ibVPN Recenze

Klady


 • K dispozici jsou různé kategorie serverů, které uživateli umožňují vybrat server podle jeho požadavků. Pomáhá uživateli připojit se podle toho, jaké jsou jeho priority: rychlost, zabezpečení nebo schopnost streamovat.
 • K dispozici jsou všechny důležité protokoly, které opět pomáhají při určování priorit konkrétních požadavků. Kromě toho poskytují protokol ShadowSocks, který pomáhá obejít čínskou cenzuru.
 • Poskytují dobrou uživatelskou kontrolu nad chováním aplikace poskytováním funkcí připojení a možností oprávnění.
 • ibVPN má vlastní servery DNS, které lze také použít k blokování reklam.
 • Poskytují různé plány podle potřeb uživatelů. Můžete si koupit standardní DNS, VPN pro Torrent, IBDNS smart DNS nebo Ultimate VPN (což je kombinace prvních tří s některými dalšími funkcemi).
 • Netflix Originals je přístupný z jakékoli části světa. Jeden může také používat Hulu a BBC iplayer používat ibVPN.
 • Jednodenní bezplatná zkušební verze je k dispozici, pokud si přejete využít a zažít, jak efektivní je aplikace.

Nevýhody

 • Možnost rozdělení tunelů není k dispozici. Pokud by tato funkce byla přidána do aplikace, mohla by poskytnout lepší uživatelskou kontrolu.
 • V kategorii Tor over VPN jsou tři servery. Pokusili jsme se připojit systém, ale ukázalo se, že došlo k chybě sítě. Po několika hodinách, kdy jsme se pokusili znovu navázat spojení, se však snadno vytvořilo se všemi třemi servery.
 • Pouze plán Ultimate VPN má možnost pěti současných připojení. Jiné plány poskytují pouze jedno současné připojení. Pokud chcete používat ibVPN v sedmi nebo více zařízeních, musíte projít jeho obchodní plány.

Přehled

ibVPN MainScreen

Společnost ibVPN se od roku 2010, kdy byla spuštěna, neustále pokouší poskytovat svým uživatelům stále více zařízení a funkcí. Po spuštění provedli průběžnou aktualizaci nastavení protokolu a servery byly viditelné. Nachází se v Transylvánii, krásném městě v Rumunsku, ibVPN je daleko od Five Eyes, Nine Eyes nebo Fourteen Eyes.

Přidali servery zvláště pro použití Tor a je to jeden z prvních poskytovatelů VPN, který zavedl technologii dvojitého VPN serveru. Implementace ShadowSocks také přináší výhodu pro čínské uživatele.

V tomto přezkumu by byly důkladně posouzeny všechny aspekty ibVPN a byly by učiněny závěry o rychlosti, zákaznické podpoře a spolehlivosti. Také bychom si prošli exkluzivní funkce, které ibVPN poskytuje a které spadají pod kartu Průvodce.

Různé servery pro různé požadavky

Seznam serverů ibVPN

Jakmile otevřete aplikaci, nabídne vám výběr připojení k nejrychlejšímu serveru. Za tímto účelem zkontroluje všechny servery, což ironicky poprvé trvá minutu. Poté se však pokusíte znovu připojit, během několika sekund se připojí. Kromě nejrychlejšího serveru pro standardní použití poskytují také možnost připojení vašeho systému k nejrychlejšímu serveru P2P. Toto připojení je užitečné pro stahování veškerého obsahu.

Seznam oblíbených serverů umožňuje vybrat server, ke kterému se chcete připojit ručně. Tento seznam serverů je užitečný, když potřebujete přístup k obsahu konkrétní země. Můžete označit nejvýznamnější server této země a přidat jej do seznamu oblíbených. To pomáhá uživateli připojit se přímo, namísto procházení seznamu serverů znovu a znovu. Funkce rotace umožňuje připojení k různým oblíbeným serverům po několika minutách (čas lze nastavit podle vás) poté, co jste se připojili k VPN klientovi.

Nad seznamem serverů najdete také možnost „Seskupit podle“, která pomáhá seskupovat do různých kategorií:

 • Servery VPN typu Tor Over
 • Servery P2P
 • Herní servery
 • Dvojité servery VPN

Tor lze použít spolu s jakýmkoli VPN serverem, ale tyto specializované servery pomáhají výkonu Tor. Když je Tor použit s klientem VPN, rychlost procházení se výrazně snižuje díky čtyřem vrstvám šifrování: Tři vrstvy Tor a jedna vrstva VPN. Aby se tomu zabránilo, ibVPN má v současné době tři speciální servery určené pro použití s ​​Tor.

