Rishikimi i AdGuard

rekuizitë


 • si
  emri thotë, AdGuard bllokon reklamat.
 • Stealth Mode në AdGuard ndihmon për të parandaluar ndjekjen e aktiviteteve tuaja në internet
  nga hakerat, spammers dhe hajdutë të tjerë në internet.
 • Shfletimi i funksionit të Sigurisë ndihmon në mbrojtjen e një personi infektiv, me qëllim të keq,
  dhe faqet e internetit të phishing.
 • ajo
  gjithashtu siguron një modul të Kontrollit prindëror nëse dikush dëshiron të vendosë kontrollin se si tjetri
  anëtarët në familje përdorin AdGuard.
 • ajo
  është në dispozicion për të gjitha platformat kryesore – Mac OS, iOS, Android, Windows dhe
  madje ka zgjerime të shfletuesit.
 • ajo
  ofron një provë falas dhe gjithashtu një shtrirje falas për shfletuesit, por me të kufizuar
  karakteristika.

Cons

 • Nuk ka asnjë Ndihmë për Live Chat të pranishëm, e cila duket se është e nevojshme për ne për të marrë përgjigje të menjëhershme nga mbështetja nëse klientët kanë një problem.

Uebfaqe: Vizitoni Uebfaqen

i përgjithshëm

Në kohët e sotme, ku shumica e ditëve tona janë kaluar
duke ndezur ekranet, reklamat gjithashtu janë rritur në atë mënyrë, dhe shumica e firmave të reklamimit kanë marrë rrugën online
rrëmbej vëmendjen e konsumatorit. Por ne jemi në një pikë ku reklamat janë bërë një medium
e ndërprerjes sesa e duhur
përdorur. Gjithashtu, me anë të reklamave, dikush është në gjendje të gjurmohet
aktivitetet në internet të përdoruesit, dhe kështu prania në internet gjithashtu rrezikohet.

Për t’ju shpëtuar nga bota e hutimit të reklamave dhe për të ndihmuar shfletimin tuaj në internet edhe më të sigurt, AdGuard ka dalë me një gamë të produkteve. Fillimisht filloi në Kommunarka, Rajoni i Moskës, Rusi. Tani funksionon nga selia e saj në Qipro.

AdGuard vjen me një numër të mirë karakteristikash për
duke bllokuar reklamat dhe pop-up-et e tilla si Ad Blocker, Shfletimin e Sigurisë, Modalitetin e Vjedhurit,
Kontrolli prindëror dhe shtrirjet.

Ne do të zhyten thellë në secilën prej tyre në këtë përmbledhje.

Bllokues i reklamave

Bllokuesi i reklamave mund
të konsiderohet si opum magnum nëse AdGuard ishte një kompani arti. Sidoqoftë, ideja kryesore që qëndron pas saj është ajo
është Ad Blocker i cili është sistemi qendror. Bllokuesi i reklamave heq të gjitha
banderolat e reklamave të padëshiruara, mesazhet dhe
pop-up-et ndaj të cilave njëri është indiferent.

Bllokuesi i reklamave bllokon të gjitha reklamat dhe pop-up-et që doni të filtroni. I bën të gjitha këto madje
përpara se të ngarkohet faqja e internetit dhe ndihmon në shmangien e shumë trafikut. Kështu, faqet e internetit ngarkojnë më shpejt dhe përmirësojnë gjithashtu shpejtësinë e shfletimit të internetit.

Ad Blocker heq reklamat, por nuk duhet bërë gabim
që AdGuard na ofron shumë filtra dhe është plotësisht fleksibël me të
nevojat tona Dikush mund të lejojë reklama nga faqet e zgjedhura dhe të bllokojë reklama nga tjetra
sites. Dikush madje mund ta ndalojë plotësisht AdGuard të bllokojë reklamat për një
sasi specifike të kohës dhe më pas rinisni atë një herë të nevojshme.

AdGuard ofron filtra të shumtë dhe mund t’i konfiguroni ato në Seksionin e Filtrave të Ad Blocker. Siç janë
të lidhur me serverat AdGuard, Filtrat azhurnohen vazhdimisht.

Me pak fjalë, AdGuard bllokon reklamat në mënyrë efikase dhe
rrit përvojën tuaj të shfletimit në përputhje me nevojat tuaja.

Shfletimi i Sigurisë

Shfletimi i Cilësimeve të Sigurisë

Ndërsa reklamat po bëhen gjithashtu një medium për kriminelët
mbledhin informacione private dhe të rëndësishme të përdoruesit, është shumë e rëndësishme që të
ruajeni veten nga faqet e internetit të tilla. Moduli i Sigurisë së Shfletimit të Ad Guard ndihmon
në trajtimin e çështjes së sigurisë.

Ndihmon përdoruesin të bëhet viktimë e phishing
aktivitete duke njohur menjëherë faqet e internetit të rreme dhe dashakeqe të krijuara vetëm
për bllokimin e përdoruesve dhe përvetësimin e informacionit të tyre privat siç janë fjalëkalimet,
llogari bankare, detaje të kartës së kreditit, etj.

Përdoruesi është i siguruar
liria e zgjedhjes se kur mundësohet Siguria e Shfletimit dhe gjithashtu si një e tillë
dëshiron të njoftohet për kërkesat e bllokuara.

Kështu, së bashku me bllokimin e reklamave, vlerësohet që
Ad Guard ka ndërmarrë hapa të konsiderueshëm edhe për shfletim të sigurt.

