5 Androidi tasuta VPN-i rakenduste kasutamise ohtu ja kuidas neid vältida

Androidile on saadaval sadu tasuta VPN-i rakendusi ja saate neid hõlpsalt Play poest leida. Neist sadadest rakendustest on teadaolevalt suur protsent nendest turbeprobleeme, mis võivad kasutaja turvalisusele suure riski põhjustada. Pange tähele, et see probleem ilmneb isegi siis, kui rakendused on kinnitanud Play Protect, mis on Google’i patenteeritud meetod Play poe pahatahtlike rakenduste skannimiseks. Seega peaksite tavalise kasutajana olema teadlik, et mitte kõiki neid tasuta VPN-i rakendusi pole teie jaoks ohutu kasutada.


Androidi tasuta VPN-i rakenduste kasutamisel on ka teatavaid turbeekspertide teadaolevaid riske. Seega peaksid kasutajad olema teadlikud nende rakenduste kasutamisega seotud riskidest, eriti kui nad kavatsevad neid rakendusi pikaajaliselt kasutada. Kuna jällegi on suur osa neist rakendustest näidanud turbeprobleeme, mis võivad teie andmeid ohustada, on soovitatav enne ühe sellise tasuta VPN-i rakenduse oma Android-seadmesse installimist olla ettevaatlik. Siin on 5 Androidi tasuta VPN-i rakenduste kasutamise riski ja kuidas neid vältida:

1. Teie VPN-i pakkuja võib teie andmeid reklaamijatele müüa

Nagu paljude tasuta VPN-teenuse pakkujate puhul, teenivad nad raha reklaamijatelt, kes kuvavad oma reklaame teie mobiilseadmes. Muidugi integreeruvad paljud Play poe rakendused Google’i enda reklaamivõrku. Kuid endiselt on mõned rakenduste arendajad, kes soovivad teenida rohkem kui ainult Google’i reklaamide abil. Sel eesmärgil registreerivad nad oma kasutaja veebikäitumise ja müüvad andmeid reklaamijatele lootuses, et nad saavad oma rakendustega rohkem teenida. Kahjuks on palju tasuta VPN-i pakkujaid, kes seda tava järgivad. Seega on suur võimalus, et teie teenusepakkuja müüb teie andmeid kolmandate osapoolte reklaamijatele.

Kuidas vältida: Proovige kasutada tasuta VPN-i rakendusi, mille privaatsuseeskirjad on läbipaistvad, seoses sellega, mida nad teevad kogutud kasutaja andmetega.

2. Teie privaatset sirvimisseanssi võidakse jälgida

Kui aktiveerite oma mobiilseadmes VPN-i, tähendab see, et kasutate oma seadmest Interneti-ühenduse saamiseks eravõrku. Tavaliselt ei toimu korraliku privaatvõrgu kasutamisel teie võrgutegevuse jälgimisprotsessi. Peaks VPN-ühendus kaitsma teie sirvimistegevust igasuguse kolmanda osapoole jälgimise eest. Paljude tasuta VPN-rakenduste puhul leitakse, et teenusepakkujad võivad teie rakenduse kasutamise ajal teie sirvimistegevust jälgida. Seega pole VPN-ühendus praegu kolmandate osapoolte jälgimisest vaba.

Kuidas vältida: Uuesti, enne installimist tutvuge rakenduse privaatsuseeskirjadega. Uurige, kas nad jälgivad teie andmeid mis tahes eesmärgil. Nad võivad öelda, et võib-olla peate kasutajakogemuse parandamiseks jälgima teie sirvimisseanssi. Sel juhul peaksite selle rakenduse kasutamist vältima.

3. Tasuta VPN-i rakendus võib teie mobiilseadmesse nuhkvara installida

Turbeekspertide hiljuti tehtud uuringute kohaselt võivad isegi Play kaitse kaitse skaneerimise läbinud rakendused sisaldada ikkagi sellist pahatahtlikku lähtekoodi, mida ei tuvastata. Seda lähtekoodi saavad tuvastada ainult kolmanda osapoole viirusekontrollirakendused, kuna see varjatakse sageli rakenduse lähtekoodis. Pahatahtliku koodi eesmärk on tavaliselt teie veebitegevuse jälgimine, samuti nuhkvara installimine oma mobiilseadmesse. Teie andmed saadetakse omakorda kolmandate osapoolte serveritesse ja neid võidakse kasutada halbadel eesmärkidel.

Kuidas vältidaEsiteks: ärge kunagi installige VPN-i rakendust, mis pole Play poes ametlikult saadaval. Näiteks kui installite VPN-i rakenduse APK-faili kujul, on suur tõenäosus, et see on pahatahtlik rakendus. Teiseks installige seadmesse alati hea viirusetõrjetarkvara, mis kontrollib automaatselt kõiki teie installitud rakendusi.

4. Privaatne ühendus ei tohi olla privaatne

Teie privaatühendus peaks olema privaatne, kuid paljudel juhtudel on IP-aadressi lekke juhtumeid, mida kasutajad kogevad, kui nad kasutavad oma mobiilseadmetes tasuta VPN-rakendusi. IP-aadressi leke või DNS-i leke on tasuta eravõrkudes väga levinud, kuna sellel pole Interneti-ühenduse tagamiseks tugevat krüptimist. Selle tulemusel võib teie väidetav privaatne ühendus osutuda üldse mitte privaatseks. Niisiis, olge sedalaadi probleemid.

Kuidas vältida: Privaatse ühenduse kasutamisel kontrollige alati oma IP-aadressi, kuna on suur tõenäosus, et VPN-ühendus ei varja täielikult teie IP-aadressi.

5. Teie privaatvõrk võib häkkerirünnakute suhtes haavatav olla

See on kõigi suurim risk. Kui kasutate oma mobiilseadmes tasuta privaatvõrguühendust, peaksite teadma, et teil on häkkerirünnakute oht. Seda seetõttu, et tavaliselt on tasuta mobiilsel VPN-il väga nõrk krüptimissüsteem, mis on häkkerirünnakute suhtes väga haavatav. Mõnel juhul on see ka põhjuseks, kus madala privaatsusega ühenduse kasutamise tõttu lekitatakse inimeste privaatseid fotosid avalikkuse ette.

Kuidas vältida: Kasutage ainult hea mainega VPN-teenuse pakkuja tasuta VPN-rakendust või, mis kõige parem, alustage selle asemel premium-VPN-teenuse kasutamist. Nii on turvalisuse kaitse teile paremini tagatud.

Need on 5 Androidi tasuta VPN-i rakenduste kasutamise riski ja kuidas neid vältida. Turvaprobleemide vältimiseks tulevikus on alati hea mõte vaadata rakendus, mille soovite oma mobiilseadmesse installida. Ärge valige rakendust, mis põhineb Play poe hinnangutel või populaarsusel. Peate tagama, et tasuta VPN-i rakendus on teie kasutamiseks täiesti ohutu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map