K dispozici je dlouhý seznam serverů P2P a přesto se lze snadno připojit k nejrychlejšímu serveru P2P přímým hledáním na kartě serveru nad seznamem. Pokud se však někdo chce spojit s P2P serverem konkrétní země, lze jej najít v seznamu.

V Nizozemsku byl v roce 2015 zřízen pouze jeden herní server. Poté již žádný herní server nepřidali. Možná, že na tento druh serverů není mnoho požadavků, ale každý uživatel, který potřebuje využívat VPN pro hraní her, se musí při nákupu ibVPN spolehnout na tento jeden server..

Pokud je vyžadováno vysoké zabezpečení, může být možnost použití dvojitých serverů VPN. V této kategorii data putují z jednoho klienta na server 1 a odtud místo toho, aby šli na cílový server v dosahu na server 2. Ze serveru 2 data putují k cílovému serveru. Vypadá to, že by to zpomalilo rychlost internetu. Je pravda, že značné procento sníží rychlost internetu, ale to přináší efektivní zabezpečení.

Kromě těchto serverů najdete další dva servery v kategorii Průvodce. Tyto servery slouží pro streamování obsahu z konkrétních zemí. V USA by mohl být streamovací server použit pro přístup k Netflix Originals a Hulu. Má také vyhrazený server pro přístup k BBC iPlayer. Nemůžete však přistupovat k Netflix U.K. nebo Amazon Prime USAA nebo k mnoha jiným geo-omezeným kanálům.

Třídění serveru lze také provést v abecedním pořadí. Třídění a vyhrazené seznamy serverů pomáhají zajistit lepší uživatelský dojem. Existuje však pouze 173 serverů, které jsou velmi méně než mnoho jiných poskytovatelů VPN, a ovlivňuje také rychlost internetu, pokud existuje velký počet uživatelů, kteří používají stejný server. Podle našich zkušeností jsme také při používání Tor over VPN čelili síťovým chybám. Pokud by se počet serverů mohl zvýšit zejména v kategorii Tor over VPN, mohlo by dojít k lepšímu připojení.

Platit podle požadavku

Plány ibVPN

Poskytují flexibilní balíčky, které umožňují uživateli platit podle jeho požadavků. Pokud si osoba přeje používat VPN pro streamování, pak není třeba, aby platil také za servery s torrentem. Celkem je k dispozici pět různých balíčků:

 • Standardní VPN
 • Ultimate VPN
 • Torrent VPN
 • IBDNS Inteligentní DNS
 • Obchodní plány VPN

Pokud se rozhodneme použít standardního klienta VPN, mohli bychom účinně skrýt naši IP adresu, ale nebudeme moci používat inteligentní DNS nebo zabezpečit Torrenting. Pro účely Torrentingu je možné si koupit plán Torrent VPN a pro těžké streamování je k dispozici Smart DNS IBDNS. Pokud však chcete použít všechny tři v jednom balíčku, musíte si koupit balíček Ultimate VPN. S konečným balíčkem VPN získáte navíc další zařízení serveru Tor Over VPN a serverů Double VPN také ke všem zařízením dalších tří plánů. Umožňuje spojení s pěti zařízeními s jedním účtem, ale pokud potřebujete připojit více zařízení, může být dobrou volbou nákupní obchodní plán.

V obchodních plánech získáte tři možnosti: VPN 7, VPN 15, VPN 25. Číslo označuje počet zařízení, do kterých lze VPN klienta stáhnout. Jediným rozdílem mezi sítí Ultimate VPN a obchodními plány je počet zařízení, ve kterých mohou být nainstalovány. Mohlo by se tedy jednat o možnost, že bychom si mohli koupit konečnou VPN, nainstalovat ji do routeru a tímto způsobem by ji každý mohl snadno využít bez placení za obchodní plány..

Všechny dostupné protokoly

ibVPN Protokoly

Nikdy jsme nenarazili na žádného poskytovatele VPN, který poskytuje tyto mnoho protokolů VPN. ibVPN poskytuje devět možností protokolu (včetně automatického výběru), které mají různé úrovně šifrování AES. Od nejnebezpečnějšího PPTP po nejspolehlivější OpenVPN poskytuje ibVPN všechny hlavní protokoly VPN.

Pro vysokou rychlost můžete použít protokol PPTP. Není to však bezpečný protokol kvůli nižší úrovni šifrování. Pokud nechcete ohrozit zabezpečení, musíte použít protokol OpenVPN, ale přichází s omezenou rychlostí. Pokud je vyžadována dobrá rovnováha rychlosti a bezpečnosti, lze zvážit protokoly L2PT a SSTP.

