus ja turvalisus, nii et saate oma veebitegevuse täielikult turvaliseks, ilma et peaksite muretsema kolmandate osapoolte pärast, kes võivad teie veebikäitumist jälgida. Privaatne ühendus toimib, krüpteerides teie tavalise Interneti-ühenduse, varjates teie tegeliku IP-aadressi täielikult kolmandate osapoolte, sealhulgas valitsuse, Interneti-teenuse pakkuja, teie külastatud veebisaitide ja häkkerite eest. Võimalike kolmandate osapoolte seas, kes soovivad teie veebitegevust jälgida, on häkkerid siiski need, kelle suhtes peaksite olema ettevaatlik.


Miks peaksite häkkerite suhtes ettevaatlik olema? Põhjus on see, et kuigi teie valitsus või Interneti-teenuse pakkuja võib teie tavalist Interneti-ühendust jälgida, ei sunni nad teid jälgima teie tegevust eraviisilise ühenduse kasutamisel. Sel hetkel ei ürita nad teid isikliku ühenduse kasutamise ajal jälitada ja nad ei ürita seda isegi teha. Teisest küljest on mõned häkkerid üsna püsivad ja nad võivad proovida tungida teie võrguühendusse, isegi kui kasutate VPN-i. Sellepärast peate häkkerite suhtes ettevaatlikum olema, kuna neil on oskus ja tahtmine teha oma küberkuritegu vastavalt oma äranägemisele. Siin on 5 asja, mis muudavad teie VPN-ühenduse häkkerirünnakute jaoks haavatavaks:

1. Nõrk turvaprotokoll

Kõigil turbeprotokollidel pole sama krüpteerimiskvaliteet ja halb uudis on see, et paljud sealsed VPN-teenused kasutavad endiselt oma peamise kaitsesüsteemina nõrka turvaprotokolli. See võib olla kasutajatele kahjulik, kuna juba on teada, et nõrga turvaprotokolli kasutamine võib kasutajaid tõesti ohtu seada. Kui teie VPN kasutab endiselt nõrka turbeprotokolli, näiteks PPTP-d, ja te ei saa kuidagi teisele turbeprotokollile üle minna, on teie ühendus siiski krüpteeritud privaatvõrguga, kuid on siiski häkkerirünnakute suhtes haavatav. Kui häkkerid on teie turvaprotokollis puuduse leidnud, kasutavad nad seda oma sisenemispunktina, et teie võrku veelgi tungida.

2. Serveri probleemid

Mitte ainult serveriprobleemid pole pettumust valmistavad, vaid see võib teie süsteemile pakkuda ka suurt turvaauku. Kui loote ühenduse privaatserveriga ja kõnealusel serveril on probleem, ei saa teie ühendus olla nii privaatne, kui võiksite oodata. Serveriprobleemid võivad ulatuda aeglasest ühenduse kiirusest, serveri seisakudest, suutmatusest serveriga ühenduse luua jne. See katkestab automaatselt teie privaatse või turvalise ühenduse, muutes teie võrguühenduse häkkerirünnakute jaoks haavatavaks.

3. VPN-teenuse ebausaldusväärsus

VPN-teenuse pakkuja, kes ei võta kasutaja turvalisust ja privaatsust tõsiselt, ignoreerib tavaliselt kasutajatega seotud probleeme. Pealegi on seda tüüpi teenused tavaliselt ebausaldusväärsed ning need ei saa anda kasutajatele vajalikku võrgus kaitset ja privaatsust. Peaaegu kõik tasuta VPN-teenused on sellised, eriti nende teenuste puhul, mida saate kasutada oma mobiilseadme jaoks. Seetõttu peate olema teadlik nende ebausaldusväärsete VPN-teenuse pakkujate seatud turvariskidest, kuna see võib teie süsteemile tungimiseks häkkerite tähelepanu köita..

4. Ühekihiline kaitse

Paljud VPN-teenuse pakkujad kasutavad endiselt oma võrgus kasutajate kaitsmiseks ühe kihi kaitset. See ühekihiline kaitse toimib kasutaja tegeliku IP-aadressi varjamise ja privaatserveri IP-aadressi avalikkusele kuvamise kaudu. Kuid VPN-teenuse pakkuja ei paku täiendavaid kaitsekihte, mis muudab selle häkkerirünnakute jaoks väga haavatavaks lihtsalt seetõttu, et pärast ühe kaitsekihi eemaldamist paljastavad kasutajad häkkeritele oma tegeliku IP-aadressi ja see on häkkeritel on väga lihtne süsteemisse tungida, kui see ühekihiline kaitse on kadunud. Seetõttu on oluline, et valiksite mitu kihti kaitset pakkuva VPN-i, mis muudab häkkerite jaoks võimatuks teie tegeliku IP-aadressi tuvastamise.

5. Põhiline krüptimissüsteem

Seal pakutavate tasuta VPN-teenuste probleem on see, et nad pakuvad ainult põhilist krüptimissüsteemi, mis on seda tüüpi krüptimine, mida häkkerid saavad hõlpsalt rikkuda. Mõned odavad VPN-teenused kasutavad sama põhikrüptimissüsteemi kui nende kasutajate tavaline turvakaitse, mis võib nende kasutajad ohtu seada. Alati on parem valida vähemalt 256-bitist krüptimist pakkuv VPN-teenus või sõjaväes kasutatav krüptimissüsteem, et teie võrk oleks läbitungimatu. Häkkerid ei pääse läbi privaatsest ühendusest, millel on sõjaväes kasutatav krüptimissüsteem.

Need on 5 asja, mis muudavad teie VPN-ühenduse häkkerirünnakute jaoks haavatavaks. Teie kohustus on hoida Interneti-ühendust turvalisena, et saaksite oma olulist teavet veebis kaitsta. Sel eesmärgil on parem, kui kontrollite oma VPN-teenust üle ja veenduge, et nad pakuksid teile piisavalt häkkerikindlat kaitsesüsteemi, et saaksite nende teenust pikka aega rahulikult kasutada..