Recenze AxCrypt

Klady


Poskytuje bezpečnostní software pro více platforem, který vám umožňuje šifrovat vaše důležité soubory pomocí pokročilého šifrovacího systému. Je také vybaven funkcí správy hesel.

Nevýhody

Bezplatnou verzi lze použít pouze k prohlížení šifrovaných souborů v počítačích Mac, zatímco stejná bezplatná verze nabízí více funkcí v počítači PC. Šifrování AES-256 je k dispozici pouze v prémiovém plánu.

Celkově

Nabízí jednoduchý, ale velmi bezpečný systém šifrování souborů, který lze použít pro stolní i mobilní platformy. Poskytuje další funkce pro zvýšení ochrany zabezpečení souborů.

Web: Klikněte zde

AxCrypt je software pro šifrování souborů poskytovaný společností AxCrypt AB, bezpečnostní softwarovou společností se sídlem ve švédském Stockholmu. AxCrypt byl poprvé propuštěn pro veřejnost v roce 2001, aby pomohl uživatelům sdílet důvěrné soubory přes internet, aniž by se museli bát, že někdo ukradne jejich důležité soubory. Tento software se rychle stal jedním z nejlepších bezplatných šifrovacích nástrojů a od roku 2016 společnost rozšířila software o různé nové funkce, které jsou k dispozici pouze na prémiovém a obchodním plánu.

Pokročilý šifrovací systém s připojením cloudového úložiště

AxCrypt je dodáván s pokročilým šifrovacím systémem, který může zajistit, že vaše soubory jsou chráněny bezpečně a stejně tak, že je nelze rozbít. Šifrovací systém nabízený tímto softwarem je šifrování AES-128 bitů a AES-256-bitů, což jsou standardní mezinárodní šifrovací systémy pro maximální ochranu a zabezpečení vašich souborů. Díky připojení cloudového úložiště můžete šifrované soubory nahrát do oblíbených poskytovatelů cloudového úložiště, jako jsou Dropbox, Disk Google a OneDrive, abyste je mohli synchronizovat mezi všemi svými zařízeními. Připojení cloudového úložiště je také ideální pro spolupráci, kde můžete pracovat na stejných důvěrných souborech s ostatními lidmi.

Správa hesel a generátor hesel

Tento software se nejen zabývá šifrováním souborů, ale také pomáhá udržovat vaše účty v bezpečí pomocí funkce správy hesel. Funkci správy hesel lze použít k ochraně všech vašich hesel na jednom řídicím panelu, což vám usnadňuje uspořádání všech hesel. To vám také pomůže vyhnout se zapamatování složitých hesel pro mnoho vašich účtů. Kromě toho také poskytuje funkci generátoru hesel, která vám může pomoci vytvořit velmi silná a nemožná crack hesla pro všechny vaše účty, v případě, že stále používáte slabá hesla.

Dostupnost stolních a mobilních platforem

Zatímco mnoho podobných nástrojů pro šifrování souborů je k dispozici pouze na platformě pro stolní počítače, které jsou většinou pro PC, AxCrypt je k dispozici pro stolní i mobilní platformy. Platformy podporované tímto softwarem jsou Mac, Windows, Android a iOS. Díky zpřístupnění softwaru pro různé platformy mohou uživatelé sdílet své šifrované soubory na různých zařízeních a nemusejí používat svůj počítač pouze k otevření šifrovaných souborů nebo k vytvoření nového šifrovaného souboru. Každá platforma má stejné funkce, takže uživatelé mohou pohodlně chránit své soubory doma, v kanceláři i na cestách.

Anonymní názvy souborů a vymazání souborů

Pokud nechcete odhalit žádné skutečné názvy souborů chráněných souborů, můžete pomocí funkce anonymního názvu souboru poskytnutého tímto softwarem skrýt názvy souborů. Pomocí této funkce můžete skrýt skutečné názvy souborů, které se pokoušíte chránit pomocí tohoto šifrovacího systému, aby to viděli pouze vy nebo lidé, kteří mají klíče k souborům. Funkce smazání souboru umožňuje bezpečně odebrat všechny soubory, zejména chráněné soubory, ze zařízení, takže tyto soubory již po odstranění nelze obnovit, a to ani pomocí pokročilého softwaru pro obnovu souborů..

Sdílení klíčů a spolupráce

AxCrypt umožňuje sdílet vaše důvěrné soubory s ostatními lidmi a spolupracovat s nimi. Tímto způsobem můžete spolupracovat s dalšími lidmi na tajném projektu, aniž byste se museli obávat, že by irelevantní třetí strana mohla zjistit, na čem pracujete. Funkce sdílení klíčů také umožňuje sdílet šifrovací klíče s více uživateli, aby mohli také otevřít šifrované soubory pomocí svého vlastního šifrovacího klíče. S tímto softwarem se spolupráce stává mnohem soukromější a bezpečnější.

Závěr

AxCrypt je robustní software pro šifrování souborů, který vám umožňuje mnohem více než šifrování důvěrných souborů. Nabízí také řadu důležitých bezpečnostních funkcí, které můžete použít ke zvýšení ochrany souborů, jako je vymazání souborů, sdílení klíčů, generování hesel, připojení cloudového úložiště atd. Pomocí tohoto softwaru můžete spolupracovat s ostatními uživateli a sdílet s nimi důvěrné soubory. Díky pokročilému šifrovacímu systému se nemusíte obávat, že kdokoli může vaše šifrované soubory crackovat nebo ukrást, protože jakmile jsou soubory šifrovány, jsou odolné proti hackerům. Celkově vzato, pokud hledáte robustní software pro šifrování souborů se spoustou bezpečnostních funkcí, jedná se o software, který byste měli používat.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map