Poskytuje také protokoly VPN Stealth, které umožňují smíchat data se standardním internetovým provozem. Díky tomu je použití VPN méně detekovatelné. Většinou se používá v zemích, kde je používání VPN zakázáno. Pro země, jako je Čína a Rusko, poskytuje tento protokol uživatelům bezpečnost, aby se mohli chránit před očima vlády. ibVPN poskytuje speciální protokol VPN, ShadowSocks, jehož speciální funkcí je obejít čínský firewall. Je to jako SOCKS5; je to však jednodušší a také s vrstvou šifrování.

Účinnost dedikovaných streamovacích serverů

ibVPN má svůj inteligentní DNS, který vám umožní provádět efektivní streamování. V možnosti průvodce však byly k dispozici pouze dvě různé možnosti pro streamování prostřednictvím ibVPN. Když jsme se připojili k americkému streamingovému serveru, měli jsme přístup k Netflixu a Hulu. Když jsme se však spojili s britským serverem Netflix, mohli jsme přistupovat k BBlayer iPlayer, ale ne k Netflix. Rovněž musí přidat obsah dalších zemí, například Japonska a Nizozemska. Tyto země mají vysoce exkluzivní obsah Netflix a diváky po celém světě. Pokud existuje pouze jeden konkrétní server pro přístup k obsahu Spojených států, pak by účinnost nemohla být slíbena.

Ochrana proti netěsnosti

ibVPN DNS Leak Protection

Hlavním důvodem, proč někdo používá VPN, je šifrování dat a skrytí skutečné IP adresy. Také kdo chce, aby někdo věděl o své online aktivitě. Existuje však možnost úniku IP a DNS, které třetí straně oznámí web, který navštěvujete a z jakého místa. ibVPN nabízí nastavení ochrany proti úniku DNS, aby nebylo možné sledovat vaši online aktivitu. Máte také možnost zakázat provoz IPV6 a zajistit, aby vyplnil všechny nezabezpečené póry.

Nastavení chování klientů pro lepší uživatelské rozhraní

Nastavení chování ibVPN

Tato základní nastavení jsou k dispozici u všech poskytovatelů VPN. Přesto je třeba o tom diskutovat, protože poskytuje uživateli flexibilitu a pomáhá mu mít kontrolu nad VPN klientem. Můžete mít flexibilitu, že když budete chtít aplikaci začít. Funkce automatického přihlášení pomáhá uživateli navázat připojení, jakmile se systém spustí, nebo pokud si přeje používat aplikaci pouze při jejím otevření, pak by mohl vybrat možnost automatického připojení pro navázání spojení při spuštění aplikace.

Možnosti chování jsou zde spojeny s částí, kde musíte aplikaci zobrazit. Během provádění jakéhokoli jiného úkolu je možné umístit jej nad jakoukoli jinou obrazovku. Můžete si také vybrat, aby zůstal ve středu obrazovky. Jakmile se připojíte k VPN, automaticky se minimalizuje v závislosti na vašem požadavku. Funkčnost tlačítka (X) Zavřít lze také změnit. I když tyto možnosti nesouvisejí s primárním použitím, přidávají se do uživatelského rozhraní aplikace.

Analýza času připojení

ServerAttempt 1Attempt 2Attempt 3Attempt 4A Bever Time
Čas potřebný k vytvoření připojení k serveru (v sekundách)
Nejrychlejší server14,529,6117,4312.1413,425
Nejrychlejší P2P server11.7612.0610,3811.1211,33
Herní server12,3212.0312.2812.5112.28
Dvojitý VPN server15.3711.7610,8411.6412.4
Server Tor Over VPN10.1710.1111,7811.310,84
Streamovací server USAA11.4310.4510,329.4610.41
U.K. Streaming Server10,7710,9910.4311.1910,84
Server pro přemostění
Čínský Firewall
10.198,8411.279.439,93

Je ironické, že průměrná doba připojení k nejrychlejšímu serveru je maximální a více než průměrná doba připojení k serverům z jiných kategorií. Server jsme seskupili podle každé kategorie a vybrali jsme nejvyšší server seskupené kategorie. Poté navázal spojení, které nám poskytlo vynikající výsledky. Pro každou kategorii je každý pokus blízký průměrné reklamě, která zajišťuje spolehlivé připojení. Průměr pro jakoukoli kategorii nepřekročil 13 sekund, což je relativně lepší než mnoho poskytovatelů VPN.

