5 asja, mida peate tegema pärast VPN-i esmakordset seadistamist

Kui te pole veel VPN-teenustega tuttav ja avastasite just nende eelised oma veebitegevuse kaitsmiseks ja turvamiseks, on teil VPN-ühenduse esmakordne seadistamine üsna keeruline, rääkimata selle õigest kasutamisest. Paljud inimesed, eriti need, kes pole asjatundlikud, tunnevad end pärast VPN-i tarkvara installimist lihtsalt segaduses ja nad ei pruugi teada, mida sellega pärast installimist teha. Nad isegi ei tea, mida see teeb.


Niisiis, kui olete selline, tähendab VPN-ist mitte midagi teadmine, et peate selle õige kasutamise tagamiseks tegema mitu samm-sammulist meetodit. Samuti peaksite VPN-i kohta lisateavet teenusepakkujalt, mida kasutate, sirvima nende veebisaiti ja lugema nende KKK-sid või üldteavet. Pärast VPN-i esmakordset seadistamist peate tegema 5 asja:

1. Veenduge, et teie Interneti-ühendus on aktiivne

Võtke arvesse, et VPN pole sama, mis ISP või Interneti-teenuse pakkuja. Mõni inimene võib VPN-i segi ajada ISP-ga, kuna nende kaks on sarnased. Seega peate enne privaatühenduse kasutamise alustamist Interneti-ühenduse sisse lülitama nagu tavaliselt. Veenduge, et ühendus oleks aktiivne, ja veenduge, et saate korralikult Interneti-ühenduse luua. Selle põhjuseks on asjaolu, et mõned inimesed võivad arvata, et VPN ei tööta, kuigi tegelikkuses unustasid nad oma seadmed WiFi-võrgu või tavalise Interneti-ühenduse kaudu ühendada.

2. Ühendage VPN-iga alles pärast Interneti-ühenduse aktiveerimist

Kui olete kindel, et olete Interneti-ühendusega, saate oma VPN-i tarkvara käivitada ja privaatvõrguga ühenduse luua, klõpsates nuppu “Ühenda”. Pärast teatud ühendamisprotsessi saate luua ühenduse ühega privaatvõrgu jaoks saadaolevatest serveritest. Kui näete lippu, näete, millise serveriga olete ühendatud. Mõned levinumad privaatserverite asukohad on USA, Kanada, Saksamaa ja Singapur. Sõltuvalt VPN-i pakkujast võite leida rohkem serveri asukohti, mida saate hõlpsalt vastavalt oma eelistustele kasutada.

3. Valige server, mida soovite kasutada

VPN-i tarkvaras saate tavaliselt valida optimaalse serveri või üksiku serveri asukoha vahel. Kui valite optimaalse serveri asukohaga ühenduse loomise valiku, valib tarkvara serveri teie ühenduse kiiruse põhjal, et saaksite VPN-ühenduse abil parimat jõudlust. Kui eelistate serveri asukohta valida käsitsi, saate alati tarkvaraliideses serveri asukohtade vahel vahetada. Pidage meeles, et saate serveri asukohtade vahel vahetada nii palju kui soovite. Enne sirvimisseansi jätkamist peate siiski veenduma, et olete ühendatud soovitud serveri asukohaga.

4. Sirvige VPN-ühenduse abil veebis ja vajadusel kontrollige oma IP-d

Pärast VPN-i ühenduse loomist VPN-tarkvara abil peaksite saama turvaliselt sirvima hakata. Kuid selleks, et tagada teie IP juba maskeerimine, peaksite kontrollima oma IP-asukohta Internetis, külastades veebisaiti, kus saate kontrollida teie IP-aadressi. Kui olete kindel, et teie IP on juba VPN-serveri asukohta maskeeritud, võite hakata privaatselt Internetti sirvima. Võite külastada veebisaite, mille valitsus on varem blokeerinud. Saate voogesitada ka sisu, mis on varem olnud saadaval ainult teistes piirkondades. Samuti saate turvaliselt Interneti-pangandust teha ja sisseoste teha, ilma et peaksite muretsema, et valitsus neid jälgib.

5. Seadistage teistes seadmetes muud VPN-ühendused

Kui valite piisavalt VPN-tarkvara töölaua jaoks, on teil aeg seadistada ka muud VPN-ühendused. Näiteks kui soovite oma mobiilseadmetele virtuaalse privaatühenduse seadistada, saate teenusepakkuja veebisaidilt alla laadida mobiili VPN-i rakenduse ja installida rakendus oma mobiilseadmetesse. Seejärel saate rakenduses sisestada oma kasutajanime ja parooli, et saaksite kaitsta ka oma mobiilse andmesideühendust. Sõltuvalt teie VPN-teenuse pakkuja toest saab VPN-i seadistada ka ruuterites. Kui saate ruuteri jaoks VPN-i seadistada, saate VPN-iga ühendada ka muid seadmeid, näiteks mängukonsoolid.

Need on 5 asja, mida peate tegema pärast VPN-i esmakordset seadistamist. Lisateavet oma privaatühenduse kohta saate VPN-teenuse pakkuja ametlikult veebisaidilt. Kui teil on probleeme, mida soovite tõrkeotsinguks võtta, võite pöörduda VPN-i ettevõtte klienditeeninduse poole, et saaksite probleemide korral õigeaegset abi.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map