Mënyra e vjedhjes

Mundësimi i mënyrës së vjedhjes

Kurdo që të vizitojë një faqe në internet, mund të jetë e mundur që faqja e internetit të mund të mbledhë
të dhëna të tilla si IP tuaj, të dhëna në lidhje me shfletuesin tuaj dhe madje edhe faqen që keni qenë
ridrejtuar nga dhe gjithashtu disa detaje të sistemit. Pra, gjurmuesit lehtë mund të gjurmojnë
historinë tuaj të shfletimit në internet dhe madje disa informacione të ndjeshme që mund të keni
duan të mbrojnë.

Duke aktivizuar Stealth Mode, njeriu është në gjendje të mbrojë privatësinë e dikujt dhe të gjitha informacionet personale.
Në këtë mënyrë gjithashtu, Ad Guard ofron shumë fleksibilitet se si dëshironi të funksiononi mënyra. Pra, mund të rregullohet
sipas nevojave të dikujt.

Ekzistojnë grupe të ndryshme në të cilat Modeli Vjedhurazi
Cilësimet janë të ndara përkatësisht, Të Përgjithshme,
Metodat e përcjelljes, API-së e shfletuesit dhe të ndryshme.

Pjesa e Përgjithshme përmban të gjitha opsionet normale të
duke mundësuar dhe paaftësuar Mënyrën tuaj të Vjedhurazi, Fshehjen e pyetjeve tuaja të kërkimit, etj.

Metodat e Ndjekjes përmbajnë mundësi për mënyrën si dëshironi
cookies për të vetë-shkatërruar veten e tyre. Gjithashtu, paaftësimi i cache dhe palëve të treta
titulli i autorizimit mund të aktivizohet ose çaktivizohet në përputhje me rrethanat.

Grupi API i Browser përmban mundësinë e bllokimit
WebRTC, PushAPI, Vendndodhja, Java dhe Flash.

Grupi i ndryshëm përmban mundësi si fshehja
IP-ja juaj, duke fshehur agjentin tuaj të përdoruesit dhe më shumë.

Kontrolli prindëror

Karakteristikat e kontrollit prindëror për të mbrojtur privatësinë e fëmijëve

Siç sugjeron emri, Kontrolli Prindëror ndihmon një të tillë
mbrojnë privatësinë e fëmijës së tyre kur janë në internet. Dikush mund të mundësojë të ndryshme
opsione të tilla si Kërkimi i Sigurt në mënyrë që fëmija të mos mund ta shohë të rritur apo të qartë
përmbajtje. Niveli i ndjeshmërisë gjithashtu mund të vendoset.

Gjithashtu, faqet e ndryshme mund të bllokohen me dorë nga
përfshirë ato në Listën e Zezë. Në mënyrë të ngjashme, për paaftësinë e Kontrollit të Prindërve për
faqet e internetit, ekziston një Whitelist. Mbrojtja e fjalëkalimit për mbrojtjen e reklamave duhet të mbrohet
atë nga përdoruesit e tjerë që ndryshojnë cilësimet.

Aplikacione dhe shtesa të filtruara

Zgjatje që mundësojnë opsione

filtruar
Apps
është pjesa ku mund të shtoni specifike
aplikacione të tilla si shfletuesit që do të përdorni për shfletim. Aplikacione të filtruara
automatikisht rregullon trafikun në mënyrë që të mund të merrni përvojën më të mirë të përdoruesit për
atë aplikim specifik.

Zgjerime
janë një nga më interesantet dhe
karakteristika të veçanta që AdGuard ka shtuar.
Përdoruesit mund të zgjasin funksionalitetin e
AdGuard duke siguruar skriptet e përdoruesit ndër-shfletues. Dikush mund të shtojë zgjerime nga
Lista e AdGuard, dhe madje mund të krijohet
zotëroni shtesat JavaScript dhe shtojeni në AdGuard për përmirësimin e përdoruesit
përvoja dhe funksionaliteti.

përfundim

Nëse dikush është i irrituar nga reklamat dhe pop-up-et që
banoni në të gjithë internetin, ai / ajo nuk mund të shkojë keq me Ad Guard. Shtë kështu
të përballueshme dhe gjithashtu përfshin shumë karakteristika shtesë. Përvoja e Përdoruesit është
e thjeshtë, por dikush mund të ketë nevojë të kalojë disa terma teknik nëse ai ose ajo nuk është
tashmë të vetëdijshëm për to. Karakteristika të tilla si Shfletimi i Sigurisë dhe Mjedisi i Ndihmës ndihmon
përmirësoni AdGuard. Kontrollet e prindërve janë gjithashtu një shtesë e denjë për blerësit
të cilët kanë një familje. Versioni falas për shfletuesit është i dobishëm, por ka të kufizuar
karakteristika.

E vetmja gjë që ne gjetëm të humbur ishte një Chat Live
Mbështet integrimin në vetë aplikacionin. Po, ato sigurojnë 24/7
mbështetja e klientit përmes postave elektronike dhe thirrjeve
por, shtimi i mbështetjes së bisedës live nuk do të dëmtojë dhe do të përmirësojë vetëm
eksperienca e perdoruesit.

AdGuard është i disponueshëm për shumë platforma përveç atyre kryesore dhe nëse jeni dikush që nuk mund të tolerojë ambientin e reklamave në internet, do ta doni këtë produkt. Shtë një Kujdestar i denjë.