Test rychlosti

Test rychlosti IB

Je proveden test rychlosti pro různé kategorie serverů a výsledky nebyly zklamáním. Došlo ke snížení rychlosti. Je však efektivní podle počtu serverů, které ibVPN má. Nejrychlejší server, ke kterému se připojuje, automaticky poskytuje rychlost stahování 71% původní rychlosti, kterou lze považovat za dostatečnou, pokud máte další vrstvu zabezpečení. Při použití dvojité kategorie serverů VPN byla rychlost stahování snížena o 54%, což se očekávalo, protože data putují z jednoho serveru na druhý server před dosažením na cílový server..

Přestože mají pouze jeden herní server, jeden streamingový server pro Spojené státy a jeden streamingový server pro Spojené království, rychlost stahování byla pouze 40%, 42% a 30%. To ukazuje, že servery dokáží zvládnout obrovské množství uživatelů. Změna rychlosti stahování při používání VPN do značné míry závisí na vzdálenosti mezi servery. Naše umístění a tyto servery jsou na různých kontinentech, díky čemuž jsou mezi naší polohou a servery tisíce kilometrů.

Když hovoříme o použití protokolu ShadowSocks, došlo ke značnému snížení kvůli vysoké úrovni šifrování. Při snížení rychlosti stahování o 79% nebude použití protokolu ShadowSocks doporučeno. Je to však kvůli vysoké úrovni zabezpečení, které poskytuje, a pro vládu je dokonce těžké detekovat používání VPN.

Pokud mluvíme o rychlosti nahrávání, je to ve většině případů téměř 50% celkové rychlosti. U ShadowSocks však opět vykazuje snížení o 85%. Pokud jste znepokojeni rychlostí a životem v zemi, kde je používání VPN omezeno, můžete také zkusit použít protokol Stealth VPN, pokud ShadowSocks poskytuje sníženou rychlost. Musíte však vědět, že se zvýšením rychlosti se úroveň bezpečnosti sníží.

Bezpečnostní

ibVPN poskytuje většinu důležitých protokolů a pro další zabezpečení jsou přidány také protokol Stealth VPN a ShadowSocks. Tyto protokoly umožňují, aby se data smísila se standardním internetovým provozem a učinila je méně detekovatelnými. I s touto funkcí nekompromitují šifrování (ShadowSocks má však nižší úroveň šifrování než jiné protokoly VPN) a pro většinu protokolu používají RIJNDAEL šifrování který NSA přijal jako Advanced Encryption Standard. Délka klíče se však může měnit se změnou protokolu.

Použití OpenVPN je nejlepší volbou, pokud jde o zabezpečení, protože přichází s 256bitovým klíčem AES, který při používání nezajišťuje žádné závažné hrozby. PPTP je nejstarší protokol, a proto ibVPN doporučuje jej používat pouze v případě, že zařízení nepodporuje jiná šifrování. PPTP má hlavní bezpečnostní problémy a lehkou úroveň šifrování. Kromě toho má SSTP, který je považován za bezpečný jako protokol OpenVPN.

Zařízení Kill Switch a bezpečnost před provozem IPv6 také přispívají k lepšímu zabezpečení. Používají vlastní DNS, a proto žádné zapojení třetích stran nevyplňuje póry, které by mohly umožnit třetím stranám ukládat naši aktivitu. Stejně jako mnoho jiných poskytovatelů VPN však mohli také upgradovat svůj produkt přidáním funkcí, které pomáhají zabránit útokům škodlivého softwaru.

ibVPN Zabezpečení dat

„Zásady bez protokolu“ také pomáhají zabezpečit vaše data od ostatních, zejména společností zabývajících se těžbou dat. Pokud je vláda požádá, aby poskytly informace o vaší činnosti, musí poskytnout vaše údaje orgánům. Vzhledem k tomu, že ústředí je v Rumunsku, obvykle se takové problémy neočekávají ani nezažívají. Sdílejí neosobní identifikační údaje třetím stranám, aby porozuměli aktivitě uživatelů na webových stránkách ibVPN. Nezaručují ani nezaručují, že bezpečnost našich informací bude porušena.

Uživatelské rozhraní a uživatelské zkušenosti

ibVPN poskytuje jednoduché uživatelské rozhraní, které je zaměřeno pouze na účel využití technologie VPN. Přidání více kategorií serverů, možností řazení a funkce seskupení serverů usnadňuje prozkoumání požadovaného serveru. Mezi všemi poskytovateli VPN má ibVPN nejpokročilejší a nejúčinnější kategorizaci serverů. Miniatury používané produktem jsou atraktivní a plní svůj účel pouze obrazem.

