5 asja, mida teha ja mida mitte teha, kui olete avalikus WiFi-võrgus

Kuna avalike WiFi-võrkude arv on saadaval igas riigis rohkemates kohtades, muutub see paljude inimeste jaoks Interneti-ühenduse loomiseks kiiresti lemmikmeetodiks. Kuid paljud Interneti-kasutajad ei mõista endiselt tasuta avaliku WiFi-võrgu kasutamisega seotud riske ja ohtusid. Enamik inimesi soovib lihtsalt hõlpsalt Interneti-ühenduse luua, et nad saaksid vaba võrgu kaudu erinevatel eesmärkidel rohkem ribalaiust nautida. Näiteks on palju inimesi, kes kasutavad avalikku Internetti mitmesuguste meediumifailide allalaadimiseks või voogesitamiseks, kuna see pakub tavaliselt kiiremat ühenduse kiirust kui tavaline mobiiliühendus.


Paljud teised inimesed kasutavad avalikku võrku ka muudel eesmärkidel, näiteks finantstehingute tegemiseks, veebipoes ostmiseks jne. See on koht, kus avaliku võrgu ohud muutuvad üha ilmsemaks. Kuna paljud teised inimesed kasutavad seda tasuta internetti finantstehingute tegemiseks, mida tuleks teha krüptitud võrgus, paljastavad nad teadmatult oma veebiturvalisuse ja privaatsuse hoolimatutele kolmandatele osapooltele. Sellise võrguühenduse kasutamisel peate sirvimisseansi ajal halva juhtumise vältimiseks teadma, mida teha ja mida mitte. Siin on 5 asja, mida peate tegema ja mida mitte teha, kui olete avalikus WiFi-võrgus:

1. Kontrollige võrgu krüptimisolekut

Esimene asi, mida peate enne avalikku võrku ühenduse loomist tegema, on kontrollida võrgu krüptimisolekut. Mõnikord võib koht öelda ainult tasuta WiFi, kuid ühenduse kohta pole tavaliselt muid selgitusi. Niisiis, peate oma seadet vaatama ja nägema saadaolevaid WiFi-ühendusi. Liikuge tasuta avalikku võrku ja vaadake, kas peate võrguga ühenduse looma parooliga või mitte. Kui te ei vaja ühenduse loomiseks parooli, tähendab see, et ühendus pole krüptitud, mis pole tavaliselt teie jaoks turvaline. Kui tal on parool, tähendab see, et ühendus on krüptitud.

2. Kui ühendus pole krüptitud, kasutage alati VPN-i

Saate alati parooliga krüptitud avaliku Interneti-ühenduse luua, nagu tavaliselt oma kodu WiFi-ga ühendades. See on üldiselt üsna turvaline, kuigi see ei pruugi olla turvalisem kui tavaline WiFi-ühendus. Krüpteerimata ühenduse korral peate siiski teadma, et see ühendus pole üldiselt turvaline. Selle põhjuseks on asjaolu, et igaüks saab võrku sisse logida ja teil pole selle ühenduse kasutamisel mingit privaatsust ega turvalisust. Seega, kui soovite luua ühenduse krüptimata võrguga, peate ühenduse turvaliseks ja privaatseks muutmiseks kasutama oma seadme virtuaalset privaatvõrku. Seega veenduge, et aktiveeriksite VPN-ühenduse, kui loote ühenduse krüptimata võrguga.

3. Saate regulaarselt sirvida ilma privaatse ühenduseta

Võib olla hea, kui te ei kasuta avalikku WiFi-võrku ühendamisel VPN-i, kui ühendus on parooliga kaitstud. Kuid isegi kui see on parooliga kaitstud, on tungivalt soovitatav teha ainult tavalisi sirvimistegevusi, näiteks vaadata YouTube’is videote voogesitust, alla laadida videoid, kuulata muusikat jne. Kuni sirvimistegevustega ei kaasne teie isiklike andmete edastamist, peaks see olema korras. Kui aga ühendus pole krüptitud, on soovitatav VPN-ühendus aktiveerida olenemata teie sirvimistegevuse laadist.

4. Finantstehingute tegemisel on vaja kasutada VPN-i

Ehkki avalikku WiFi-võrku saab kasutada tavaliste sirvimistegevuste jaoks, näiteks mõne ajaveebi lugemiseks, videote voogesitamiseks ja nii edasi, on teil vaja kasutada virtuaalset privaatvõrku, kui kavatsete teha mõnda finantstehingut, kasutades selleks avalik Internet. See tagab teie isikliku teabe täieliku kaitse ja turvalisuse ning ühtlasi selle, et ükski kolmas isik ei saaks teie andmeedastuses piiluda. VPN on teie viis hoida ühendust turvalisena ja turvalisena.

5. Kui olete lõpetanud, katkestage kohe võrguühendus

Kui olete oma sirvimistegevused lõpetanud, on oluline seade viivitamatult võrgust lahti ühendada. Te ei soovi jätkata Interneti-ühenduse loomist, kuna riskite oma seadme turvalisusega, kui teete seda. Keegi võib teie seadmesse vaikselt edastada pahatahtlikke faile või nakatada teie seadet viirustega. Nii et kui olete lõpetanud, peaksite minema tagasi tavalise mobiilse andmesideühenduse juurde ja eraldama seadme käsitsi WiFi-võrgust lahti..

Need on 5 asja, mida peate tegema ja mida mitte teha, kui olete avalikus WiFi-võrgus. Avalik Internet on häkkerite jaoks kõige populaarsem koht kasutajatelt andmete varastamiseks ning on palju juhtumeid, kus häkkerid võivad kogu avalikku võrku nakatada õelvaraga. Niisiis, kes iganes võrguga ühendub, nakatub seade automaatselt ja see on häkkerite kontrolli all. Sellepärast peate oma seadet VPN-iga kaitsma, et saaksite oma seadme avaliku Interneti-ühenduse kaudu ühendamisel turvalisena hoida.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map