PeaZip ülevaade

Plussid


Pakub kõrge tihendusastmega tasuta failiarhiivijat ja krüptimistarkvara. Toetab enam kui 180 failitüüpi ja seda saab kasutada arhiivi avajana ja väljavõttena.

Miinused

Saadaval ainult Windowsi ja Linuxi platvormide jaoks, Mac OS-i platvormi korral pole saadaval. Kaasaskantav versioon on saadaval ainult Windowsi või Linuxi puhul, kasutades veinirakendust.

Üldiselt

Pakub ühte parimat failihaldurit, arhiveerijat ja krüptimistarkvara, mis toetab peaaegu kõiki täna saadaval olevaid failitüüpe. Kasutab täiustatud krüptimissüsteemi.

Veebisait: klõpsake siin

PeaZip on Itaalias asuva tarkvaraarendaja PeaZip SLR loodud avatud lähtekoodiga failiarhiiv ja krüptimistarkvara. Tarkvara põhifunktsioon on failide haldamine, tihendamine ja krüptimine, kasutades standardset krüptimistehnoloogiat ja kõrget tihendussuhet. Erinevalt sarnastest programmidest võimaldab see programm failide tihendamisel mitmesugustesse populaarsetesse arhiivivormingutesse säästa rohkem ruumi kõvakettal.

Suur tihendussuhe

Failiarhiivritarkvara peamine probleem on tihendussuhe, mis tavaliselt pole liiga kõrge. See tähendab, et kui salvestate oma faile arhiivis, ei erine arhiivi üldine suurus tavalisest faili suurusest palju. PeaZipil on aga tehnoloogia, mis võimaldab teil tihendada kõrge tihendusastmega faile, mis tähendab, et saate arhiivimahu palju vähem kui sarnased failide tihendamise programmid. Kõrge tihendusastmega funktsioon aitab teil kõvakettal rohkem ruumi säästa, võimaldades salvestada rohkem faile arhiivide kujul. Sellest on abi ka installifaili loomisel, nii et selle allalaadimiseks ei tohiks kuluda liiga palju ruumi.

Tugi enam kui 180 arhiivivormingule

Täna on saadaval sadu arhiivivorminguid ja see tarkvara toetab enam kui 180 arhiivivormingut, mis tähendab, et see suudab lugeda ja ekstraheerida peaaegu igat arhiivifailitüüpi. See teeb sellest tarkvarast ideaalse tööriista arhiivifaili kaevandamiseks või vaatamiseks. Mis tahes arhiivivormingut saate hõlpsalt muuta, arhiveerides esmalt arhiivi ja salvestades selle muusse vormingusse. See võib säästa palju aega, kuna muu failiarhiivitarkvara suudab tuvastada vaid käputäie failiarhiivitüüpe. Lisaks on see avatud lähtekoodiga programm, nii et saate seda tasuta alla laadida ja kasutada.

Krüptige failid standardse krüptimissüsteemiga

Kui soovite oma faile krüptitud arhiivi salvestada, saate seda teha ka PeaZipiga. See tarkvara on loodud selleks, et oleks võimalik luua krüpteeritud arhiivi, mida on raske murda. Kui loote selle tarkvara abil parooliga kaitstud arhiivi, kaitseb see kõiki teie privaatseid faile, nii et keegi ei saa teie faile vaadata ega kaevandada, kui neil pole parooli. See kasutab standardset krüptimissüsteemi, mida on osava häkkeril isegi raske lahti saada. Teisisõnu, selle tarkvara abil loodud krüptitud arhiivid on teie jaoks täiesti privaatsed ja turvalised.

Jagage ja ühendage suured failid

Jagamise ja ühendamise funktsioon võimaldab teil jagada suure arhiivi mitmeks väiksemaks arhiiviks või liita mitu väikest arhiivi ühte arhiivi. See funktsioon on väga mugav, kui peate salvestama suuri faile, mis ei pruugi osutuda mugavaks, kui neid hoida ühe suure failiarhiivina. Jagades suure arhiivi mitmeks osaks, saate oma faile hõlpsalt salvestada ja teisaldada mitmele andmekandjale. See aitab ka siis, kui peate failid pilve üles laadima, kuna te ei pea korraga üles laadima ühte suurt arhiivi. Protsessi lihtsustamiseks peate lihtsalt arhiivi osa osade kaupa alla laadima.

Kaasaskantav versioon

Peale täieliku installiversiooni on PeaZip saadaval ka kaasaskantavas versioonis. Selle tarkvara kaasaskantavat versiooni saab veinirakenduse abil kasutada nii Windowsi kui ka Linuxi süsteemides. Kaasaskantava süsteemi juures on hea see, et arhiivide avamiseks, väljavõtmiseks või krüptimiseks pole teil vaja tarkvara täielikku installimist. Saate lihtsalt teisaldada kaasaskantava versiooni oma mälupulgale ja kasutada seda mis tahes arvutis ilma, et peaksite seda täielikult installima.

Järeldus

Kui vaatate head failiarhiivimistarkvara, siis tuleb meelde paar esmaklassilist tarkvara. Isegi neil premium-programmidel pole funktsioone nii ulatuslikud kui PeaZipil. PeaZip on lihtne failide tihendamise tööriist, mis pakub palju rohkem funktsioone kui sarnane tarkvara. See võimaldab teil avada sadu arhiivivorminguid, krüpteerida oma faile, ühendada ja jagada oma arhiive ning mis veelgi olulisem – sellel on kõrge tihendussuhe. Selle tarkvara abil saate hõlpsalt kõvakettale rohkem ruumi kokku hoida, kuna saate tihendatud failide mahu tõhusalt minimeerida. Saadaval on ka kaasaskantav versioon, mis võimaldab seda tarkvara kasutada liikvel olles.