AxCrypti ülevaade

Plussid


Pakub mitmeplatvormilist faili turvatarkvara, mis võimaldab teil krüpteerida oma olulised failid täpsema krüptimissüsteemiga. Kaasas ka paroolihaldusfunktsioon.

Miinused

Tasuta versiooni saab kasutada Macis ainult krüptitud failide vaatamiseks, samal ajal kui sama tasuta versioon pakub arvutis rohkem funktsioone. AES-256 krüptimine on saadaval ainult lisatasu paketis.

Üldiselt

Pakub lihtsat, kuid samas väga turvalist failide krüptimissüsteemi, mida saab kasutada nii laua- kui ka mobiiliplatvormide jaoks. Pakub lisafunktsioone teie faili turvalisuse kaitse parandamiseks.

Veebisait: klõpsake siin

AxCrypt on failide krüptimise tarkvara, mida pakub Rootsis Stockholmis asuv turvatarkvaraettevõte AxCrypt AB. AxCrypt ilmus esmakordselt avalikkusele 2001. aastal, et aidata kasutajatel jagada konfidentsiaalseid faile Interneti kaudu, muretsemata selle pärast, et keegi nende olulisi faile varastab. Sellest tarkvarast sai kiiresti üks parimatest tasuta krüptimisriistadest ja alates 2016. aastast laiendas ettevõte tarkvara, et hõlmata mitmesuguseid uusi funktsioone, mis on saadaval ainult premium- ja äriplaanides.

Täiustatud krüptimissüsteem pilvesalvestuse ühendusega

AxCrypt on varustatud täiustatud krüptimissüsteemiga, mis tagab teie failide turvalise kaitse ja nende lõhenemise võimatuse. Selle tarkvara pakutav krüptimissüsteem on AES-128-bitine ja AES-256-bitine krüptimine, mis on standardne rahvusvaheline krüptimissüsteem teie failide maksimaalseks kaitseks ja turvalisuseks. Pilvesalvestusühenduse abil saate krüptitud faile oma lemmikkilvepilvandusseadmetesse (nt Dropbox, Google Drive ja OneDrive) üles laadida, et saaksite need kõigi oma seadmete vahel sünkroonida. Pilvesalvestuse ühendus sobib suurepäraselt ka koostööks, kus saate töötada koos teiste inimestega samade konfidentsiaalsete failidega.

Paroolide haldamine ja paroolide generaator

See tarkvara mitte ainult ei tegele failide krüptimisega, vaid aitab paroolide haldamise funktsiooni abil ka teie kontosid turvalisena hoida. Paroolide haldamise funktsiooni saab kasutada kõigi oma paroolide kaitsmiseks ühes armatuurlauas, muutes kõigi paroolide korraldamise lihtsamaks. See aitab teil vältida paljude kontode keerukate paroolide meeldejätmist. Lisaks pakub see ka paroolide generaatori funktsiooni, mis aitab teil luua kõigi oma kontode jaoks väga tugevaid ja võimatuna hävitatavaid paroole, juhuks kui kasutate endiselt nõrku paroole.

Lauaarvutite ja mobiilplatvormide saadavus

Kui paljud sarnased failide krüptimisriistad on saadaval ainult töölaua platvormil, mis on enamasti mõeldud personaalarvutitele, on AxCrypt saadaval nii lauaarvutite kui ka mobiilsete platvormide jaoks. Selle tarkvara toetatavad platvormid on Mac, Windows, Android ja iOS. Tehes tarkvara kättesaadavaks erinevatele platvormidele, saavad kasutajad krüptitud faile erinevates seadmetes jagada ja nad ei pea oma arvutit kasutama ainult krüptitud failide avamiseks või uue krüptitud faili loomiseks. Igal platvormil on samad funktsioonid, nii et kasutajad saavad oma faile mugavalt kaitsta nii kodus, kontoris kui ka liikvel olles.

Anonüümsed failinimed ja failide pühkimine

Kui te ei soovi oma kaitstud failide tegelikke failinimesid avaldada, saate failinimede peitmiseks kasutada selle tarkvara pakutavat anonüümset failinime funktsiooni. Selle funktsiooni abil saate peita tegelikud failinimed, mida proovite selle krüptimissüsteemiga kaitsta, nii et ainult teie või inimesed, kellel on failide võtmed, näevad seda. Faili pühkimisfunktsioon võimaldab teil kõik failid, eriti kaitstud failid, teie seadmest ohutult eemaldada, nii et neid ei saa pärast kustutamist uuesti taastada, isegi täpsema failitaaste tarkvara abil.

Võtmete jagamine ja koostöö

AxCrypt võimaldab teil oma konfidentsiaalseid faile teistega jagada ja nendega koostööd teha. Sel moel saate salaprojekti kallal töötada koos teiste inimestega, ilma et peaksite muretsema, et mõni asjassepuutumatu kolmas osapool võib-olla suudab teada saada, millega te töötate. Samuti võimaldab võtmete jagamise funktsioon teil krüptimisvõtmeid jagada mitme kasutajaga, nii et nad saaksid krüptitud faile ka oma krüptimisvõtmega avada. Selle tarkvara abil muutub koostöö palju privaatsemaks ja turvalisemaks.

Järeldus

AxCrypt on tugev failide krüptimistarkvara, mis võimaldab teil teha palju enamat kui ainult oma konfidentsiaalsete failide krüptimisel. See pakub ka hulgaliselt olulisi turvafunktsioone, mida saate kasutada oma faili kaitse parendamiseks, näiteks failide pühkimine, võtmete jagamine, paroolide genereerimine, pilvesäilitusühendus jne. Selle tarkvara abil on teil võimalik teha koostööd teiste kasutajatega ja jagada nendega oma konfidentsiaalseid faile. Täiustatud krüptimissüsteemi abil ei pea te muretsema, et keegi saab teie krüptitud faile hävitada või varastada, kuna kui failid on krüptitud, on need häkkerikindlad. Kokkuvõttes, kui otsite robustset failide krüptimistarkvara, milles on palju turvafunktsioone, peaksite seda tarkvara kasutama.