Pokud jde o uživatelský zážitek, spojuje se mnoho aspektů, aby výsledný zážitek poskytl. Pokud budeme diskutovat o funkcích, přidání přesměrování portů, Split Tunneling a Malware ochrana může zvýšit snadnost a efektivitu aplikace. Aktuální funkce, jako jsou možnosti zobrazení, možnosti chování a Kill Switch, ukazují, že ibVPN je již ve velmi dobré fázi, odkud je vývoj snadný.

Platformy

platformy ibVPN

Kromě všech hlavních operačních systémů (Linux, Windows, MacOS, iOS a Android) poskytují rozšíření pro všechny hlavní prohlížeče (Chrome, Firefox a Opera Mini). Nemají však rozšíření pro Safari a Internet Explorer. Poskytují také produkt VPN pro chytré televizory: Apple TV, Apple TV 4, LG Smart TV, LG WebOS Smart TV, Samsung Smart TV a Sony Smart PV a Gaming Console: PS Vita, PS3, PS4, Xbox 360 a Xbox One. Počet platforem, které poskytují, je dostatečný k pokrytí obrovské uživatelské základny. ibVPN také nabízí konfiguraci routeru pro Asus RT-N66U, Linksys E2500 Wi-Fi a Netgear WNR3500L Wi-Fi. Musí zvýšit počet platforem pro směrovače, protože je nižší než mnoho poskytovatelů VPN, kteří poskytují konfiguraci směrovače pro více než deset různých směrovačů. Cena se také liší pro všechny tři směrovače, které můžete zkontrolovat na svých webových stránkách.

Zákaznická podpora

Zákaznická podpora je nejúčinnější součástí jakékoli služby, kterou každá společnost poskytuje. Je důležité zajistit spokojenost zákazníků při zlepšování obchodu a zaručena by mohla pouze účinná zákaznická podpora.

Doposud jsem našel ibVPN jako celkově dobrý produkt. Po rozhovoru se zákaznickou péčí jsme však byli zklamáni, pokud jde o zdvořilost a spolehlivost. Také se podíváme na live chat, ale nejprve se podíváme na generování vstupenek. Zeptali jsme se jich na otázku ohledně zásad ochrany osobních údajů, o kterých jsme byli zmateni. Odpověděli na mou letenku po sedmi hodinách. Očekával jsem však odpověď do hodiny, jako je tomu u mnoha jiných poskytovatelů VPN. Odpověděli mi s laskavým svolením a propracovanými odpověďmi prostřednictvím e-mailu. Pokud však jde o live chat, nebylo to totéž.

Tvrdí, že mají možnost 24/7 živého chatu, ale není to pravda. Živý chat nebyl přítomen celý den, zatímco píšeme tuto recenzi. Předchozí den jsem zkontroloval dostupnost živého chatu a nebyl tam. Když se to znovu objevilo, zeptal jsem se manažera zákaznické podpory na nedostupnost živého chatu, na který odpověděl: „Bylo to pořád. Chat jsme zavřeli pouze při obědě. “ Souhlasili jsme s tím a celý den jsme čekali, ale živý chat se neobjevil. Podle nich však byl stále přítomen. Neposkytli k tomu důvod, a proto nemůžeme říci, že jejich live chat je spolehlivý. Také zde chyběl zdvořilost.

Závěr

ibVPN je stále ve vývojové fázi. Pokud jde o protokoly, vykreslují maximální typy ve srovnání s většinou poskytovatelů VPN – také různé plány, které nabízejí, aby uživateli poskytovaly flexibilitu při placení podle jeho požadavku. I když je počet serverů 173, rychlost a připojení nejsou vůbec ohroženy. Když se však uživatelská základna zvětšuje, musí zvýšit počet serverů, které upřednostňují přidání serverů pro streamování a hraní her.

Musí přidat další funkce, které jsme již diskutovali výše, což by mohlo poskytnout lepší uživatelské rozhraní. Rovněž nelze přijmout zákaznickou podporu jako hrubou a nespolehlivou a nejprve je třeba zlepšit lidské zdroje. Trvalo jim šest hodin, než nám odpověděli, což není v době nouze vůbec přijatelné. Vysvětlili nám, že naše otázka nemá vysokou prioritu, a proto to trvalo tak dlouho. Doporučujeme tento produkt pro země, kde je použití VPN omezeno z důvodu jeho účinnosti skrýt obsah uprostřed standardního provozu.